Фотография с елементи на Фотошоп

  • 32 736
  • 412
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 084
Lulutu, честита придобивка! Чакаме снимки Simple Smile))
Преди две седмици и мъжът ми се лута цял час из Хаджи Димитър докато открие Еконт Simple Smile) Прибра се бесен Simple Smile) и каза, че било "на м...ната си"Wink)))

# 331
  • Мнения: 1 639
 #Crazy   Какви премеждия само. УжасТ , аз ползвам все услугите на Еконт , имах ги за надеждна фирма.  Crazy
Честита придобивка.  Laughing
Най-вярното джудже на дядо Коледа ме посети днес и вече си имам книгата Нешънъл Джиографик -"Как се правят хубавите снимки" Simple Smile
 
 luluto, разкажи ми какво знаеш за фотопринтерите и консумативите им? Нали печаташ у дома си? По- ниска ли е себестойността от колкото във фотостудио ?

# 332
  • Мнения: 6 472
Горска Фея честита ти продобивка  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Много хубаво и полезно четиво е това Laughing
За снимките - не излиза по евтино в никакъв случай, но излиза в пъти по- качествено. Аз печатам на А4 по 4 снимки на лист, което е кажи речи 10/15 (мааалко по големи идват май). Себестойността идва някъде към 32-35 ст, като много зависи от хартията. Не помня дали са споменавала, аз печатам с Canon piхma 4200. Машинката е мнооооого добра. Мисля, че е една от най- добрите от класа си за домашно приложение. Има 1 основен недостатък - за нея няма консумативи различни от оригиналните. Ако успееш да се добереш до впредишният модел 4000 (или до 3000 или 5000) ще са златни. Намират се мастила за по 5-6 лв (моите са по 20).
При печата на снимки от най- най- най- съществено значение е хартията. Супер доволна съм от Канон и коника минолта (гланцови). Последният път взех HP и е страхотна минавка. По гадна от нея няма - даже и тази на метро АРО е по- хубава #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Чувала съм добри отзиви за принтерите на Еpson, а и те са със значително по- евтини мастила.

Маме почнах вече да се ичервявам  bouquet  bouquet  bouquet
Asinka , ако трябва и на диета ще мина и без това съм качила някое и друго килце Mr. Green

# 333
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Честито за придобивките - получени и още чакани Simple Smile Много хубави снимкии моменти да запечатате!

luluto, каква e HP хартията дето не става? Подариха ми един малък пакет харти обикновена, мисля че е everyday или както се води и като прочетох за сравнението с Aro се усъмних ще ставали изобщо? И дали не трябва да се ползва с принтер HP тогава?
И още нещо в студио често мата става по-добър от гланца, за домашен принтер как е?

За Epson и аз знам че са хубави принтери, но малко сложни за настройка, а HP са почти интуитивни, но колко са добри снимките не знам.

# 334
  • Мнения: 1 639
Аз печатам на А4 по 4 снимки на лист, което е кажи речи 10/15 (мааалко по големи идват май). Себестойността идва някъде към 32-35 ст, като много зависи от хартията.

Ако това е себестойността с включените мастила и хартия ми много по-евтино е, пък и по-качествено казваш ......Аз във фото давам 50ст за този размер  Thinking
 А мастилата как се изразходват? Пр. на един пакет хартия отиват и един пакет мастила ( много съм незнаеща  Blush) или как ?

 

# 335
  • Мнения: 6 472
50 ст Shocked Аз ги вадя по 32 и ми казаха че е съкпо newsm78
Мастилата се изразходвата различно. Понеже основно печатам снимки за домашното албумче, сиреч портрети на децата, първо ми свършва магентата, после жълтото и накрая циан. Черното се харчи най- малко. От както го имам този принтер още не съм го сменяла (4 - 5 месеца май). Магентата ми изкарва към 200 снимки, циана може да стигне и до 400, ако не сме ходили на море през периода Joy
Хартията с която се сдобих е HP Photo Paper  Advanced 250 g/m. След като разпита насам натам се оказа, че и тия дето печатат на НР не са доволни от нея, ама който купува преди да пита, сега си троши 150 листа от главата Tired
арт мама ти направо ме изненада с това за матовата хартия. По принцип като се вади на мат, контраста е значително по- нисък и моето мнение (не само мое всъщност) е че си е само и единствено за семейни снимки, които ще се връткат от ръка на ръка и не остават отпечатъци, което си е изцяло за сметка на качеството. Аз и във фото да давам пак настоявам да ми ги вадят на гланц. Изключение бях 4 снимки за една изложба, които бяха извадени на специална фина матова хартия, за да няма бликове от осветлението.

