Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 45

  • 65 988
  • 730
  •   1
Отговори
# 510
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Фокача ди Реко, най-вкусната фокача със сирене. Тънка, хрупкава, разкош. Heart Eyes


Сиренца в бекон на скара, за мезе на бирата.


и салата Капрезе.

# 511
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
От вчера - баница и кюфтета с доматен сос





Днес правих това "патладжаненото", което си няма име, но е много вкусно. Снимка преди и след печене.





Торта с ягоди от рецептите на Мики. Кремът и блата станаха чудесни, за желатина е видно. Не се справих добре (не е е неочаквано) Stuck Out Tongue Winking Eye  Ще снимам и кача, като разрежем тортата.



И една пица за вечеря



Всичко ми е в тави и не е сервирано, но нали все  бързат мойте хора Grinning

# 512
  • Мнения: X
Обяд:
Печени пиле на грил, зелева салата, боб, гъби, спанак и целина в сос Путанеска и ориз с куркума.

# 513
  • Мнения: 9 186
Тайна и в метро имаи аз баница с лапад днес, Бени Simple Smile бях в гората набрах си лапад и ...

# 514
  • Мнения: 15 317
Шопска салата с чери домати, кебапчета гарнирани с ориз със зеленчуци и ягоди:

# 515
  • Мнения: 1 561
Сьомга и аспержи на фурна

# 516
  • Мнения: 274
Ребърца



pinko, много благодаря! В Кауфланд не ходя, веднъж ходих, купих скариди, усмърдях целия блок с тях.Повече там не стъпих.Ще питам в Лидъл ,Т-маркет и Фантастико, те поне са около нас.Поръчах и в кварталния да питат доставчиците, но само смлени продават.

Тайне, ако още търсиш индийски орехчета, цели, аз днес си взех от пазара Димитър Петков, има магазин за всякакви подправки, чайове, кафе, ядки, на ъгъла на Стамболийски и Д. Петков.

За да не е спам, вкъщи домашни бургери, с домашни бриош питки. А диетата.... от утре....

# 517
  • Мнения: 1 561
Лимонов сладкиш

Баница с Одрински кори

Крем карамел с кроасани

# 518
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Мантъ с ментово-чеснов сос.

# 519
  • София
  • Мнения: 4 713
Евала за подробната рецепта в снимка!
Какво е ястието в последния пост?

# 520
  • Мнения: 1 637
Картофено- спаначените кюфтета на Бени. Бени много благодаря за тази рецепта. Станаха неустоими Yum

Чийзкейк мъфини с манго и кокос

# 521
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Рататуи

# 522
  • Мнения: 9 186
Днес в нас тройно въглехидратен ден , че изпаднах в ретрограден меркурий след снощното ми нагърмяване с лапад. Знам си аз и избягвам толкова любими храни..с този мой хроничен гастрит . Ама нали душицата ми гладна🤣 вечно гладна.
Та първи опит на маслени гевречета ..жестоки станаха  като за късмета на начинаещия, но на пръчки май по вид имат



вечеря
картофи с ориз

# 523
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Pinko, чудни геврета. Направо крещят "ела ме изяш". Heart Eyes

Микс мезе - Капрезе и пълнени гъби със синьо сирене


Печено пиле с чесън и розмарин


и италиански кроасани (корнети) за закуска


Скрит текст:

# 524
  • Мнения: 1 561
Гювеч със свинско, червена,зелена и жълта чушка, лук, картофи и моркови
Гъби с масло и кашкавал

Общи условия

Активация на акаунт