Боледуване на децата ни - тема 67

  • 29 400
  • 954
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 6 611
Ами аз мисля, че в централата на Цибалаб ще се справят. Миналата година имаше една по-възрастна дама от техните служители, викаха я да взима кръв на деца. Беше много прецизна, консумативите са детски, после подаряват разни топчета на децата, разсейват ги.
Най-лош опит имам в Пирогов - с игли за възрастни, спукаха вената, естествено, беше голям стрес за детето, шуртя кръв, после огромна синина и т.н.
За Лаймската болест четох, че антителата се хващали с тест след 4 седмици, което са 28 дни, така че мисля някъде около 33-35-тия ден да водя детето. Че после пък да не вземат да намаляват нещо тия антитела и да не ги хванем, знам ли.

# 916
  • Мнения: 1 271
Преди да заведа дъщеря ми на гастроентеролог съм давала доста видове пробиотици, редувах ги. Сега съм се спряла на един, който много сериозно удря бюджета, но е с чудесен ефект, а и намирам аптеки, от които го купувам на малко по-ниска цена.
Най-бюджетен и действащ вариант за мен са сашетата на Линекс. Другите, от които съм доволна, но определено не са в категория бюджетни -  Омнибиотик 6 и Панда, както и мечетата на Синкванон. Тук включвом и Про комбо бейби, обаче дъщеря ми никак не искаше да ги пие тия капки, та взех само веднъж.
Тук ще сложа и тези, от които или не съм видяла ефект или нещо друго не е било ок - започвам с Биобаланс бейби, той ми води класацията за най-лошо изхарчените пари за пробиотик. На следващо място - Бактоджой, никак не е евтин този пробиотик и се бях подвела по постоянните реклами, които му правят из Инстаграм, но също не съм доволна. После месец се мъчихме с мъжа ми да доизпием кутийката.

# 917
  • Мнения: 949
За разстройство вижте дали може да дадете ентерол и нещо да не се обезводни.
Иначе аз съм доволна от Вая, за бебе този с вит Д.
При пътуване нося всичко - инхалатор, Нурофен, ефералган, за повръщане, разстройство - цялата кутия с лекарства.
Във Вършец миналата година останах втрещена, че няма лекар, който да погледне дъщеря ми, която направи спазъм.

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 21:27 от pavlina_hrist0va

# 918
  • Мнения: 2 564
Кажете ми, че това не са кариеси, моля ви...


Bubbles, може ли координати на вашия зъболекар, ако сте от София? Май ти беше с добри отзиви?

Търся препоръки за добър зъболекар с подход към децата. Планирам да идем два пъти на преглед и едва след това да предприемем лечение Sad Много ми е притеснено и се чувствам ужасно...

Бях чела добри отзиви за Смайл Фактори. Ще се радвам, ако някой може да потвърди препоръката...

# 919
  • Мнения: 949
Според мен не са добре измити зъбите. На каква възраст е детето? Това 4ти или 5ти зъби са?

# 920
  • Мнения: 2 564
4-ти зъби... Гледам ги от известно време тези "петна".  Моят мъж също, и си мислим, че е някакво оцветяване, обаче май са си точно кариеси Weary Мием сравнително редовно зъбите, сладки неща, сокчета, солети, пръчици и т.н й даваме доста рядко... И не спирам да се питам "защо и как".... Кърмена е доста дълго време и се чудя дали това е причината. Уж не трябва да причинява кариеси, че и обяснения има защо, но явно не е вярно. Не разбирам как и защо се появиха. Тая мъничка надежда все пак да не са развалени зъбките Sad На малко над 2.5 години е

# 921
  • Мнения: 2 164
За мен всичко е ген. Моят ген е…всички сме с проблемни зъби. На моят мъж - е той има само една пломба в устата си. Бели, наредени зъби. Зъболекари са го питали дали е минавал ортодонтско лечение 😀

# 922
  • Мнения: 2 564
Тони и аз съм със 100 правени зъба, мъжът ми има по някоя друга малка пломбичка... Пък аз сигурно имам над 5 зъба, които са били с пулпит... Как баш моите зъби е наследила? Sad Все пак се надявам тайнично...

# 923
  • Мнения: 2 164
Тони и аз съм със 100 правени зъба, мъжът ми има по някоя друга малка пломбичка... Пък аз сигурно имам над 5 зъба, които са били с пулпит... Как баш моите зъби е наследила? Sad Все пак се надявам тайнично...

Аз работя на рецепция в дентална клиника. Утре живот и здраве (винаги го казвам, много съм суеверна) съм на работа, ще покажа снимката на някой от докторите и ще ти пиша. Само ми напомни, плийс! Че много забравям……

# 924
  • Мнения: 2 564
Heart Eyes Супер, много ти благодаря, ще драсна утре Hug

# 925
  • Мнения: 949
Това със зъбите е на първо място ген, после всичко останало.
Ние с мъжа ми сме с кофти зъби. Аз имам четири, пет непипнати зъба, мъж ми малко повече. Голямата ми дъщеря е на 8г и няма нито един проблемен зъб, въпреки че вади зъбите много рано. Тя вече има пробили 7!!! зъби. Беше на 4.5г, когато и избиха 6тите зъби и доктора ме обяви за луда, че искам да поставям силанти на толкова малко дете. Каза ми, че просто няма начин на тази възраст дете да има постоянни кътници и нещо не броя зъбите правилно! Да, ама не!
През няколко месеца висим при зъболекаря, защото много ме е страх лично мен. Той ми е свикнал и вече знае, че отивам да ме почерпи кафе, защото просто няма и точка за която да се захване. Малката изглежда и тя ще има здрави зъби. Може да е някакво оцветяване, не е задължително да е кариес. Ако например има по-дълбоко фисури. Но най-добре лекар да се изкаже. На моята един от шестите зъби изби с кафяво петно, в очакване сме да видим дали ще има и друг такъв.
Просто го следи.

Допълвам - след 3тата година може да пробвате да четкате със Соникеър. Въпреки че някой я отичат, аз съм изключително доволна от четката. Вече и двете ми деца са с такава и няма база за сравнение между измиването с ултразвуковата и механичната четка.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 07:00 от pavlina_hrist0va

# 926
  • Мнения: 35 145
Като рязахме юздичката на малкото дете, лекарката стоя с нас , докато той се съвземе съвсем от упойката и много говорихме за детските зъби. За жалост, казаз че детето наследява зъбите на бащата на майката. Моя баща имаше много проблемни зъби. Затова не ме зарадва тази информация

# 927
  • Мнения: 3 996
Аууу пиик мн ме разочарова нито баща ми нито майка ми  са с хубави зъби ,аз също, мм пък на 35 г 1 пломба и скоро мъдрец му вадиха ,ние сме с такива четки сониккер чудесни са вярно по скъпички са но си оправдават парите чакам детето да направи 3 и на него да взема но все още не можем да му създадем редовен навик за миене на зъби ту се лепва за мен да си ги мие ту пък не иска ..

# 928
  • Мнения: 7 088
Да не говоря за моите зъби ....гробница....все проблеми,надявам се на чудо и да вземе на баща си 😇🍀

# 929
  • Мнения: 35 145
Тъй като ние рязахме юздичката в дентална клиника, та тази лекарка е зъболекар с доста добра слава. Таз тя ни обясни, че има опция постоянните зъби да бъдат покрити със слой от ( не му помня името) , което предпазва зъбите от кариерси. Този слой стои средно около 4 г и с времето се маха. Слага се количество,  според нуждите на детето

Общи условия

Активация на акаунт