Последната или първата любов

  • 14 267
  • 283
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6
Представяш го сякаш тази раздяла е паднала от нищото насред неземното щастие. Това не е особено реалистично.

Да точно така се случи. От пълна хармония и всичко чудесно в един момент просто да се спре. Не се карахме, не си повишавахме тон, споделяхме си.

# 91
  • Мнения: 12 848
Искаш да се извиниш, значи се чувстваш виновна за нещо.  Притискала си го, според майка му. Наистина, дай си сметка какво и защо е станало и следващият път не прави същата грешка.

Не си помагаш, като говориш с майка му зад гърба му и таиш надежди. Отрязал те е, негово право. Явно ти си виждала отношенията ви като цветя и рози, а за него изглежда тръните са били повече.

# 92
  • Мнения: X
Не разбирам. Пълна хармония, представя те на родителите си, след което от нищото - раздяла и скандал. Наистина не ми се струва реалистично. Може би ти си пропуснала някакви сигнали?

# 93
  • Paris, France
  • Мнения: 14 112
Скрит текст:
Представяш го сякаш тази раздяла е паднала от нищото насред неземното щастие. Това не е особено реалистично.

Да точно така се случи. От пълна хармония и всичко чудесно в един момент просто да се спре. Не се карахме, не си повишавахме тон, споделяхме си.

Всичко чудесно, не се карахте и....

При последната вечер в която св виждахме се скарахме много жестоко.

Ето ти я причината да скъса с тебе. Не е от нищото, както се опитваш да се самоубедиш. За какво се скарахте толкова жестоко?

Според мене човекът не обича конфликт и затова е избрал да скъса с тебе.

# 94
  • Мнения: 6
Скрит текст:
Представяш го сякаш тази раздяла е паднала от нищото насред неземното щастие. Това не е особено реалистично.

Да точно така се случи. От пълна хармония и всичко чудесно в един момент просто да се спре. Не се карахме, не си повишавахме тон, споделяхме си.

Всичко чудесно, не се карахте и....

При последната вечер в която св виждахме се скарахме много жестоко.

Ето ти я причината да скъса с тебе. Не е от нищото, както се опитваш да се самоубедиш. За какво се скарахте толкова жестоко?

Според мене човекът не обича конфликт и затова е избрал да скъса с тебе.

Скарахме се за това че не успяхме да се изслушаме. До този момент не сме карали за целия период на отношенията ни.
Искаш да се извиниш, значи се чувстваш виновна за нещо.  Притискала си го, според майка му. Наистина, дай си сметка какво и защо е станало и следващият път не прави същата грешка.

Не си помагаш, като говориш с майка му зад гърба му и таиш надежди. Отрязал те е, негово право. Явно ти си виждала отношенията ви като цветя и рози, а за него изглежда тръните са били повече.

Единствените тръни са били разстоянието помежду ни. Според мен връзка която вече е минала половин година и в един момент без никаква ясна причина да има след като се разбираме идялно да бъде прекратена. Може би проблема е в разстоянието. А до това да се извиня да чувствам вина защото реагирах емоционално при последния ни разговор. А до разговорите с майка му ние станахме приятелки. Тя самата не желае да спираме общуването

# 95
  • Мнения: 6 688
Звучиш като тинейджърка, на колко си?
Какво разстояние? В различни градове ли живеете? За какво да се извиняваш?
Не го търси. И него, и майка му също.

# 96
  • Paris, France
  • Мнения: 14 112
След като нещо тривиално като изслушване е довело до жестоко скарване, вие не сте един за друг, съжалявам.

Не, не е проблема в разстоянието.

Аз също станах приятелка с майката на първата ми любов. Още сме в контакт, почти 20 години след смъртта му. Много ме харесваше, още ми казва често, че съжалява, че не сме се събрали. Това не променя факта, че синът и не посмя да ми каже, че е влюбен в мене и да поиска нещо повече и не го промени и след развода му. На нея и го е казвал.

Близостта ти с майка му може и да го плаши.

Историята ми е на някоя от предните страници.

Някои връзки не са ни писани. Както Uncommon написа в тази тема, сигурно е по-добре, че е станало така, както е станало. Ако ми го беше казала преди 20 или 25 години, вероятно щях да и боксирам носа или да я драсна с нещо, но сега, след много време мисля, че е много права.

Съветът ми е да се отдръпнеш и да не търсиш повече нито него, нито майка му. Ако те потърси тя, няма проблем да си говорите.

# 97
  • Мнения: 826
Ще се радвам да споделите. Както и коя се помни и обича повече според Вас- ученическата, или зрялата, последна любов?
...
Според мен, първата любов е незабравима.

Абсолютно незабравима.
Толкова години минаха, вече 20, не мога да го забравя този човек.
От никой друг не съм получавала, за съжаление, отношението, което имаше той към мен.
И ми липсва до ден днешен, макар да имам дете и семейство.
Винаги ме удря една голяма доза носталгия, когато видя нещо, тръгна към града, в който живее.
Преди години за последно каза, че до гроб ще съжалява за това, че сме се разделили, макар вината да не беше негова, нито моя.

Не се откъсвам от този човек, може би и на старини ще вирее из мислите ми, което е доста изтощаващо.

Той е нещастен, не му се получават нещата във връзките и така.

# 98
  • Мнения: 5 822
Ммм и на мене ми се случвала тази ситуация. Били сме щастливи и добре се разбирахме и изведнъж той прекратява връзката ни. Обяснение никакво не съм получавала. Блокира ме навсякъде, не си вдигаше телефона или пък си вдигни телефона и ми каже с груб тон, че била съм натрапница и повече да не го търся. Сега на тази възраст, в която съм, бих му теглила една голяма м..а и нямаше да се занимавам с такива личности.

    Защо сте близка с майка му? Той е сложил край на връзката ви, а вие все още се срещате и говорите с майка му?! Това е абсурдна ситуация. Също бях близка с бабата на моя бивш приятел, но като той сложи край на връзката ни, и приключих и отношения и с нея. Тя ми се обади след прекратяването на отношенията с него по телефона, но аз й казах, че нямаше как да поддържам отношения с нея, щом внукът й прекрати връзка с мене. Приключих всякакви отношения с него, баба му и всякакви негови роднини.

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 20:48 от Jennifer_w

# 99
  • Мнения: 22
Последната е най-силна.Чувствата са едни когато си на 20+ и съвсем различни на 45+

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 21:51 от kema77

# 100
  • Мнения: 90
Уиш, стана ми интересно при теб как е, защото първият ти мъж е починал, т.e в много отношениея не същото като бивш съпруг.

Починалият или настоящият са любовта ти?

Любовта е една. Ако имаме късмет да я срещнем изобщо. Няма първа, няма последна. Останалото са влюбвания. Да не се бъркат  с любов. Влюбванията ни белязват не повече от драскотини по повърхността. Любовта остава под кожата.

# 101
  • Мнения: 12
Първата любов се забравя лесно. Беше само болка и унижение, никакви хубави моменти, които да помня.. Сега вече на 32 години, втората ми любов смея да твърдя, че е истинската!

# 102
  • Мнения: 22
Първата любов се забравя лесно. Беше само болка и унижение, никакви хубави моменти, които да помня.. Сега вече на 32 години, втората ми любов смея да твърдя, че е истинската!
Да от първата остават грозни сцени и изпълнения и нищо което да искаш да си спомняш.

# 103
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 003
Е, хайде без такива обобщения, защото за мен например не важи...

# 104
  • Мнения: X
Уиш, стана ми интересно при теб как е, защото първият ти мъж е починал, т.e в много отношениея не същото като бивш съпруг.

Починалият или настоящият са любовта ти?
Повярвай ми, не ти трябва да знаеш. По-добре да не узнаваш.

Общи условия

Активация на акаунт