Зимни кънки за абсолютно начинаещо дете - къде?

  • 4 064
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 17 329
Моля ви, кажете къде мога да водя Иво на зимни кънки (само за уикенда става съпрос), като трябва да има учител, защото той никога не се е качвал на зимни кънки, а много му се иска (гледахме преди малко фигурното пързаляне по Канал 1  Rolling Eyes )

Прдварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 723
На стадион "Славия" уроците за начинаещи са само събота и неделя. Мисля, че от 9 Peace и 30

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
и в зимния има тренировки за начинаещи. габриела започва от следващата седмица.

# 3
  • Мнения: 216
В събота като ходихме в зимния дворец раздаваха лисчета с реклама: фигурно пързаляне! занимания за начинаещи и напреднали. Два пъти седмично - събота и неделя. Информация и записване на телефон 0888 753 684;0888 576 105. Не знам за какво става въпрос- взех листчето от любопитство, но може пък да е интересно. Още не съм решила дали да заведа сина си.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 329
и в зимния има тренировки за начинаещи. габриела започва от следващата седмица.


Кажи малко повече за това, плийз - кога се ходи, колко струва, трябва ли да нося нещо...?
Зимния е този в студ.град ли?

Мерси

# 5
  • София
  • Мнения: 17 329
В събота като ходихме в зимния дворец раздаваха лисчета с реклама: фигурно пързаляне! занимания за начинаещи и напреднали. Два пъти седмично - събота и неделя. Информация и записване на телефон 0888 753 684;0888 576 105. Не знам за какво става въпрос- взех листчето от любопитство, но може пък да е интересно. Още не съм решила дали да заведа сина си.



Ще се обадя със сигурност, благодаря ти!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
да, зимният дворец е в студентски град.
в събота от 16:20 и в неделя от 11:30 със сигурност има тренировки. отделно, по време на някои от свободните пързалки треньори се занимават с желаещите деца. габа при първото си стъпване на леда беше забелязана от отзивчив треньор, който й показа няколко основни неща. оттогава слушам само за кънки Wink
ние не бяхме в софия този уикенд и затова пропуснахме забавлението, но в сряда или най-късно в събота ще сме отново на леда и ще знам повече подробности. във фоайето на зимния имаше разлепени много обяви за уроци.

съжалявам, че нямам конкретна и изчерпателна информация, но и ние тепърва се ориентираме. трите чифта кънки обаче са разпределени по стаите и чакат наточване.

някой да знае къде могат да се наточат кънки?

# 7
  • Мнения: 78
Кънки се точат  пак на Зимния дворец.Има един майстор точилар.//Кънки могат да се вземат и под наем на самата пързалка, но не бива да са деформирани.Поне първите един два пъти е по-добре да се вземат от там , отколкото да се инвестира , защото може на детето да не му хареса , а все пък кънките не са евтини.Ако пък сте решили да купувате кънки , трябва да са с номер по-големи .//Препоръчвам Зимния дворец пред Славия.Ледът е по-добър.Успех на всички малки фигуристи!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
ние имаме кънки - от времето, когато аз изкарах 2-3 сезона на пързалката + още един чифт. аз и виктория сме уредени, само трябва да се наточат. и едни малки кънки имаме - само на габа краката трябва още маааалко да пораснат.

сега умувам да натоваря ли още повече семейната програма с пързалка в сряда вечер newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 3 120
Разписания - Свободни Пързалки


Зимен Ст "Славия"
Свободни Пързалки за сезона 2006-2007

Ст."Славия"
Сряда - 18:30 - 20:00 ч.
Петък - 18:30 - 20:00 ч.
Събота и Неделя - 12:00 - 13:30 ч.
17:00 - 18:30 ч.

Вход 3 лева - Наема на кънките 2 лева.

Разписания - Учебни Групи

Учебни групи за сезон 2006-2007

Ст."Славия"

Събота и неделя - 9:30 - 10:30ч.
Вход 3лв. и 50ст.*
Наем на кънки 2лв.
За придружители 1лв. и 50ст.

*Включва занятия с треньор
----------------------------------------------------------
Това намерих тук:

http://artonice.hit.bg/

# 10
Може ли да ви попитам,понеже не съм от София,къде може да се започнат тренировки за начинаещи не само събота и неделя,но и в повече дни от седмицата?Моля ви кажете ми.

# 11
Ako e за инцидентни занимания забелязах, че на отктитите пързалки при НДК и Народния театър също предлагат инструктори. Цена 3 лв.

# 12
  • Мнения: 7 723
Цената за инструктор на НДК е 6 лв. Thinking
или поне беше до преди 2 седмици newsm78

# 13
  • Мнения: 116
Една препоръка - ако имате желание да карате / да се научите / хубаво е кънките да са собствени. С тия под наем става за проба, но не и за повече занимания. Кънките са малко като жената и колата - бе и с чужда става, ама не е практично

# 14
  • sofia
  • Мнения: 4 296
и аз да попитам,откритите пързалки как работят,сигурно не през целия ден

# 15
  • Мнения: 7 723
и аз да попитам,откритите пързалки как работят,сигурно не през целия ден
През целия ден  Peace

# 16
Работят през целия ден, но влизането е на часове. На Народния е през 2 часа - 10, 12 и т.н. От вчера е отворена и пързалката на Ариана. Рекламата е, че ще работи денонощно. Не съм ходила още там, но имам опасения, че ще е много смогово.

