В момента чета ... 76

  • 34 531
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Ами прочетох “Удавниците”. Ако сте чели Into the water, Пола Хокинс и малко Кейт Мортън, значи сте чели и тази книга. Това е моето усещане след края й. Както в началото имах усещането, че чета нещо четено вече, както и писах в предното си мнение, така си и продължи нататък, само че минах на Кейт Мортън (по-скоро като похват - минало и бъдеще, които се срещат по някое време). Ще сложа 3 звездички.
Обаче ако не сте “обременени” като мен и харесвате мистерия с призраци и семейни тайни, които се четат бързо, може да пробвате тази книга.
Скрит текст:
Само дето мистерията остава неразкрита или поне силата остава непобедена и имаме един трагичен край, който не ми е по вкуса.
За съжаление, не ме бива хич да пиша обстойни мнения за книги (или филми, или каквото и да е), но се надявам да помогна на някой в избора. Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 май 2022, 20:38 от abs

# 736
  • Мнения: 10 344
Благодаря, от “обременените” с творчеството на Кейт Мортън съм, харесвам я, но малко еднотипни като структура са книгите ѝ. Въпреки това са интересни, като някои повече са ми харесвали, други - не толкова много, но не ме е разочаровала като цяло.
Видях, че се е появил преордър на книгата на Олга Токарчук “Дом дневен, дом нощен”, но от анотацията ми се стори доста особена.

Последна редакция: сб, 28 май 2022, 21:29 от fenyx

# 737
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Аз също я харесвам (чела съм 2 нейни романа), но тук не е само прилика с Кейт Мортън, а е микс.

# 738
  • Мнения: 11 828
Много съм щастлива! Започвам "Природата на звяра" на Луиз Пени. Толкова ми липсваше нейният свят и герои..
Скрит текст:
Има я вече електронно! Сякаш цяла вечност мина откакто прочетох 10-тата. Тъкмо вече мислех да взема следващите от библиотека, защото не върви и да ги купя.

# 739
  • Мнения: 10 344
Приключих с “Тъмна материя”. Още отначало видях нещо общо (като идея) с “Аномалията” на Телие, затова струва ми се, че не можа да ме изненада. Няма да коментирам какво е, защото ще е спойлер и за двете книги. Много по-интересна за мен, макар и по-скоро обобщаваща сравнително известни ми теми, е книжката на д-р Владимир Божилов, “Непознатата вселена”.
Ще се върна и към “Марковалдо” , и “Трите тела”. В момента всъщност ми се чете хубава фантастика.

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 01:09 от fenyx

# 740
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 796
"Green lady " на Карен Сандър. Не е кой знае какво, но не бих я нарекла отегчителна . Малко изсмукана от пръстите в определени моменти. Сигурно ще я забравя след няколко дни.
Свалих Sete на Несбьо на четеца. Някой чел ли я е? Виждам, че са я оценили с пет звезди.

# 741
  • Мнения: 6 898
Значи аз както произволно взимам книги една след друга съм сега на ФРЕДЕРИК БАКМАН НИЕ СРЕЩУ ВСИЧКИ .
Идея има и развитие , но стила му на писане е като описания в някое евангелие ... еди кой си направи еди какво си и затова стана еди що си и се знае че това е незнам какво си ... страшна досада е този стил на писане. Монотонен и твърде много елементарни подробности и поуки споменати, сякаш читателя е слабоумен . Но пък ми е интересно какво ще стане .

# 742
  • София
  • Мнения: 9 129
Книгата е продължение на "Бьорнстад". Вероятно знаете, но все пак да кажа.

# 743
  • София
  • Мнения: 2 009
Преполових първата от поредицата за Фрида Клайн на Ники Френч. Все още не мога да реша дали ми харесва. Иска ми се да намеря някой непознат за мен герой, който да харесам колкото Хари Бош или Джон Кори. Засега не ми се получава.

# 744
  • Мнения: 1 147
Аз също не бях впечатлена от първата книга за Фрида Клайн, но от втората нататък всички ми харесаха. Поредицата ми е една от любимите и честно казано съжалявам, че я приключих.

Чета "Студен гранит", но съм още съвсем в началото и нямам кой знае какви впечатления.

# 745
  • Мнения: 6 898
Книгата е продължение на "Бьорнстад". Вероятно знаете, но все пак да кажа.

Благодаря за информацията. Не знаех и я нямам. Но пак ми е интересна историята. Не ми харесва как пише автора.

# 746
  • София
  • Мнения: 9 129
Написах го, защото за мен Бьорнстад е най-добрата книга на Бакман. Може би ще Ви е по-интересно, ако почнете от нея. Сега в момента излиза и третата част.

# 747
  • Мнения: 6 898
Разбирам, благодаря. Аз просто я нямам и съм попаднала на втората. Сега ще я довърша , после ще потърся другата. На мен както вече написах ми е интересна книгата, не ми харесва начина на писане. Но не знам дали обясних добре.

# 748
  • Мнения: 1 381
В момента чета "Парфюмът: историята на един убиец", но ми идва твърде брутална или гнусна, не знам коя е по-точната дума. Все пак съм инат и не обичам да зарязвам книги, та ще я дочета.

# 749
  • Мнения: 220
Интересни книги четете, момичета. Само две три заглавия от библиотеката ми засякох тук. Да споделя една, която не е споменавана. Купих я преди време на панаир на книгата за 5 лв., и остава трайно в библиотеката ми - Последно танго в Харвард. Някой излъгал се да я прочете?

Общи условия

Активация на акаунт