Варна,Морето и Зимата (10)

  • 12 022
  • 290
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 274
Я добър ден!
Направо ме потресохте, че до сега никой не се е разписал с днешна дата  newsm78
Вержи, това не е от бременността, ако беше в мойта къща доста неща щяха да чуят и съседите даже  Joy освен ако не го е направил от незнание. Поне пък имаш време и можеш да хванеш следващите лекции за дишане.
Муцанка, ходи ли? Хареса ли ти?

# 106
  • Варна
  • Мнения: 144
 Една приятелка роди преди дни за цели 2 часа! Това го разбирай от началото на усетените контракции, до края на раждането, като вътре включи и отиването до родилното, приемането, настаняването и всички дъндании.


Ами ger4e не ни остава нищо друго освен да стоим и да са " притесняваме "  Hug А най -важното е да си пожелаем и при нас да мине така леко и бързо . Praynig Praynig Praynig , но за тази цел трябва да сме много спокойни . Аз докато си го помтарям това действа , ама малка да се разсеям и ме обзема паниката . ooooh! ooooh!

# 107
  • Варна
  • Мнения: 893
ами какво да пишем  Simple Smile Неделя е и май всеки се е отдал на мързелуване  smile3507

какво незнание бе нарочно го е направил, ядосва се че много време съм седяла на компютъра и не съм му обръщала внимание Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 535
Влизам във форума и гледам ger4e-то пак тукааа, абе не ти ли се ражда на тебе, бе жена? Айде вече да излиза малкия човек Crazy А както е тръгнало на 30-ти ще ти дойда на свиждане май, освен ако не тръгне и моята бебка до тогава Hug
troia , гледам и на теб не ти останало... Ако ще раждаш в ОБ, може да се видим скоро - да си организираме една срещичка там Wink
Леко раждане на всички, на които ни предстои Hug

# 109
  • Мнения: 301
Здравейте мацки, много се затъжих за вас! Не съм влизала скоро, тъй като имам проблеми със сядането все още   Tired Както и да е, днес съм по-добре и бързам да надзърна кво що става тука. ... Аааа, ger4e, аз бях приготвила в багажа картите и таблата, а тя каква стана ... май ще играете с Вержи Simple Smile))))
Вержи, Мина живее в Левски за протокола. И ми стана смешно, че си се ядосала така на мъжа за няма нищо, горкия. Това определено е от хормоните Simple Smile)) После пък ще ти се струва най-прекрасния и любим мъж на света  Flutter
Ние започнахме с коликите вече, дойдоха със страшна сила .. милата ми беба много се мъчи и вече се чудя как да й помогна поне да поспинка малко. Не я оставят дори да си хапне горкото на спокойствие ... Но няма как, трябва да си минем по реда, после пък още по-хубаво като почнат зъбките .. и така.. Майката на моята приятлека казва - Ами, това е мойто момиче, ние затова после толкова ви обичаме Simple Smile)
Ади, стига съм бъбрила, Цунки муцунки на всички   bouquet

# 110
  • Мнения: 498
аре и аз да се включва след chapelita...

мацки, стискам ви палци на всинца! Simple Smile Няма по-голяма радост от това да видите бебчето си  Hug! Искрено ви завиждам, че ви предстои този момент. Не е истина, как минават дните. Лина утре става на 2 седмици, а вече ми се струва че съм раждала преди месец, а за бременността - ами, направо не ми се вярва - сякаш е било сън, толкова е драстична промяната Simple Smile :

 - спане по корем (малко пречат пълните гърди де Simple Smile
 - гушкане със сУпруга
 - вързване на обувките
 - вече не привличам погледи по улицата (чак се зачудих на липсата на внимание??? Sick)
...и още май има ама не се сещам в момента  newsm78. Отивам да спя, че ме чака дискотечна нощ  Mr. Green

Калима, къде се загуби?

# 111
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
ronja тука съм ама само ви чета, че от толкова кърмене и общуване предимно с бебчо мозъка ми се е спекъл. Днеска правих питката за 40 дена на бебко и имаше много гости който много гушкаха бебко и той изглежда много се развълнува че не е спал от обяд и като го изкъпах и нахраних, вече беше забравил как да заспива и само си плачеше в легълцето, а аз се чудех newsm78 как да го приспя, щот той по принцип си е кротък и не плаче въобще, биба му давах изплю я, разхождах го пак не се успокои, накрая седнах на дивана и го гушнах и тогава позаспа, но като го преместих на неговото си местенце пак се събуди и аз  #Crazy обаче се сетих и му подпрях шишето с водата на една навита хавлийка да си цока, а аз да си открадна малко време за мен и той взе че заспа и сега лекичко измъкнах шишето без да се събуди, обаче това със шишето се прави с биберон който не капе ако не се засмуче защото може да се задави бебко

