Юлчето расте и рита, а мама е обзета от бебешка шопинг треска - Термин Юли 2022 - тема 6

  • 30 756
  • 793
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 89
Момичета,от няколко дни, всеки път щом се изправя ,усещам опъване и разтягане в корема, като си мислех ,че е нещо нормално. Днес се замислих, да не би да е контракция,ама тази  контракция може ли да се получава само докато съм права. След празниците съм на преглед и ще си задам въпроса и на АГ ,но вие какво мислите?

# 61
  • Мнения: 248
Момичета,от няколко дни, всеки път щом се изправя ,усещам опъване и разтягане в корема, като си мислех ,че е нещо нормално. Днес се замислих, да не би да е контракция,ама тази  контракция може ли да се получава само докато съм права. След празниците съм на преглед и ще си задам въпроса и на АГ ,но вие какво мислите?
При ставане коремът ми най- отдолу става твърд като камък. АГ каза, че било нормално, така щяло да става и от страни.

# 62
  • Мнения: 24
Момичета,от няколко дни, всеки път щом се изправя ,усещам опъване и разтягане в корема, като си мислех ,че е нещо нормално. Днес се замислих, да не би да е контракция,ама тази  контракция може ли да се получава само докато съм права. След празниците съм на преглед и ще си задам въпроса и на АГ ,но вие какво мислите?

И се опъва, и тежи вече. 29 седмица съм качила 10кг, струват ми се множко, но пък по това, което казват хората, а и виждам аз в огледалото, само корема расте сякаш никъде другаде не трупам, а и не прекалявам с храната, не знам как така се увеличават тези цифрички на кантара😃. Чувствам се като в 9ти месец вече. Таза и гърба ме болят ужасно, киселините направо ме разяждат жива, не мога да спя. Не знам как ще избутам тези последните месеци, но важното е всичко с бебка да е наред🤗

# 63
  • Мнения: 227
И аз имам вече болки,като все едно съм правила шпагат,появиха ми се като се залежах тия дни и не ходя често пеша ами с колата,заради лошото време,от утре влизам в 7мия месец, изведнъж порасна коремчо и взе да ми тежи,взех да ставам по няколко пъти вечер да пишкам,как е при вас?😁

# 64
  • Мнения: 77
Изведнъж качих няколко кг и вече са над 10, за 29г.с. За това спирам да се тегля😅 ще ги свалям после, вече и план имам даже за ликвидирането им след раждане. Иначе и при мен започна да си натежава, особено на стълби и на баир, едва дишам, но гледам да не си спирам движението, макар времето. Със ставането за пишкане, съм средно по 3 на вечер,имам и по 5 на вечер, но ако имам страшен късмет са да само 2.

# 65
  • Мнения: 2 469
gushka, роклята ти стои много добре според мен. И аз освен клин и дънки за бременни друго специално не съм купувала. Една приятелка ми даде няколко блузки, но още не съм ги обличала, защото са тънички. Роклята, която ще търся за сватбата също не я искам да е специално за бременни, даже ако може после да си я използвам за изписването, живот и здраве, ще е супер. Много обичам свежи цветове - мента, жълто и ми се иска нещо такова.

Десислава, покажи роклята, ако искаш. Черпя идеи. Аз съм 165, но тези по-късите и мен ме притеснява да не станат пък прекалено къси от коремчето.

За килограмите аз съм +8 в 28 седмица. Имам надежда, че няма да са много на финала. С първата бременност бяха +12, така че и сега се надявам на нещо такова. Иначе само на корем ги виждам, то пък и на гърди нищо..
Не се притеснявайте толкова за килограмите. След раждането в болницата оставяте голяма част от тях. После с кърменето аз свалих всичко, даже и повече, от колкото трябваше. Отделно недоспиване, притеснения покрай грижите за мъничето. Разбира се всичко е относително, но все пак надежда има. Важното е да сме здрави и бебчетата да растат.

И аз чакам все хубавото време, защото нямам много движение, а докторите казват, че трябва. Но два пъти Ковид, лошо време ... Отдавна усещам, че си ми тежи, задъхвам се, гръб/кръст ме болят при повече ходене, но навън ми е много добре, защото на моменти в нас се побърквам.
До тоалетна ставам по няколко пъти отдавна.

