Какви промени направихте или правите със себе си в момента?

  • 14 744
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 856
Аз понеже от едно 5-6 години вече си ходя с половин паднало перде барабар с курниза, бих я попитала не кога, а защо тя още няма деца! Да, кофти е, но фактът, че мен са ме попитали, ми дава свобода аз да им отговоря. Иначе нямаше да питам.

Никога, никога, никога никого не съм питала нито за сватба, нито за дете! НИКОГА!!!!

А тази моя бивша ми каза, че между много близки няма проблем. Аз й отговорих, че може да нямам деца, но да научи нейното, че за някои неща не се пита!
Честно казано ми идеше да я попитам, но се сдържах, защото е доста грозно в моите очи да се задават такива въпроси.
Една моя много близка приятелка пък ми даваше зор едва ли не да побързам да имам деца, че времето минавало. Това е, защото тя вече има дете на 3-4 години и това значи, че и другите трябва да имат на тези години. Последния път обаче я поставих на мястото й и повече не е повдигала темата (засега). Grinning

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Грозно, негрозно, като не се усещат, проблемът не е мой! Аз вече с тази приятелка не поддържам връзка. Честитих й във фейсбук второто дете наскоро и това е.

# 77
  • Мнения: 116
[quote/] 
Това момиче първо е по-голямо от мен, второ - омъжи се преди 7-8 години и трето - тя все още няма деца.. Аз бях изумена от въпроса й. Grinning
[/quote] 

Не им обръщайте внимание, те проектират техните си проблеми.
Много хора (от разни  държави и  етноси) обичат да си завират носа , където не им е работата.
Особено по темата кой кога се жени и кога ще ражда...
Нека всеки има детенце в подходящо време с подходящия баща.

Наскоро започнах  ащанга йога у дома, лелеее, голямо дръвце съм била станала...
Тялото ми се радва  да се раздвижи.

Вечер  се стремя да правя спортно ходене няколко километра.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 21:47 от Еделвайс7

# 78
  • Мнения: 2 241
Мен за всичко са ме питали и намеци са ми правили и явни и тънки - за сватби, деца. Приемам и отговарям с голяма доза чувство за хумор и нагласата че хората ми желаят доброто и питат с добро. Не смятам, че е голяма работа, не ме бърка, не правя драми, пък камо ли да се карам с близките си.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 23:25 от Lygia

# 79
  • Мнения: 32
Станах много по-лежерен и по-спокоен човек в последните няколко години. Не знам дали тази промяна я "направих" със себе си, или просто на този етап от живота тя естествено си се случва. Но все по-малко неща искам на всяка цена, не премислям чак толкова, престанах да бъда перфекционист, не държа всичко да се случва по план. Усещането е хубаво.

В по-конкретен аспект - освободих се от много излишни вещи вкъщи. Изхвърлих/ подарих/ дарих дрехи, които не нося, съдове за готвене, които не ползвам, както и стари и ненужни мебели.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 374
Май трябва и аз да спра да приемам коментарите относно малкото ми кг.   Наскоро бях на маникюр и маникюристаката, която ме вижда за първи път, ми каза, че изобщо не съм прекалено слаба, а просто слаба.
Страхотна фигура имаш, много си изящна, супер си Heart Eyes . Не се впрягай и не обръщай внимание. Много хора само могат да мечтаят за такава фигура.(видях снимки в друга тема, от сватбата)
И на мен ми е писнало цял живот да ме питат защо не ям повече или да ми казват: "оо, колко си слаба", "ще се счупиш" и подобни простотии  Rage (а хората, от които съм го чувала, определено имат нужда от отслабване) . Спрях да ги отразявам и да се дразня. Като твоята структура съм,  с няколко кг повече. А ям много, но не ми лепи (за щастие). И не съм много слаба или болезнено слаба. Сега успях да кача 3 кг, които се лепнаха основно на д-то и корема и на село бабите рекоха: "Ааа, поправила си се" Rolling Eyes  . Бях се оплакала на една приятелка и тя тогава ми каза: "Така си супер и много ти отива - фина мадама. А ако качиш повече кг, понеже си висока, ще станеш едра."
Не мога да ги разбера хората какво ги бърка. Никога не съм казала и не ми е идвало наум да кажа на някой: "Я какъв задник или корем си отпрала, що не ядеш по-малко или защо не спортуваш?" Всеки си решава какъв да е и си е негова работа. Има и хора със заболявания, не всичко зависи от тях. А и ако всички са еднакви, няма да е интересно. На един му отива да е слаб, на друг - да е по-закръглен.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 14:13 от Vesika

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Vesika, много ти благодаря! Права си, аз по принцип си харесвам много тялото, височината, но на моменти такива коментари почват да ме съмняват. А и ако спра да съм слаба само мога да си представям какъв скучен животец ще водя без тъпи въпроси и коментари за 49-50-те ми кг. Ужас..

Бях казала на колега, който каза, че не виждал аз как ще кача кг. :Не знам ти дали ще ме видиш, но аз със сигурност не искам да се видя.


При мен е ген от баба ми лека й пръст и майка ми, че се оказах и с хиперфункция на щитовидната, но е повече ген. Цял живот съм така буквално.

# 82
  • Мнения: 8 530
Тепърва започвам с промените по себе си. Последните години бях отдадена на децата си и семейството. Време е да се погрижа за себе си. Планувам да спра цигарите и да подновя ходенето на пилатес (йога).

# 83
  • Мнения: 973
От този месец започнах да бюджетирам парите си с ново приложение - YNAB ( You need a budget ). Честно казано преди съм позвала и други, но това е доста различно. При него първо се разпределят парите по пера, за да може преди да похарчиш за нещо да си помислиш дали ги имаш и ако не - откъде можеш да пренасочиш. Например отделила съм 300 за дрехи, искам да похарча 400, взимам 100 от перото за козметика.

Предните приложения, които ползвах просто записваха какво и кога съм получила и похарчила, но не ме караха да се замислям имам ли ги въобще. Надявам се да пожъна успех този път.

# 84
  • Мнения: 45
Има неща, които искам да променя, но за толкова години не съм успяла. Все пак продължавам да опитвам. Исками се да съм по - уверена, да отстоявам позиция най - вече на работното си място.  Понякога успявам, но в повечето случаи не. Е, може би някой ден.....

# 85
  • Мнения: 6 698
Прецених си , че премислям прекалено много разни неща. Сега тренировката ми е да  не премислям. Да имам време в което просто гледам около себе си.

# 86
  • Мнения: 204
също пия топла вода с куркума и мед. Прекрасно се чувствам от нея. Искам да намаля сладкото, но нямам толкова силна воля Simple Smile

Сподели колко мед и колко куркума , моля ! Flowers Hibiscus

# 87
  • Мнения: 22
Чувствам се добре в кожата си .За годините си(45)не мисля какво мога повече да желая.

# 88
  • Мнения: 752
Почнах да спортувам- засега йога, а после ще почвам и танци.Чувствам се добре.

# 89
  • Мнения: 7
Разделих се преди 2 месеца с бившия ми приятел и реших да променя живота си коренно. Беше много трудна и токсична връзка. Започнах да спортувам, да се храня по-здравословно, отслабла съм с 3,5 кг за момента, да се грижа повече за кожата си, започнах шофьорски курс. Планирала съм и още промени, но има време за тях. Единствено, което ми куца е комуникацията, много съм притеснителна, трудно се запознавам с нови хора, винаги съм била такава, а искам това да се промени, там нещата са в застой.

Общи условия

Активация на акаунт