# 112
  • Мнения: 376
Вержи обещавам утре да ти ги пратя снимките, че сега вече ме мързи.
Пък с Герчето така се разходихме, че краката ми се издуха кат балони и ме боляха....съответно не ми даваха да ставам от леглото.......с краката на горе викат.......пък аз си мислех: колко ли съм сексапилна  newsm53 В крайна сметка  май така издута ще съм си до края.......добре, че ми дадоха поредните бременни обувки, който са доста по - широчки  smile3521.
Венура радвам се че пак си тук. Дано малкия красавец да е добре и да нямате повече проблеми с него. Ще се радвам да пишеш.
Е хайде вече ще полагам нежни кълки в разскърцания ми креват  smile3524

# 113
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
ger4e,
и аз съм се насочила към ОБ.Надявам се после да споделиш впечатления от отношението там:)
Никога не съм била фенка на Майчин дом.Дори на тяхното 4д не бих отишла,а и моят док си има 3д,тка че няма нужда:)
Искам да Ви пожелая много успешна седмичка и само положителни емоции smile3525

# 114
  • Мнения: 3 595
Добре дошли на всички новопишещи и Честит имен ден на отминалите именници!

Аз си чакам уведомление, ама щях да си остана с чакането  ooooh! Като се сетих, че отдавна не съм чела и като се притесних какво става с ger4e  Mr. Green Ама не съм изтървала нищо  hahaha пък и се успокоих, че до 29-ти има още малко време  Joy

От нас  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed за всички на които им предстои  Hug

Ей доживях 3-4 часов рев, който съвсем откровено ме изкара от равновесие  Mr. Green Добре че отмина!

# 115
  • Варна
  • Мнения: 893
мацки аз ще взема да ида на преглед при комшийката - Цветкова на Битоля 1.
дано си разбира от работата  Rolling Eyes че искам второ мнение, ей така да не е без хич.
после ще ходя до банката да видим с главната счетоводителка какво става с осигуровките. после на очен лекар вече наистина - стискайте палци да свърша всичко днес че утре съм на ЖК !  Praynig

# 116
  • Мнения: 101
Добро утро и от мен. Гледам не съм изтървала много - ger4eto е все още цяла  Grinning стискам ти палци и искрено ти се кефя на спокойствието. Това е само в твой плюс  thumbsup На курса за техниките за дишане ходих, ама се изумих  Shocked уж веднъж вече съм раждала ама такова хващане за краката при напъни не бях упражнявала  #Shocked
di какво ти каза докито на твоя преглед - вижда ли се нещо на хоризонта  Wink
Vergy после да споделиш. Успех  Peace

# 117
  • Варна
  • Мнения: 3 915
Здравейте! Пуснах в "Майки" една тема за проблем с болничните за бременни във Варна.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145303.0
Копирам текста и тук, защото не знам в големия кюп там дали ще я мернете.

Здравейте! Искам да споделя с вас това, което научих на първата ми ЖК, и да помоля ако някой има повече информация да я сподели тук.

Записах се на женска консултация (ЖК) в Майчин дом с направление по здравната каса от личния ми лекар. Направлението е за наблюдение на рискова бременност (по съвет на гинеколога ми). Личният ми лекар работи в Градска болница.

По време на ЖК се оказа, че има „малък” проблем. НОИ-Варна е издало заповед до всички специализирани болници със следното съдържание: Ако при тях постъпи пациент за ЖК, те проверяват в един списък дали личният му лекар работи в едно от тези четири заведения: Окръжна болница, Терапия, Военна болница, Курортна поликлиника. Ако личният лекар работи там, могат безпроблемно да издават болнични за неограничен период през бременността.
Ако обаче личният лекар НЕ работи към едно от тези 4 здравни заведения (какъвто е моят случай), те имат право да издадат САМО 2 пъти по 7 дни болнични за цялата бременност!

Попитах на какво се дължи тази дискриминация, акушерката нямаше как да ми обясни. Каза, че има заповед (показа ми я) и действа по нея.
Не знам от кога е това умотворение на НОИ-Варна, но не смятам да оставя нещата така. Ще изкарам информацията и пред познати журналисти, но преди това я публикувам тук със следната молба:
Ако някоя от вас скоро е установила същото и има повече информация по въпроса, моля да я напише. Не знам какви са тези машинации, но не мисля, че трябва да ме интересува, след като си плащам луди пари за здравни осигуровки и нямам пропуск за нито един месец. Правата на всички пациенти трябва да са еднакви, независимо къде работи личният им лекар!

# 118
  • Мнения: 85
svetli има нещо с тия болнични, обаче и аз не можах да установя точно какъв е проблема. Записана съм на ЖК с Градка Болница, личният ми лекар също е в Градска. Обаждам се на ЖК да искам болничен и оттам ми казват-ми то сега за колко време, ами само за една седмица не можем, я по-добре се обади на личната си. Личната съответно без проблем ми издава болничен, обаче диагнозата не е свързана с бременността вообще, ами някакви там настинки и прочие. Останах с впечатлението, че от ЖК могат да ми издадат само болничен за примерно 1 месец и повече и то с някаква сериозна диагноза. Не мога да кажа, че съвсем не дават, защото докато съм чакала са идвали момичета и са им давали, но не знам за колко време.
Както и да е, някой ако знае повече да пише, егати държавата и чудото  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 119
  • Мнения: 3 996
Вержи айде бе жена чакам новини Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт