кога отпада нощното хранене

  • 6 730
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 10
здравейте
много съжалявам ако повтарям темата,но ви моля да ми кажете кога трябва да отпадне нощното хранене?Моята госпожица е само на месец и половина и се храни по 5-6 пъти на ден като голямата ни пауза е от 20:00 до 02:00.Предварително благодаря newsm03

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
При нас отпадна по нейно желание в края на третия месец.

# 2
  • Мнения: 27 524
Когато се откаже детето - може да е на един месец, може да е на 7 годинки  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 488
При нас отпадна в началото на 3 месеца тя така си реши сама

# 4
  • Мнения: 509
Аз на моето дете го спрях към втория месец.

# 5
  • Мнения: 2 849
При нас още не е отпаднало ,на 8 месеац е Вики .Надявам се скоро да спре да се буди . Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 362
Когато детето само поиска това.Кали се отказа сама на почти 2 месеца.

# 7
  • Мнения: 6 461
Mr. GreenПри нас още не е отпаднало.... Crazy(Плмен-1г и2м. обича да хапва нощно време)
Детето само ще си покаже Peace

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При нас отпадна в края на 2 месец, просто той не се събуждаше до сутринта

# 9
  • Мнения: 1 555
Оооо, специално за нощното хранене съм настроена доста бойно  Party когато синът ми навърши един месец му спрях кранчето и дотам, естествено ако е на кърма логично е да е в по-късен етап, но пак не е хубаво да се прекалява !

# 10
  • Мнения: 1 448
Сам се отказа на втория месец, но покрай зъбите сега понякога си хапва и през нощта  Crazy

# 11
  • Мнения: 96
От както се е родила малката не е яла през ноща. Не се буди а и аз не я буда. Вечер яде към 12,30ч. и после чак сутринта към 06,30ч. Баткото съм го хранила нощно време само един месец и той сам се отказа.

# 12
  • Мнения: 3 360
Още втория месец и оттогава не съм хранила нощем/всъщност и двете ми деца не са хранени нощем/ Wink

# 13
  • Мнения: 270
При нас все още не е отпаднало.Явно тя сама ще си реши кога да го махне.

# 14
  • Мнения: 5 026
 Как е при нас-спря с нощните хранения около 3 месец, а около 5-я си ги върна отново. И сега нощем хапваме по 3-4 пъти-понякога.

# 15
  • Мнения: 2 897
Как е при нас-спря с нощните хранения около 3 месец, а около 5-я си ги върна отново. И сега нощем хапваме по 3-4 пъти-понякога.

Напълно нормално е Peace
Когато се откаже детето - може да е на един месец, може да е на 7 годинки  Peace

Така е,за това не съм правила нищо друго освен да се будя с него Wink...до съвсем скоро -11месеца Grinning

# 16
  • Мнения: 4 621
При нас отпадна по нейно желание, когато беше на 2,5 месеца. Хапваше към 22:30 - 23:00 и се будеше към 6.00 сутринта Hug

# 17
  • Мнения: 316
Ние никога не сме яли 7 пъти на ден. До преди седмица, я тормозех да яде по 6 пъти, но към в началото на третия месец още искаше да мине на 5 хранения (ако не и по-рано). Сега реших, че е достатъчно голяма да си хапва както й е удобно и от около седмица яде по 5 пъти на ден. Последното хранене й е към 22.30-23.00ч, а първото 10.00ч. Тя така си пожела - просто не се буди за хранене в 7.00ч.  Grinning

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нощно хранене никога не сме имали  Laughing

Аз ти предлагам да смениш режима: храненето в 02:00 да отпадне, като последното хранене да е в 23:00 или в 23:30, така бебето няма да се буди в 2ч. през ноща  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 676
Нощното хранене при нас отпадна в 2-рия месец. Синчето ми сам пожела  Hug

# 20
  • Мнения: 1 058
Когато стана на 1м. вместо мляко започнах да му давам вода и той се отказа. Аз мисля, че бебчо не трябва да се храни през ноща.

# 21
  • Мнения: 2 885
По мои наблюдения колкото по-бързо откажете нощното ядене без детето да е показало признаци за това, по-бързо отказва млякото въобще преди годинката. А е хубаво детето да пие мляко. Малкият е на 1 г. и почти 2 месеца и още се буди и си пие млякото. И се кефя, че пие мляко и дано по-дълго да е така. Ако докараме до 3 г. купон ще вдигам  Party

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Тодор спря да пие мляко през нощта като стана на 4 м. Последно се храни към 20-21 ч. и после сутринта м/у 6-7 ч. и вече успявам да се наспивам. newsm44

# 23
  • Мнения: 4 978
Няма еднозначен отговор на този въпрос, всяко бебе е различно и само показва какво и кога иска.
Моята дъщеря спря да се буди нощем още през 3-тия месец.

По мои наблюдения колкото по-бързо откажете нощното ядене без детето да е показало признаци за това, по-бързо отказва млякото въобще преди годинката.

А това според мен не е вярно. За дъщеря ми млякото е като наркотик - предпочита го пред каквато и да е друга храна, а отказа нощното хранене (както съм писала по-горе) много рано.

# 24
  • Мнения: 273
ами и ние все още се храним вечерно време, като заспи в 21ч и се разплаква в 1:45 и аз пробвах да дам беберон да видя ще заспили, да заспа и след час ревна и аз дадох мялкото и изпи 70гр и заспа и се събуди в 6ч сутринта , а иначе си хапва по 130гр през деня и то през 3:30-4 часа.
Пробвала съм да я храня и в 24ч както се полага но тя пак се събуждаше нощно време в 3ч, и така карах цяла седмица, работата не действа,
а ако не я нахраня в 24ч -прави пауза като се нахрани в 21ч и се събуди в 2ч.

за сега не мисля да го махам,може сама да го махне като започнем захранването с пюренца и каши.
по принцип в книгите в която и да прочетеш пише че нощното хранене постепенно отпада от 3 месец.
Е пожелавм ти успех да махнете нощното хранене да не се мъчиш като мен.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 119
Моя бебок е на почти 7 месеца и още се буди нощем мнокократно.Сега му растат зъби и е ужас, но ставам с него ,няма начин.Надявам се скоро сам да се откаже. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 116
Сама се отказа точно на 50-тия ден! Хапваше в 22.00 и после в 6.00. Сега се храни към 20.30 и сутрин около 7.30.

# 27
  • Мнения: 87
Отпада само когато детето реши.Аз съм твърдо против всякакви режими на кърмачета до поне 6 месеца.Децата имат нужда от храна почти непрекъснато на тая възраст,а после те сами си изграждат режим и то много по-добър от този който бихме им създали ние.Марта  е на 9 месеца и понякога се буди за млекце,което означава че скоро можеби изобщо няма да се буди ,но това си го решава САМА. Hug

# 28
  • Мнения: 316
Отпада само когато детето реши.Аз съм твърдо против всякакви режими на кърмачета до поне 6 месеца.Децата имат нужда от храна почти непрекъснато на тая възраст,а после те сами си изграждат режим и то много по-добър от този който бихме им създали ние.Марта  е на 9 месеца и понякога се буди за млекце,което означава че скоро можеби изобщо няма да се буди ,но това си го решава САМА. Hug
За това за режима, който сами си изграждат не съм много съгласна, защото имам няколко примера - 2 деца, които са хранени на поискване и през нощта и на 1год и 4 месеца все още се будят за млекце и 3 деца, чиито майки са се придържали към някакви обичайни часове за хранене през деня и децата им не са се хранили през нощта сега на 1год и 4-6 месеца децата им имат здрав и спокоен нощен сън и са активни през деня. Това не значи, че са лишавали от храна децата си през нощта, а просто, че са свикнали децата си на активност през деня и сън през нощта - това е режим, а не да се гледа часовника непрекъснато. Единственото правило в случая е детенце да се храни последно 23.00-23.30 вечерта, а сутринта когато се събуди. Това става навик и постепенно свиква на сън през нощта и активност през деня.

# 29
  • Мнения: 8 505
Когато детето вече няма нужда от него,т.е. когато спре да се буди за хранене.

# 30
  • Мнения: 87
Добре Алех4е,съгласна съм с теб,ни нали казвам че сега дъщеря ми се буди понякога-примерно 2 или 3 пъти в седмицата за да яде през ноща а допреди 1 месец се будеше всяка нощ-следователно тенденцията е да не се буди изобщо в някакв момент.Още повече че това сега се обуславя и от факта ,че се опитва да прохожда,както казвашти активна е през деня,аз затова мисля че умората надделява и затова сега не се буди тилкова често.Но съгласи се че бебе на 9 месеца е доста по-активно от бебе на 2 нали така?просто всичко с времето си Simple Smile

