Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, ПОЛУЧАВАНЕ - 39

  • 37 152
  • 523
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 072
Дами,които имате код за НОИ,ще преведат ли майчинствата за 1.06 или ще ги забавят както миналия месец чак за идния вторник ?Thinking

При мен от днес пише, че в момента се обработва.
Предполагам на 1-ви юни ще ги преведат.

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 19:20 от CasaDelSol

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
И при мен пише, че се обработва.
На мен никога не са ми превеждали майчинството след 5-то число. Правеждат парите само вторник и четвъртък. А сега 5-то число е понеделник, така че предполагам, че в четвъртък (1-ви) ще ги преведат.

# 242
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Страхотни сте,благодаря ви,много сте полезни ! Flowers Tulip

Този месец ще подавам за детски за втора година -миналата имаше само документ за дохода назад ,тази има ли нещо ново или отпаднало,ако сте подавали тези месеци?
От училището нямаше,а за ваксините  не си спомням Thinking

# 243
  • у нас
  • Мнения: 5 715
За ваксини трябва документ.

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
В Бургас от вчера има превод на детски.

# 245
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Във Велико Търново също има от вчера.

# 246
  • Мнения: 847
Във София  вчера ги  преводоха  детските.

# 247
  • Мнения: 1 797
За помощите на учениците, дали трябва бележка от училище, че са записани в съответният клас, или автоматично ще проверяват?

# 248
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
За помощите на учениците, дали трябва бележка от училище, че са записани в съответният клас, или автоматично ще проверяват?

Трябва,удостоверение щяло да е,на мен ми казаха да ходя да си го взема след 19/06


Дами пак един въпрос към вас Flowers Sunflower

На 4.07 малката прави 1г ,аз трябва да взема последно майчинство в началото на юли за м.юни -нали така ?
То тъкмо 4.07 се пада във вторник -тогава ще превеждат

# 249
  • Мнения: 146
Здравейте. Съпругът ми взе бележка от работодателя за  кандидатстване за детските надбавки. Проблемът е, че в един от месеците подаде молба за отпуска, която му я изплати НОИ (бащинство), съответно за този месец в бележката със заплатите е 0,00 лв. доходът. Не могат да приемат в социалното, казаха така бележка. В заявлението ли някъде се дописва допълнително този доход ... Казаха, да си напишем това в таблицата, която е със заплатите и доходът, за този месец (да го напише счетоводителя, като официален документ), но това е официален документ за получени заплати от работодателя а не от някой друг. Съответно счетоводителят му отказа.

# 250
  • Мнения: 8 939
Подайте онлайн и опишете какъв е случая.
https://edelivery.egov.bg/

# 251
  • Мнения: 146
Подайте онлайн и опишете какъв е случая.
https://edelivery.egov.bg/
Благодаря! Дали няма да се объркат още повече нещата, че и без това ми се вижда объркано. Счетоводителя каза, че досега не са имали проблеми, същото се пишело и за майчинските, получавани от НОИ.

# 252
  • Мнения: 6 219
Логично е бащинството да е в графа майчинство,не разбрах обаче как цял месец е бил,при положение че са 2 седмици полагаемите?Нали имате изплатена сумата,добавете я в тази графа майчинство и би трябвало всичко да е наред,не виждам защо от социалните не са ви съдействали.

# 253
  • Мнения: 8 939
Какво да се обърка, те приели ли са ги вече?
Аз подавам онлайн от 2020та и за детски и за еднократна помощ за първолак и осмокласник. Нищо не се обърква, ако има проблем, те ви звънят по телефона, не се разкарвате всеки път.

Аз бих им написала, че доходът за този месец е нулев, но им изпращам и извлечение от НОИ за този месец, за който доходът е еди какъв си.

# 254
  • Мнения: 146
Още нищо не са приемали, ще ги пускаме от юли месец, само питахме дали всичко е наред дотук с документите ... Майчинските си ги виждали автоматично, не виждам причина и бащинските да се виждат така. То май не е точно термина бащински, но е цял месеца отпуска, на който има право бащата. Не зная точно как се казваха, но се води отпуска и се получават като обезщетение от НОИ. Да, благодаря за подсещането alina, освен банковото извлечение, може ли да се види в НОИ (бащата има ПИК) какво са изплатили?

П.П. Видяха се и в НОИ, ще приложа снимка в онлайн документите. Ще опитаме значи онлайн. Дано друг гледа онлайн документите на национално ниво, а не нашите местни служителки че явно нещо се бъркат.
 

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 15:07 от 66

Общи условия

Активация на акаунт