# 336
  • Мнения: 1 639
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017396Този става ли ? Пише нещо за консумативеите , ама не разбирам....
И другите http://www.technomarket.bg/products.php?page=1&klasaswe=017&grupaswe=001

Нещо не задавам правилни параметри на гугъл и не мога да намеря свястно инфо  Confused

Той мъж ми от кога ме юрка, че с фотопринтер било по-изгодно, ама на мен ми се вижда малко сложно и отговорно... 

А цветовете демек една туба (един цвят)  е 20лв така ли (в твоя слуай....) ?

# 337
  • Мнения: 6 472
Вторият линк нещо не води на правилното място newsm78 Първият принтер канон пиксма 5200 е много добър. Той е много подобен на моя. Ползва същите консумативи т.е по 20 лв парчето без заместители. Качеството е перфектно, обаче:)


Ето ви малко тестови снимки от новото ми обективче Mr. Green

дребнатапак тя с новата си шапка  Mr. Greenцялата вечер не я свали, даже успя да се пребие три пъти, защото си я буташе да и падне на очите Joy

проба на макрото на 300 мм фокусно растояние.

Проба при ниска осветеност на 800 ИСО

На Ина и е студено   и още една подобна

Пилета и пак и пак. Снимани са на 300 мм от балкона (на 3-тия етаж сме) на 800 ИСО за да вдигна скоростта.

Снимките не претендират да са кой знае какво, просто щраках за да пробвам как се държи обективчето. За сега съм супер доволна! За варио с такава светлосила си е достатъчно остър и в двата края на всички бленди Mr. Green

Желая ви весели празници и приятно изкарване с ето това:

Последна редакция: нд, 24 дек 2006, 09:00 от luluto

# 338
  • Мнения: 1 639
luluto, супеЛ мама си ти.  Grinning  Много ми харесаха снимките !

Благодаря, че се  отзова на питанките ми.    bouquet

# 339
  • Мнения: 6 039
никакви ви няма, къде сте се скрили...........








и още

http://malena2004.multiply.com/photos/album/239

# 340
  • Мнения: 6 472
Тук съм, тук съм Mr. Green
Варна наистина е много красива така коледна  bouquet

Черпя ви по случай празниците с моите кулинарно - фотограхски изпълнения  Mr. Green







И за последно, да ви пакажа джуджето, което намина покрай нас Hug Party

# 341
  • Мнения: 1 258


Днес ми се наслучиха разни неприятности,между които и едно падане на апарата,в резултат на което ще трябва да влезе за ремонт.Мисля,че по механиката няма поражения,но рингът за зума и копчето за щрак изхвърчаха.Поболях се.



Весели празници на всички!

# 342
  • Мнения: 6 472
 Cry Cry Cry и аз щях да се поболея Sad Няма ли вероятност Дядо Коледа / Мраз да реши да ти донесе един?

# 343
  • Мнения: 1 258
 Sad Няма шансове,за съжаление.Хич и не бил подготвен сигурно.
Може би за другата Коледа. Sad

# 344
  • Мнения: 11 329
Трислон, много ми стана мъчно. Дано да могат да ти го оправят.
На мен така и не можаха да ми оправят първия апарат - Сокол. Правеше страхотни снимки
Ако искаш ми подшушни какъв искаш - да погледна на какви цени има при нас, че излиза доста по-изгодно.

Общи условия

Активация на акаунт