# 31
  • Мнения: 316
Добре Алех4е,съгласна съм с теб,ни нали казвам че сега дъщеря ми се буди понякога-примерно 2 или 3 пъти в седмицата за да яде през ноща а допреди 1 месец се будеше всяка нощ-следователно тенденцията е да не се буди изобщо в някакв момент.Още повече че това сега се обуславя и от факта ,че се опитва да прохожда,както казвашти активна е през деня,аз затова мисля че умората надделява и затова сега не се буди тилкова често.Но съгласи се че бебе на 9 месеца е доста по-активно от бебе на 2 нали така?просто всичко с времето си Simple Smile
Така е - бебче на 9 месеца е много по-активно от бебче на 2 месеца, но това ритане с краченца и "буйстване", самото хранене, изучаването на света и гукането за моята бебка сега е близко (не равно) като усилие до физическите усилия на твоето бебче. Иначе ние не се храним през нощта изобщо. Буди се в 10ч, но заспива към 00.30ч, а това са 9.30 часа нощен сън. Хранила съм я винаги по някакъв график и никога след 00.30ч, а ако спи в часа за хранене през деня започвах да й приказвам и да я галя по бузките и тя ставаше да папка, а сега изобщо не ми е нужно да я будя, защото сама си става  Grinning Това нейното си е въпрос на навик да спи през нощта. Когато твоята бебка проходи и ти я гониш по цял ден и двете ще спите чудесно през нощта  Joy и всичко ще си дойде на мястото  Peace

# 32
  • Мнения: 619
Когато детето се откаже. Peace
Наско е вече на 1г,и 2 месеца ,и понякога се буди и си търси шишето.

# 33
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
При нас също отпадна 3-4 месец,но като порасна пак си го пожела.

# 34
  • Мнения: 2 152
Всяко дете си е различно. Simple Smile Моя сладурко като стана на месец сам си направи храненията 5 на брой и като го нахранех в 22:00 часа после се събужда към 5-6 часа сутринта и така е досега. В смисъл той сам се отказа от нощното хранене. Понякога се буди към 4 часа сутринта, но аз не му давам да хапне веднага, а чакам часа към 5:30 - 6часа сутринта. Давам му биба и той пак си заспива и към 6 се буди и така. Не го насилвай, той сам ще ти покаже.
Само за инфо в книгата на Спок пише, че ако едно кърмаче е над месец и с тегло над4,500кг. - няма нужда от нощно хранене и може спокойно да мине без него, като съответно се увеличава малко дозата на останалите хранения, за да компенсират нощното...ма как го обясних ooooh!

# 35
  • Мнения: 46 572
За това за режима, който сами си изграждат не съм много съгласна, защото имам няколко примера - 2 деца, които са хранени на поискване и през нощта и на 1год и 4 месеца все още се будят за млекце и 3 деца, чиито майки са се придържали към някакви обичайни часове за хранене през деня и децата им не са се хранили през нощта сега на 1год и 4-6 месеца децата им имат здрав и спокоен нощен сън и са активни през деня ...

Защо поставяте децата под общ знаменател? Аз мога да дам поне 10 примера и за едното и другото  Sunglasses Жената, с която раждах хранеше под режим, нощем не даваше мляко и какво от това, да не мислиш, че не се буди, буди си се и си реве и до сега  Tired

# 36
  • Мнения: 514
Когато бебето реши Simple Smile

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Моята отказа нощното хранене на 10 дни. Просто заспа в 21 и се събуди в 6.
 На мнение съм, че дете за хранене не се буди ( освен ако не е с ниско тегло, болно и т.н.) и не съм настоявала да яде нощем. Това обаче не означава, че има спокоен нощен сън  Crazy

# 38
  • Мнения: 3 500
Отпада, когато тя си реши. Grinning При Моли отпадна на 4 месеца.

# 39
  • София
  • Мнения: 245
Веднага щом детето навърши едим месец. Замествай го с вода или анасоново чайче (против колики).
Колкото по-бързо - толкова по-добре и за теб и за детето.

# 40
  • Мнения: 729
И при нас нощното хранене отпадна на 1 месец.Моника сама се отказа от него. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 362
Нощното хранене отпадна,когато тя сама реши  Peace,беше в средата на втори месец

# 42
  • Ruse
  • Мнения: 390
нашето но6но хранене отпадна към шестия месец по нейна инициатива.Даже и несъм се пъ4ила да го махам защото само 6те я разрева и пак 6те й дам.Бебетата сами си преценяват кое кога да направят

# 43
  • Мнения: 36
Не мога да разбера защо толкова се толерира нощното хранене! И ние се будихме към 2-3ч. и сме се хранили до 3м.така, но за мен това вече беше просто един навик, но не и необходимост - сънят също храни!!! Така че по добре да се помъчиш да спреш тези нощни хранения като първо му даваш чайче, после постепенно вода и накрая само биберон, в последствие, детенцето ще видиш, че ще отвикне да се буди! При мен бе така, така че желая ви успех! Знай, че така ще бъде по-добре и за двама ви!

# 44
  • Мнения: 2 885

После що се пълни тоя форум с питанки "Ама защо не ще мляко?".....

Общи условия

Активация на акаунт