Бродят ли шарлатани из форума?

  • 18 369
  • 278
  •   1
Отговори
# 90
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И като докажем, че е "шарлатанин", какво следва?

Нищо особено.
Просто съществуваща тема, към която ще пускам линк когато и където ми се стори уместно с цел повече хора да се замислят преди да вярват.

За мен отдавна е ясно кой е Бърди - шарлатанин.
Искаше ми се да го споделя и с другите.

Пък всеки има очи и мозък - да чете и да мисли както му е угодно.

# 91
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Няма по-голяма радост за мен от страничката "На Бърди с благодарност".
Това ми стига. ....

  Видяхме, че опитваш да събереш фен - клуба  Wink сам си вдигна темата днес.

# 92
  • Мнения: 9 990
И да взема една любима фраза на заем-типично за случаите в здравния-уважаеми пациенти, моля не си обменяйте диагнозите!Бърди се опира именно на подобни любители на "здравния".Доказателство са теми от сорта-това астма ли е?/ все едно по описание се определя астмата!

# 93
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще споделя моето мнение без да го натрапвам на никой, от както родих Джули правя консултации с него, това което ми е казвал се е потвърждавало във времето, помогнал ми е, дал ми е съвет за хранене, изпрати ми ( безвъзмездно) две кутии чисто бебешко оризово брашно ( гръцко), гръцки лепенки за след ваксини, гръцки спирт за бебе, гръцка пудра за подсичане.... съвсем добронамерено и с желание...
Какво да кажа, умирала съм от притеснение през нощта, пиша му - веднага отговаря, адекватно, без да се бави... и на другия ден педиатърката на Джули потвърждава с преглед...
Не знам, стана ми криво...
Аз, лично за себе си не искам легитимация от него, стига ми, че не е сгрешил до този момент...

# 94
  • Мнения: 3 777
И като докажем, че е "шарлатанин", какво следва?

Това не е ли достатъчно основание да излезе от легитимност.

Ами не, това е нет пространство и всеки е това, което иска.
Днес доктор, утре професор, после майка на 5 деца. Насила нищо няма да стане.

А доверчиви хора колкото искаш и са с къса памет.

Един бан и да плеснем, да се прегърнем и да попеем (това сега е модерно).


# 95
  • Мнения: 7 837
Шарлатанин или не, все тая. Сигурно шарлатаните се броят на пръстите на ръцете в тоя форум.
Овцете, обаче са стотици, за съжаление...

Винаги ме е учудвало, как се приемат някои мнения за категорично и окончателно верни, не  само в здравния форум, ами като започнете и от марки памперси, колички, помпи за кърма и дъра бъра...


п.п. Ето, щом е пращал на буболина колет, значи си е писал името. В чужбинския има няколко майки от Атина, лесно може да се провери, дали съществува такъв практикуващ педиатър там. Така ще се поуталожат страстите...

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 19:50 от Кейси

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И какво като се легитимира.......ще пише някакво име, някакво име на болница.......кой може да каже дали са верни....

# 97
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами не, това е нет пространство и всеки е това, което иска.

Сещам се за поне два случая, в които е искана легитимация на хора заради развихрената им фантазия.
Месеци наред се пускаха теми.
Няма да споменавам никове, че да не се отплесне темата.

Не искам никой да спира да пише, иска ми се просто да обърна внимание че да уцелиш диагноза не е равно на това да си практикуващ педиатър.
И аз съм нацелвала диагнози (върху себе си, обаче) по учебник, оборвала съм такива поставени от лекар, изпращала съм лекарства, но това не ми дава право да се наричам доктор, нали?

И какво като се легитимира.......ще пише някакво име, някакво име на болница.......кой може да каже дали са верни....

Той да ги каже, пък аз ще намеря начин да проверя и да мирясам.
Само това искам!

# 98
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
А доверчиви хора колкото искаш и са с къса памет.

Един бан и да плеснем, да се прегърнем и да попеем (това сега е модерно).


Ами не искам да процедираме така- ето на- дискутираме.  От него не се иска кой знае какво.
Ок- нека да помага- където му стигет силите. Но не е редно да разколебаваш отчаяни родители, на които им трябва сламка да се хванат от това да рехабилитират детето си например. Не е редно и да подриваш авторитета на човека на когото единствено Реално, а не Виртуално могат да се доверят за здравето на детето си. Омайващи фрази, изречени с категоричност, че дететнцето нищо му нямало - било мързеливичко, ще се оправи с времето, рехабилатцията била излишна. Без да е видял детето. А ако не се оправи? Да- има хора здраво стъпили на земята. Но има и хора, които търсят причина да не повярват, че детето им има проблем и на тях има трябва едно такова мнение за да живеят спокойно- привидно. Има и такива хора. Когато търсиш лек за детето си си готов на всичко, дори да слушаш какво ти говори един виртуален консултант.

# 99
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен, това че наистина има благодарни хора, като Буболина, би трябвало да е достатъчно, за да мирясате......все пак всички сме хора и правим грешки, някои от нас обаче сме проклети характери и не си ги признаваме.......

# 100
  • Мнения: 2 924
за пръв път чувам за  Birdie по простата причина ,че явно интересите ни не се засичат- аз не влизам във Здравни проблеми или както с е казва подфорума.
 Не мога да кажа ,че лъже, не мога да и че не лъже.
Кой е проблема? Някой оплакал ли се е от неадекватен съвет? Питам ,защото наистина не разбирам дали проблема му е само ,че иска да бъде анонимен. Че и аз искам:)
 Аз живея в Гърция , но не виждам как примерно мога да убедя Birdie да ми даде координатите си ,ако неиска. Както той не може да ме задължи да следвам съветите му ,ако аз неискам.

# 101
  • Мнения: 3 777
Хем казвате, че е опасно, особено за деца със специални нужди, на които дава безумни съвети, хем не го банвате.
Не го разбирам.
Кое е по малкото зло?

Здравни форуми колкото искате.
Може да пише там, явно има и желаещи да им се помага.

Така можем да дъвчем месеци и Доктора нищо да не каже.

# 102
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би трябва да сложите нещо като предупреждение под името на форума.......че съветите в тези форуми не трябва да се приемат като 100 % истина, докато не са обсъдени с лекар.....

# 103
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен, това че наистина има благодарни хора, като Буболина, би трябвало да е достатъчно, за да мирясате......все пак всички сме хора и правим грешки, някои от нас обаче сме проклети характери и не си ги признаваме.......

Т.е. ти нямаш нищо против някой, който те заблуждава?

ТИ????

А, стига бе!

Някой оплакал ли се е от неадекватен съвет?

Да, аз.
По-горе писах.
Дори не казвам, че съвета е неадекватен, просто искам съдействие от него да потърся обяснение на заблудилата ме според негови думи лекарка.
Не получих такова съдействие.

Slunce , повече от сигурно е, че той нищо конкретно няма да каже...

# 104
  • Мнения: 48
никога не е излишно още едно мнение-на майка преминала през същия проблем,на анонимен участник,защо не и на бърди ?

Общи условия

Активация на акаунт