Откриване на магазин за детски дрехи

  • 2 539
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, планувам откриване на магазин за детски дрешки.
Тъй като нямам опит в сферата, може ли мнения от хора занимащи се с това. Плюсове, минуси и въобще вс подобно би ми било от полза да обмисля идеята си
Има подобни теми, но са мн стари и спрямо годините, които са минали не са актуални към момента, тъй като нещата мн се промениха в последните години...

# 1
  • Мнения: X
Имате ли бизнес план? Така да се каже “направихте ли си математиката”?

Магазинът физически, онлайн или и двете ще бъде?

# 2
  • Мнения: 3 714
И аз да попитам, дали си направихте правилно “сметката”?
Какви дрехи ще продавате, от къде ще зареждате, наем за помещение, в малък или голям град сте, близо ще има ли други магазини за подобни стоки (конкуренция) и т.н.

# 3
  • Мнения: X
Все още не съм стигнала до етапа бизнес план, на този етап е като идея в главата ми доставчик си намерих - склад от турция с доставка до адрес. На базата на цените им позволява 100% надценка и цените ще са си народни... Градът е Русе.... Исках просто да обменя някакъв опит с някой опитен в сферата
Иначе си мисля за физически магазин, както и онлайн също разбира се

# 4
  • Мнения: 505
Без план не става, трябва първо да си сметнеш разходите. А те не са малко.
- Помещение - имаш или ще плащаш наем. Ако ще наемаш трябва да знаеш колко ти е месечния наем.
- Счетоводител - колко на месец
- Продавачка - ти ли ще продаваш или ще имаш продавачка. Каква заплата месечна и колко осигуровки.
- Начален капитал за зареждане, едно хубаво зареждане струва не малко пари.


# 5
  • Мнения: 3 714
А да попитам, ти дете имаш ли?
Запозната ли си изобщо с детските стоки? Интересувала ли си се някога от цени на тези стоки?
Аз, а и всички около мен например не пазаруваме от разни “квартални” магазинчета на космически цени. Ти си мислиш, че цените ти ще са “народни”, но дали ще са такива реално? По сайтовете пускат постоянно промоции и за смешни пари можеш да купиш детски дрешки с много по-добро качество например. Прегледай темите из форума за пазаруване от ХМ, Уайкики, Синсей, Пепко и други и си направи сметката какво търсят и купуват родителите.

# 6
  • Мнения: X
Неслучайно те попитах за бизнес плана. Защото без такъв, по-добре не се замисляй.

Сядай и започвай да смяташ кое колко ще ти е като разход. По-гпре са ти казали какво, сложи и откриване на фирма ако нямаш такава. Като ти ще трябва да се осигуряваш ако си управител дори да нямаш други служители.


Относно онлайн магазина - разработване на сайт, поддръжка и актуализации, база данни. Вероятно ще трябва да платиш на човек да ти го направи. Имаш куриерски услуги, хората не винаги са съвестни, пращаш нещо и не го взимат. Трябва да си сметнеш възможни загуби и тн.

Реално първото нещо, което трябва да направиш е да си отговориш на въпроса кои са конкурентите ти. Ровиш един по един и гледаш те какво предлагат. Защо ако съм майка да избера теб, а не Пепко или Уайкики?

Вероятността големите вериги да имат по-добри попадения и цени е огромна.

За да продаваш нещо, трябва да видиш каква таргет аудитория ще имаш. Реклама и маркетинг.

# 7
  • Мнения: 10 679
Детето ми е на 4 години и не познавам майка, която да пазарува детски дрехи от квартални магазини или магазини, различни от тези в мола и онлайн. Детските дрехи умаляват супер бързо и няма смисъл да се дават големи суми. А и марки като НМ, Уайкики и Пепко предлагат много добро съотношение качество/ цена. Тази зима детето ми ходи с дебело зимно яке на Уайкики, купено на промпоция за 6 лв, намалено от 40. Съмнява ме, че въпросните турски стоки са толкова качествени, а за народните цени предполагм са много по-високи тази цена например.

# 8
  • Мнения: 3 714
На абсолютно същото мнение съм, като Ели-Мели.
Откакто отвориха Уайкики в моя град, малките магазинчета залязват. Някои и затвориха. Скоро и Киндерленд отвориха. Ами накупих роклички на Breeze по 10-12-15лв. Същите се предлагат по 25-30лв из фейсбук групите от търговци и в малките магазини. Не бих закупила от тях. Зимните якета по 50-60-70лв с незнайно какво качество. Ами няма да купя от тях. Взех на дъщеря си дебело зимно яке на Адидас на 70% намаление за 50лв. Взех й и дебела шуба от Уайкики за 15лв и за 20лв от ХМ. Ти ще можеш ли да предлагаш подобни цени?
Например 3 бодита на промоция в Уайкики с дълъг ръкав съм купувала за 7-8лв, 2 броя клинчета за 5лв и т.н.
Спортни екипи и клинчета с тениски й куоувам на Адидас и Найк по 35-40лв. За някакъв турски екип няма да дам същите пари, а те са толкова по магазините.

# 9
  • Мнения: 14 664
Продавачка - ти ли ще продаваш или ще имаш продавачка. Каква заплата месечна и колко осигуровки.
Надявам се това не е намек бизнеспланът да включва оптимизация на разход, изразяваща се в заплата в плик.

