Помогнете със съвет

  • 974
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
За разлика от всички писали до сега, ние си имаме режим.И преди като по-малка,и сега.Не мога да си представя,че ще търча да я храня при всяко разреваване,че ще я оставям да спи в часове,които не са за сън,а за излизане например, и т.н. и т.н.
От бебе има режим за спане,ядене и игра(бодърстване).Естествено не го спазваме стриктно до секундата,но плюс- минус половин час не е проблем.Детето ми си знае и до сега кога се спи и кога се яде.Никога не се е противопоставяла,защото така е свикнала.Когато отказва да яде просто не я карам на сила-пропуска и яде на следващото хранене.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние се храним в приблизително едни и същи часове,но режим е силно казано.И така си е от бебе.

# 17
  • Мнения: 277
Не съм се опитвала да създавам режим на бебка. И на мен ми е по-добре с по-гъвкава програма, но тя все пак си създаде определени навици. Храни се горе-долу на равни интервали в приблизително едни и същи часове, но не се е отказала от нощното хранене. Спи и бодърства отново по едно и също време, макар и с различна продължителност, но с напредването на месеците става все по-любознателна и игрива и малко трудно заспива, нерядко с хленчене и дори рев. Ама и затова си имаме ритуал и се справяме някак.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 488
Детето ми също е на 4 месеца,но си има режим откакто сме на адаптирано мляко.Спи почти след всяко хранене по малко,но всичко си дойде от  не съм се мъчила с това.


И при нас е така.  Peace

# 19
  • Мнения: 657
Нещо като режим изградихме чак след 7 месец, но точни часове не спазваме.
Водя се главно по детето  Peace
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 827
И нашия син е без режим.
От една седмица започна да спи на обяд,но все още не смея да твърдя,че си е изградил режим.

# 21
  • Мнения: 132
Аз също си мисля, че майката има най-голям усет и интуиция за детето си и ако по принцип  това, че бебо няма режим не те притеснява, а те тормози само хорското мнение - значи всичко е наред! Моят син се хранеше четири месеца, денонощно през 1,5-2 часа. В началото изживях голям стрес защото всички ми повтаряха, че това не е нормално, но накрая реших, че бебе си знае най-добре и че така трябва!!!!!Не се притеснявай, мисля, че всичко е наред!!!!

# 22
  • Мнения: 8 917
Винаги съм се ръководела от Гери и не съжалявам.  Peace Сама ще се убедиш, че да "слушаш" детенцето си е най-правилният и лек начин  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт