Двойно виждане, световъртеж, главоболие, дискова херния

  • 926
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам проблем с двойно виждане, световъртеж, гадене, главоболие, непоносимост към слънце , късогледа съм, с диоптър -4,50 .
Имам ДХ на ниво л4- лт- с1 , както и 4 шипа на шийните прешлени. Оперирана съм 2019г. за ДХ, като болките изобщо не утихнаха и досега. Тази година лежах в неврологично отделение и при направен ми скенер се оказа ,че хернията била "изчистена" на половина. Съмняваха се в МС, миастения гравис( правени са ми кръвни изследвания за антитела, резултат - нямам такива), та след МР със и без контрастно вещество, не се откри нищо обезпокоително в главата и заключиха- съдова болест. Ходих при различни доктори, пих доста лекарства и...ефект няма. Забравих да спомена , че 2020г. ми отстраниха ляв лоб на щитовидната жлеза. Ендокринолози отричат двойното виждане да има отношение, офталмолози също, невролози и неврохирурзи, невро- офталмолог  също. Правих си и тестове за СПИН, ХИВ - негативни. Надявам се тук да попадна на някой съвет, който би помогнал да възвърна нормалният си живот. Бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 4 214
какво казва проф. Чернинкова по въпроса?

# 2
  • Мнения: 4
Не се стигна до професорката,имах разговор с нея, която каза, че единственият изход за подобрение е да сложа очила с призми. Не можахме да се срещнем лично, защото не съм от столицата и ми е трудно идването .
А като разбра от къде съм ,каза че в града ми имало много COVID заразени и няма да ме приеме. Така се стигна да пробвам в Токуда, д-р Василева, мисля беше и от нея
имам чисто нови очила с 10 призми, които, като сложа и нещата стават още по-зле, буквално все едно съм в люлееща се лодка 😔 , като говорих с други лекари за тези призми се учудиха как може толкова много наведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт