кога отпада нощното хранене

  • 6 729
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 87
Добре Алех4е,съгласна съм с теб,ни нали казвам че сега дъщеря ми се буди понякога-примерно 2 или 3 пъти в седмицата за да яде през ноща а допреди 1 месец се будеше всяка нощ-следователно тенденцията е да не се буди изобщо в някакв момент.Още повече че това сега се обуславя и от факта ,че се опитва да прохожда,както казвашти активна е през деня,аз затова мисля че умората надделява и затова сега не се буди тилкова често.Но съгласи се че бебе на 9 месеца е доста по-активно от бебе на 2 нали така?просто всичко с времето си Simple Smile

# 31
  • Мнения: 316
Добре Алех4е,съгласна съм с теб,ни нали казвам че сега дъщеря ми се буди понякога-примерно 2 или 3 пъти в седмицата за да яде през ноща а допреди 1 месец се будеше всяка нощ-следователно тенденцията е да не се буди изобщо в някакв момент.Още повече че това сега се обуславя и от факта ,че се опитва да прохожда,както казвашти активна е през деня,аз затова мисля че умората надделява и затова сега не се буди тилкова често.Но съгласи се че бебе на 9 месеца е доста по-активно от бебе на 2 нали така?просто всичко с времето си Simple Smile
Така е - бебче на 9 месеца е много по-активно от бебче на 2 месеца, но това ритане с краченца и "буйстване", самото хранене, изучаването на света и гукането за моята бебка сега е близко (не равно) като усилие до физическите усилия на твоето бебче. Иначе ние не се храним през нощта изобщо. Буди се в 10ч, но заспива към 00.30ч, а това са 9.30 часа нощен сън. Хранила съм я винаги по някакъв график и никога след 00.30ч, а ако спи в часа за хранене през деня започвах да й приказвам и да я галя по бузките и тя ставаше да папка, а сега изобщо не ми е нужно да я будя, защото сама си става  Grinning Това нейното си е въпрос на навик да спи през нощта. Когато твоята бебка проходи и ти я гониш по цял ден и двете ще спите чудесно през нощта  Joy и всичко ще си дойде на мястото  Peace

# 32
  • Мнения: 619
Когато детето се откаже. Peace
Наско е вече на 1г,и 2 месеца ,и понякога се буди и си търси шишето.

# 33
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
При нас също отпадна 3-4 месец,но като порасна пак си го пожела.

# 34
  • Мнения: 2 152
Всяко дете си е различно. Simple Smile Моя сладурко като стана на месец сам си направи храненията 5 на брой и като го нахранех в 22:00 часа после се събужда към 5-6 часа сутринта и така е досега. В смисъл той сам се отказа от нощното хранене. Понякога се буди към 4 часа сутринта, но аз не му давам да хапне веднага, а чакам часа към 5:30 - 6часа сутринта. Давам му биба и той пак си заспива и към 6 се буди и така. Не го насилвай, той сам ще ти покаже.
Само за инфо в книгата на Спок пише, че ако едно кърмаче е над месец и с тегло над4,500кг. - няма нужда от нощно хранене и може спокойно да мине без него, като съответно се увеличава малко дозата на останалите хранения, за да компенсират нощното...ма как го обясних ooooh!

# 35
  • Мнения: 46 572
За това за режима, който сами си изграждат не съм много съгласна, защото имам няколко примера - 2 деца, които са хранени на поискване и през нощта и на 1год и 4 месеца все още се будят за млекце и 3 деца, чиито майки са се придържали към някакви обичайни часове за хранене през деня и децата им не са се хранили през нощта сега на 1год и 4-6 месеца децата им имат здрав и спокоен нощен сън и са активни през деня ...

Защо поставяте децата под общ знаменател? Аз мога да дам поне 10 примера и за едното и другото  Sunglasses Жената, с която раждах хранеше под режим, нощем не даваше мляко и какво от това, да не мислиш, че не се буди, буди си се и си реве и до сега  Tired

# 36
  • Мнения: 514
Когато бебето реши Simple Smile

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Моята отказа нощното хранене на 10 дни. Просто заспа в 21 и се събуди в 6.
 На мнение съм, че дете за хранене не се буди ( освен ако не е с ниско тегло, болно и т.н.) и не съм настоявала да яде нощем. Това обаче не означава, че има спокоен нощен сън  Crazy

# 38
  • Мнения: 3 500
Отпада, когато тя си реши. Grinning При Моли отпадна на 4 месеца.

# 39
  • София
  • Мнения: 245
Веднага щом детето навърши едим месец. Замествай го с вода или анасоново чайче (против колики).
Колкото по-бързо - толкова по-добре и за теб и за детето.

# 40
  • Мнения: 729
И при нас нощното хранене отпадна на 1 месец.Моника сама се отказа от него. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 362
Нощното хранене отпадна,когато тя сама реши  Peace,беше в средата на втори месец

# 42
  • Ruse
  • Мнения: 390
нашето но6но хранене отпадна към шестия месец по нейна инициатива.Даже и несъм се пъ4ила да го махам защото само 6те я разрева и пак 6те й дам.Бебетата сами си преценяват кое кога да направят

# 43
  • Мнения: 36
Не мога да разбера защо толкова се толерира нощното хранене! И ние се будихме към 2-3ч. и сме се хранили до 3м.така, но за мен това вече беше просто един навик, но не и необходимост - сънят също храни!!! Така че по добре да се помъчиш да спреш тези нощни хранения като първо му даваш чайче, после постепенно вода и накрая само биберон, в последствие, детенцето ще видиш, че ще отвикне да се буди! При мен бе така, така че желая ви успех! Знай, че така ще бъде по-добре и за двама ви!

# 44
  • Мнения: 2 885

После що се пълни тоя форум с питанки "Ама защо не ще мляко?".....

Общи условия

Активация на акаунт