Тези дни започнах да правя списък и виждам колко дребни неща за купуване има. Ще се разровя да набележа някои неща и ще чакам намалението през май. А за дрешки вече нямам търпение. Ще говоря с ММ следващия месец да отидем да накупим. Heart

# 66
  • Мнения: 322
Момичета кажете нещо за разстройство, от 2 седмици моя корем ту е Ок , ту е разстроен. Чух се с АГ - каза Смекта , но сякаш не действа какво трябва. Бях на пробиотик Биогайа, но ми го смениха с Пробиен. Всички бабини неща като ориз, филий, оцет и т.н. са изпробвани.

# 67
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
Прекаляването с пробиотика може да доведе до разстройство, също и високите дози магнезий. Аз бих спряла пробиотика.

# 68
  • Мнения: 322
Аз го пия, откакто се появи проблема, т.е. от 2 седмици. Иначе пия Магнерот, Нош-па и Алеракт от 2 месеца , аз мисля , че е от тях. И до преди 2 дни слагах глобули Макмирор, изписани заради течение. От както ги започнах се започна и драмата.

# 69
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 511
Ами значи има връзка с магнезия. Момичетата назад бяха писали как го приемат, за да балансират нещата, може да потърсиш в предната тема.

# 70
  • Мнения: 208
Привет Момичета.
За гестационния диабет:  Приключи 3 дневното замерване по 6 пъти на ден на захарта с глюкомера. Трябва да призная, че е доста напрягащо, направо не ми се мисли ако има реален диабет 1 и трябва нон стоп да се следи...
Слава богу стойностите са доста добри Simple Smile Направих си експерименти и един път ядох паста друг път един жесток еклер, подарък от някаква гелатерия ( не издържах). И захарта 1ч след еклера ми беше в норма, като след междинна закуска. (Със сигурност ще издиря къде ги правят тези еклери 😇😆  в интерес на истината не беше и мн сладък). С пастата беше малко по-зле, но там хапнах доста, така, че ако се регулира количеството, ще си е ок.
Моят ендокринолог каза, да не се втелясвам и, да не чета страшни работи в нета.

Ние сме в ремонт: Отделихме детска стая, а коридора го разширихме малко и преместихме вс гардероби там, заради детската ( коридирът стана като гардеробна). Вкъщи е катун и се изместихме временно на друго място, та пада голямо търчане (за лампи, за модели на лайсни за стена).
Всичко е поскъпнало страшно много....Питам за цена на лампа, казват ми примерно 200 лева и след 5 мин казват, че в системата е 400 лева вече.. Та търча между магазините да гледам оферти.... А освен количката още нищо бебешко не съм купувала, нито мебели за детска стая...
 Оказа  се, че редовно минавам 10 000 крачки на ден.
Даже вчера ме понаболя корема, та се сетих, че трябва да се поспра малко...
Слава богу най-накрая на мъжа му върнаха шофьорската книжка.... След почти 2 години изцяло мое шофиране, та направо се местя на другата седалка и се надявам да почне примък-отмък 😁😁😁😁 Тумбакът вече е доста голям, нищо, че сумарно с ~3 кила до сега.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 722
Ще се снимам с дрехите като дойдат Мис, но от сега мисля, че ще върна гащеризона, че ще е къс. ММ много обича да нося гащеризони всякакви и заради него го поръчах, че настоя, но ще видим..
Хора, умирам от болки в междукрачието и на задника- таза. Направо по цяла нощ не мога да спя и се въртя нон стоп, с възглавница спя и нищо не помага. Чак като стана сутрин и се раздвижа минават. Дано не съм така до края, че ще полудея сигурно. Все едно ме е блъснал ТИР и ми е размазал всички кости.

# 72
  • Мнения: 89
Момичета кажете нещо за разстройство, от 2 седмици моя корем ту е Ок , ту е разстроен. Чух се с АГ - каза Смекта , но сякаш не действа какво трябва. Бях на пробиотик Биогайа, но ми го смениха с Пробиен. Всички бабини неща като ориз, филий, оцет и т.н. са изпробвани.
https://
valena18 и аз като тебе пия същите лекарства ,като първите дни бях с разбутан стомах, но после нещата се нормализираха. АГ ми каза,ако случайно пак се разбута стомаха можело да пия Ентерол.

# 73
  • Мнения: 2 274
Десислава, и мен така ме боли на сгъвката на бедрото горе и излъчва леко към корема и назад. Постоянно се въртя и сутрин съм като пребита. По гръб пак не става и си е мъка. Не знам като напреднем още как ще е. Според мен просто натежава на ставата и няма какво да се направи :/

# 74
  • Мнения: 2 469
И аз имам болки на сухожилията между краката, отива към пубиса, но са само след сън. Като стана и се раздвижи и минава. Според мен е от тежестта, която се оказва при спането на една страна.

Общи условия

Активация на акаунт