Любими и разочароващи ресторанти в София

  • 66 246
  • 645
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 7 753
Добре беше последните пъти , всичко беше вкусно.

# 616
  • Мнения: 63
Здравейте, моля препоръчайте ми изискан ресторант, за човек любител на хубавото хапване. Ще бъде под формата на ваучер. Мислех си за изживяването при шеф Петров, но не съм ходила и нямам наблюдения, другото е Николас.

# 617
  • София
  • Мнения: 4 298
С Николас няма да сгрешите. Ходила съм там с чужденци ценители на хубавата кухня и са оставали очаровани.
"Тоскана в Бояна" също е добър избор, но не е в центъра.

# 618
  • Мнения: 7 753
Николас , Ла капанина , Тоскана в Бояна .

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Здравейте, моля препоръчайте ми изискан ресторант, за човек любител на хубавото хапване. Ще бъде под формата на ваучер. Мислех си за изживяването при шеф Петров, но не съм ходила и нямам наблюдения, другото е Николас.

Ahora препоръчвам.
https://giftcometrue.com/products/special-black-box-menu-for-two

# 620
  • Мнения: 483
Включвам се с коментар, както обещах за "Воденицата" от преди 2 дена. Хмммм, хайде така да го кажа - ок е. Особено за чужденци. Ресторанта беше пълен всъщност само с чужденци, българи почти нямаше. Огромни маси, с англо-говорящи, навярно американци. Цените , са малко по-високи от други места, но малко. Обслужването е добро. Кухнята става. Не е зле. Горе-долу излиза около 40 лева салата, основно и едно-две големи питиета на човек. В сметката има и 15 лева за програма. Програмата включва фолклорен състав, както и певица. Певицата пее на плейбек, състава е с намелена музика, може би са го направили, за да не плашат чужденците със силна музика. Но, заведението е приятно. Такси от центъра до Воденицата е около 18 лева.
Аз бих завела отново чужденци там, с такива и бях. Те останаха доста доволни. Ядохме кавърма, шишлик, пилешки пържоли, нещо такова. Салатата ме впечатли, че е от градински домати с истински вкус. Доволни сме.
Вчера пък посетихме " Под липите " през деня. Добре останах изненадана от градината. Кухнята също не беше зле. В останалата част от заведението ми се стори не до там добре, но градината е много приятна. На съседната маса беше Патрашкова. Хахаха.

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 14:24 от BlackCat12

# 621
  • Мнения: 2
Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали елегантен, вкусен и бюджетен ресторант в София? Също така бар, в който да пускат хубава музика и е отворен в понеделник? Благодаря предварително!

# 622
  • Мнения: 7 455
Идвам да похваля ресторант Бранкович, Лозенец. Правихме малко семейно събиране и останахме много доволни.

# 623
  • Мнения: 13 497
Бранкович на ул. 6- ти септември също ми е любимец, в Лозенец не съм ходила.

Пицария Paesano - страхотни пици, всяка с нещо в повече, която я прави още по-добра. Карбонарата е супер.
Малко по-скъпо от обичайното за пицария и като сложим локацията няма много хора, дано се задържи и да остане със същото качество. Ако смъкне малко цените с това качество няма да може да се отърве от хора.

# 624
  • Мнения: 9 008
Paesano въобще пък мен не ме спечели. Особено с гръмкото гурме пица, която носят варварски насечена на парчета, разделени на по 3 см едно от друго. Това им почекът, божкеее.
Лимончело шприцът под всякаква критика - да бяха изплакнали каната от лимонада, щеше повече вкус да има.
И не го казвам след единично посещение, пробвах два пъти, за да реша, че категорично не е моето място. За цените - наистина са прекалили, в Италия не струва толкова пицата, ще ме прощават.

# 625
  • София
  • Мнения: 763
И аз ядох там една отвратителна пица за 25 лв. с някакви капчици артишок, телешко и трюфел, ужасна, но скъпа.

# 626
  • Мнения: 13 497
Маргарита съм яла и е така както я обичам, слагат моцарелата прясна отгоре, а на карбонарата слагат много готин мус от черен чесън, фокачата също беше хубава. Но си е скъпа.
Близо ми е, отчитам че трудно ще накарат някой да повтори с това, което предлагат, а за квартална е много скъпо.

# 627
  • Мнения: 11 236
На Паезано само цените им "хубави" Simple Smile

Ето две пицарии с много добро качество на пиците. И двете са малки, като особено в първата обстановката е силно непретенциозна.
И в двете, за съжаление, обслужването е под всякаква критика, но в София май трябва да свикваме с това.

Чентобуки, в Лозенец https://maps.app.goo.gl/Bcw1dXCDi4t9xv9x8
Мерканти, в центъра https://maps.app.goo.gl/PfW3sJ7vf9iHYKpAA

В Мерканти и други неща от менюто са много вкусни, в Чентобуки не мога да кажа, че нещо освен пиците ме е впечатлило.

# 628
  • Мнения: 3 321
Посредствена пица за 25лв...вероятно и чаша наливно вино от картонена кутия е 6-7лв
Ами сами сте си виновни, щом все още ходят хора, значи всичко е наред.


# 629
  • Мнения: 483
Чак такива заклюение не мога да направя като предния коментар, но ми прави впечатление, че България всичко, което е лъскаво, модерно, фешън и тн там ходят всички. А дали кухнята е хубава или цените космически - никой не го интересува. Което е меко казано отчайващо. Защото всичко е една фасада....
Тъй като съм фен на класиката и изпитаните барове, кръчми и тн продължавам да се вълнувам от нивото, което са достигнали или променили ? Поради тази причина, както споменах през май, ресторанта Под липите потвърждавам, че продължава да си държи нивото, макар, че цените са му по-скъпи от на друго място. Също така, трябва да се ходи на терасата му, иначе ще припаднете от жега.
В Заведения като Спагети китчън просто няма как да ми стъпи крака, тъй като това е типчната масовка, която е модерна и една салата 20 ле не мерси. Хахаха.
Пица за 25 лева направена в Бг също няма как да си поръчам, като се има в предвид, че в Италия и то в Рим една пица е 10-12 евро.......
Така, че всеки си знае...

Общи условия

Активация на акаунт