кога отпада нощното хранене

  • 6 710
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
Как е при нас-спря с нощните хранения около 3 месец, а около 5-я си ги върна отново. И сега нощем хапваме по 3-4 пъти-понякога.

Напълно нормално е Peace
Когато се откаже детето - може да е на един месец, може да е на 7 годинки  Peace

Така е,за това не съм правила нищо друго освен да се будя с него Wink...до съвсем скоро -11месеца Grinning

# 16
  • Мнения: 4 621
При нас отпадна по нейно желание, когато беше на 2,5 месеца. Хапваше към 22:30 - 23:00 и се будеше към 6.00 сутринта Hug

# 17
  • Мнения: 316
Ние никога не сме яли 7 пъти на ден. До преди седмица, я тормозех да яде по 6 пъти, но към в началото на третия месец още искаше да мине на 5 хранения (ако не и по-рано). Сега реших, че е достатъчно голяма да си хапва както й е удобно и от около седмица яде по 5 пъти на ден. Последното хранене й е към 22.30-23.00ч, а първото 10.00ч. Тя така си пожела - просто не се буди за хранене в 7.00ч.  Grinning

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нощно хранене никога не сме имали  Laughing

Аз ти предлагам да смениш режима: храненето в 02:00 да отпадне, като последното хранене да е в 23:00 или в 23:30, така бебето няма да се буди в 2ч. през ноща  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 676
Нощното хранене при нас отпадна в 2-рия месец. Синчето ми сам пожела  Hug

# 20
  • Мнения: 1 058
Когато стана на 1м. вместо мляко започнах да му давам вода и той се отказа. Аз мисля, че бебчо не трябва да се храни през ноща.

# 21
  • Мнения: 2 885
По мои наблюдения колкото по-бързо откажете нощното ядене без детето да е показало признаци за това, по-бързо отказва млякото въобще преди годинката. А е хубаво детето да пие мляко. Малкият е на 1 г. и почти 2 месеца и още се буди и си пие млякото. И се кефя, че пие мляко и дано по-дълго да е така. Ако докараме до 3 г. купон ще вдигам  Party

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Тодор спря да пие мляко през нощта като стана на 4 м. Последно се храни към 20-21 ч. и после сутринта м/у 6-7 ч. и вече успявам да се наспивам. newsm44

# 23
  • Мнения: 4 978
Няма еднозначен отговор на този въпрос, всяко бебе е различно и само показва какво и кога иска.
Моята дъщеря спря да се буди нощем още през 3-тия месец.

По мои наблюдения колкото по-бързо откажете нощното ядене без детето да е показало признаци за това, по-бързо отказва млякото въобще преди годинката.

А това според мен не е вярно. За дъщеря ми млякото е като наркотик - предпочита го пред каквато и да е друга храна, а отказа нощното хранене (както съм писала по-горе) много рано.

# 24
  • Мнения: 273
ами и ние все още се храним вечерно време, като заспи в 21ч и се разплаква в 1:45 и аз пробвах да дам беберон да видя ще заспили, да заспа и след час ревна и аз дадох мялкото и изпи 70гр и заспа и се събуди в 6ч сутринта , а иначе си хапва по 130гр през деня и то през 3:30-4 часа.
Пробвала съм да я храня и в 24ч както се полага но тя пак се събуждаше нощно време в 3ч, и така карах цяла седмица, работата не действа,
а ако не я нахраня в 24ч -прави пауза като се нахрани в 21ч и се събуди в 2ч.

за сега не мисля да го махам,може сама да го махне като започнем захранването с пюренца и каши.
по принцип в книгите в която и да прочетеш пише че нощното хранене постепенно отпада от 3 месец.
Е пожелавм ти успех да махнете нощното хранене да не се мъчиш като мен.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 119
Моя бебок е на почти 7 месеца и още се буди нощем мнокократно.Сега му растат зъби и е ужас, но ставам с него ,няма начин.Надявам се скоро сам да се откаже. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 116
Сама се отказа точно на 50-тия ден! Хапваше в 22.00 и после в 6.00. Сега се храни към 20.30 и сутрин около 7.30.

# 27
  • Мнения: 87
Отпада само когато детето реши.Аз съм твърдо против всякакви режими на кърмачета до поне 6 месеца.Децата имат нужда от храна почти непрекъснато на тая възраст,а после те сами си изграждат режим и то много по-добър от този който бихме им създали ние.Марта  е на 9 месеца и понякога се буди за млекце,което означава че скоро можеби изобщо няма да се буди ,но това си го решава САМА. Hug

# 28
  • Мнения: 316
Отпада само когато детето реши.Аз съм твърдо против всякакви режими на кърмачета до поне 6 месеца.Децата имат нужда от храна почти непрекъснато на тая възраст,а после те сами си изграждат режим и то много по-добър от този който бихме им създали ние.Марта  е на 9 месеца и понякога се буди за млекце,което означава че скоро можеби изобщо няма да се буди ,но това си го решава САМА. Hug
За това за режима, който сами си изграждат не съм много съгласна, защото имам няколко примера - 2 деца, които са хранени на поискване и през нощта и на 1год и 4 месеца все още се будят за млекце и 3 деца, чиито майки са се придържали към някакви обичайни часове за хранене през деня и децата им не са се хранили през нощта сега на 1год и 4-6 месеца децата им имат здрав и спокоен нощен сън и са активни през деня. Това не значи, че са лишавали от храна децата си през нощта, а просто, че са свикнали децата си на активност през деня и сън през нощта - това е режим, а не да се гледа часовника непрекъснато. Единственото правило в случая е детенце да се храни последно 23.00-23.30 вечерта, а сутринта когато се събуди. Това става навик и постепенно свиква на сън през нощта и активност през деня.

# 29
  • Мнения: 8 505
Когато детето вече няма нужда от него,т.е. когато спре да се буди за хранене.

Общи условия

Активация на акаунт