# 17
  • Мнения: 1 680
На пързалката пред театъра най-малкия номер кънки е 28, а знаете ли някъде да има 26ти?

# 18
  • sofia
  • Мнения: 4 296
дайте да си направим `клуб на каращите кънки` Laughing
на мен много ми се ходи,но сама ми е гадно да ходя

# 19
  • Мнения: 7 723
дайте да си направим `клуб на каращите кънки` Laughing
на мен много ми се ходи,но сама ми е гадно да ходя
Айде, аз се записвам  Peace
Когато веднъж ходих с дъщеря ми, умрях от срам, та там беше пълно с тийнейджъри  Embarassed А аз на стари години, като инвалид  Embarassed Rolling Eyes
Ако се съберем по- голяма група, да се крепим дружно - ЕКСТРА Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 120
дайте да си направим `клуб на каращите кънки` Laughing
на мен много ми се ходи,но сама ми е гадно да ходя

Аз си търся компания за каране на кънки в "Зимния дворец", евентуално в събота от 15ч. или в сряда, 4.01, от 18.30. Simple Smile

# 21
  • sofia
  • Мнения: 4 296
на мен ми е мерак да ходя на откритите пързалки,обаче дали няма да е голям студ

# 22
  • Мнения: 7 723
lyuba84 , студ си е  cold , ама ще се пооблечем    Wink
Обаче аз като ходих на НДК , имаше слънце   Nature Sun With Face и пързалката беше в локви  Mr. Green

# 23
  • sofia
  • Мнения: 4 296
lyuba84 , студ си е  cold , ама ще се пооблечем    Wink
Обаче аз като ходих на НДК , имаше слънце   Nature Sun With Face и пързалката беше в локви  Mr. Green
нищо,ще ги прескачаме хахаха
дали не си остава закритата пързалка най-доброто място?

# 24
  • Мнения: 45
Вчера ходих с дечко на откритата на НДК. Имаше слънце, малко беше студено и беше безкарайно приятно. Никакви локви нямаше.
Има инструктори за начинаещи деца. Цената е 6лв на час за обучение на две деца. Кънките под наем са все още новички. На обедната пързалка бяха предимно дечица.
Синът ми се качи за първи път и дори се пускаше самичък да се пързаля. Не съм наемала инстуктор. Аз му показах малко, след това ме прати да се возя и се опитваше сам. Той е на 7 години.
Ние със сигурност ще ходим пак, веднага щом намерим желаеща баба да гледа бебката.
Някой посети ли пързалката Ариана?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
terryberry , какво ще рече "Цената е 6лв на час за обучение на две деца" - на дете по 3 лв или инструкторът се занимава само с две деца, като за всяко от тях са платени по 6 лв?

# 26
  • Мнения: 45
До колкото разбрах от надписите е 6лв за двете деца, т.е. по 3 лв на дете.  newsm78
Към края на пързалката един инструктур беше направил влакче от деца точно в центъра на леда и те караха едно зад друго, поне 5-6 човечета. Но не бяха май начинаещи, може и към някаква школа да са били.
 

# 27
  • Мнения: 135
Здравейте почитатели на ледените пързалки! Някой може ли да ми каже къде мога да намеря кънки на старо за децата? Трябват ми номера 33 и 36. А знаете ли колко струват нови?

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Можеш да намериш на бит пазара за зимни стоки, който се провежда събота и неделя на стадион Юнак /м/у Синьото и стадион В. Левски/. Миналата година купих на дъщеря си от един магазин за дрехи вт. употреба, но там се намират рядко. Няма смисъл да купуваш нови т.к. са доста скъпи - старите са около 15-тина лв, но все пак си зависи от качеството. това са нови кънки: http://www.sportdelivery.com/catalog/index.php?cPath=39
http://www.imaxsport.com/roces/bg/ice-skates.asp

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
ако още ще им растат краката и няма да се занимават професионално, можеш спокойно да им наемаш кънки - повечето са добри, а и можеш да ги смениш, ако прецениш, че не са удобни. на виктория й подарихме нови за коледа, но с идеята, че ще ги ползва доста време (ако изобщо й омалеят). за габа всеки път взимаме под наем и досега не сме попадали на лош чифт.

# 30
  • Мнения: 135
Ходихме в събота на бит пазара на стадион Юнак, но имаше само стари, ръждясали и омекнали кожени кънки за по 30 лв. и няколко чифта пластмасови за 50-60 лв. Май ще си търсим нови, защото мойте и двамата много са навити, а кънките под наем на Славия са доста изтъпени и децата само се мъчат .

# 31
  • София
  • Мнения: 4 867
пластмасовите кънки всъщност са много добри - държат стабилно крака и не се разпускат, докато ги караш.
в зимния кънките под наем са прилично добри.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Явно предвид търсенето цените са се вдигнали от миналата година.
А на Славия кънките наистина са тъпи. Миналата зима Цвети караше свои и ходеше с удовлствие. Тази година й умаляха и взехме под наем. Измъчи се и сега не иска да ходи.. Иначе самите кънки са хубави, пластмасови и сравнително нови.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 421
 Взех на щерката кънки втора употреба(доста добре изглеждат).
Аз не съм карала никога и има огромно желание децата да се научат (а и те също).
 Тези кънки отпред са с зъбци, а един приятел ми каза, че по-лесно се учело с тип хокейни(извити отпред). Каза, че в Славия имало и услуга да се наточат кънките(нейните със сигурност ще имат нужда).
 Всяка вечер при хубаво време минаваме покрай пързалката до Народният театър. Има едно момче, което води начинаещите, но той само ги крепи, не им показва нищо Sad И по тази причина се чудя и доколко е безопасно да му я поверя , имайки предвид, че е абсолютно начинаеща newsm78
А тъй като и аз не мога да покажа нищо на детето, остава събота и неделя или на Славия или на Зимния - имаме един приятел тренирал хокей той прояви огромно желание да води и нашето и неговите деца...ще видим дали ще се справи.
 

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 16:55 от Етиа

Общи условия

Активация на акаунт