Иначе много хубаво посочваш точката с персонала. Огромната част от българските работодатели хем плащат малко, хем не осигуряват на реална заплата, а това значи постоянно текучество и съмнително качество на работната ръка.

Аз също ще се присъединя към рефрена за цените. Бедна съм и суми за дрехи не давам. Русенци не са особено богати.

Друг проблем откъде е стоката. Турски стоки в България има колкото щеш. Колкото и да са евтини, колкото и да има криза там сега и турското производство да е без пари - еми турски са. Тука не визирам качество, а вид. Турското си личи, едно такова е, как да кажа... хем е чок гюзел, шаренийка, пайетки, апликации, хем някак седи като домашния анцуг на баба ти. Дори турците у нас вече рядко купуват турски дрехи, защото у нас се зареждат точно евтинките неща.

# 10
  • Мнения: X
А да попитам, ти дете имаш ли?
Запозната ли си изобщо с детските стоки? Интересувала ли си се някога от цени на тези стоки?
Аз, а и всички около мен например не пазаруваме от разни “квартални” магазинчета на космически цени. Ти си мислиш, че цените ти ще са “народни”, но дали ще са такива реално? По сайтовете пускат постоянно промоции и за смешни пари можеш да купиш детски дрешки с много по-добро качество например. Прегледай темите из форума за пазаруване от ХМ, Уайкики, Синсей, Пепко и други и си направи сметката какво търсят и купуват родителите.
Родител съм да!
Относно уаикики,може вашият да е голям незнам за кой град става въпрос, но тук е сравнително малък и чак кой знае какви промоции не съм засичала, иначе в уаикики също са турски нещата предполагам сте наясно с това  Wink ,  hm за него няма да говоря, защото като влязох и видях детска блузка с дълъг ръкав, тънка за 24 лева и си излязох ( при положение, че в Англия съм си обличала детето редовно от hm за добри цени), цените ще са ми като на пепко това са народни цени за мен, при положение, че децата растът бързо.
Относно разходите за наем и ток и подобни съм си ги сметнала, за счетоводител е леля ми там не е проблем.Големият  въпрос е че няма как да си направя сметката, като не съм работила в магазин и няма как да знам ориентировъчно какъв човекопотоп е възможно да има на ден /месец/седмица при положение, че примерно е на възлово място....
Иначе да хубаво е и според мен да има през определено време намаления за стоката, която се застоява, по-добре да се изчисти отколкото да седи в магазина, нещо което в България повечето магазини за съжаление не могат да го разберът.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 23:02 от Анонимен

# 11
  • Мнения: 10 190
Избери си детски магазин в района, където ще е твоя. Купили си нещо във вторник, когато отвори. Запази касовата бележка. В петък в края на работния ден пак си купи от там. Сравни номера на бележката с първата от вторник. Имаш човекопоток за 4 дни.
Можеш да го пробваш за различен период.
Виж приблизително асортимента в магазина и прецени средно колко може да е една бележка - 20-30-60 лв.. И си изчисли месечния оборот приблизително.
Горе-долу така за човекопотока....
Ако чукат на всичко бележки де...
Дрехи пазарувам само онлайн вече 15 години. Във физически магазин не влизам, ако ще и по 2 за лев да ги дават.
Намаления могат да си позволят веригите. Когато започнеш в малко магазинче, ще разбереш защо не става номерът с чистенето на стоката....

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Според мен само за детски дрехи е убита кауза преди да започне. Просто малките магазини за детски дрехи на мен са ми със съмнително качество, все са едни наблъскани със стока, тесни, стоката все една и съща ( от Турция), продавачката цъка на телефона……….

Като алтернатива може да се помисли за малко по- комплексен магазин, чийто Фокус са бебета и деца, в който се продават пюрета, храни, играчки, мокри кърпи, памперси и т.н. Може да е пункт за получаване на частна кухня, която все още дори не е представена в Русе.
Направете го с интересен дизайн, да искат да влезнат в хората- не натурия, вижте за идеи подобни магазини в чужбина.
Вижте как беше направен магазин IMAGINARIUM в Испания, откраднете си идеи. А не като магазин СТЕЛА РУСЕ- не км е лоша идеята, ама в Пловдив магазина им няма рампа за количка, стъпала ( а уж е за майки с колички), обичайната натурия и продавачка, дето пуши отпред…

Просто бъдете малко по- интересни за пазара, това с дрехите внос от Турция е класика и всеки втори може да го направи.

# 13
  • Мнения: X
Така е да Simple Smile благодаря за хубавите съвети
Въпроса е обаче, че колкото по-голям е толкова повече финанси са нужни за отварянето му и зареждането, иначе и аз съм против прекалено малките магазинчета с натъпканите дрехи.
За пункт за получаване на детска кухня също някъде ми излезе като идея, но не съм запозната въобще и още повече, че детето ми отрасна в чужбина, поради което и не съм ползвала детска кухня. Ако има някой запознат ще съм мн благодарна да ме "светне" как стоят нещата Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 23:42 от Анонимен

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Съжалявам, но мисля, че е редно вие да си направите research Simple Smile
Това, че детето ви не е яло кухня тук, не е оправдание човек да не разузнае, да се запознае. След като вие ще отваряте така наречен бизнес, направете проучване, няма кой да ви систематизира и изплюе информацията на готово. Simple Smile
Обаждате се в кухните, обяснявате кой сте, че искате да им предлагате кухнята и да си казват условията- не е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт