Мама вече не се клатушка, а малко СЕПТЕМВРИйче в ръцете си гушка!

  • 5 290
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 295
Как сте?
  Бях обещала да пила, когато моята госпожица прояде. След известно време само на кърма, пак и предложих и почна да хапва по малко. Пак на моменти е леко трудно, но си изяжда нещата като цяло. Проби и зъбчето и не знам дали и това не допринесе.
  Започна да се изправя на дивана и да ходи настрани. Искам да и взема някакви обувки, че е боса, иначе с чорапи се пързаля. Пробвах със силиконовите топчета отдолу, но не става и с тях. На площадка е водя и я държа и тя си ходи , обаче там е по чорапи, а ни ми се ще нещо. Отделно нокътя си наранява,  и се  чудя какво да и вземаа.
  Вие ориентирахте ли се вече?

# 31
  • Мнения: 1 725
Килев и Колев взехме. Същата работа сме и ние.

# 32
  • Мнения: 5 994
Буйки съм купувала от Киндерленд, Мат Стар и т.н, но те са декоративни, моят син не стъпва с тях.
В Уайкики има също.

# 33
  • Мнения: 2 836
Как сте?
  Бях обещала да пила, когато моята госпожица прояде. След известно време само на кърма, пак и предложих и почна да хапва по малко. Пак на моменти е леко трудно, но си изяжда нещата като цяло. Проби и зъбчето и не знам дали и това не допринесе.
  Започна да се изправя на дивана и да ходи настрани. Искам да и взема някакви обувки, че е боса, иначе с чорапи се пързаля. Пробвах със силиконовите топчета отдолу, но не става и с тях. На площадка е водя и я държа и тя си ходи , обаче там е по чорапи, а ни ми се ще нещо. Отделно нокътя си наранява,  и се  чудя какво да и вземаа.
  Вие ориентирахте ли се вече?
И моята бебка се изправя, чуди се на какво да се катери.
За обувки - на мен ми се вижда рано да инвестирам голяма сума при положение, че още е рано за ходене и крачето расте бързо.
За площадки ще купя домашни пантофки.
А за чорапки има такива с отдолу изцяло силиконово и не се пързаля.

# 34
  • Мнения: 1 725
Не знам аз пробвах с меки буики на майорал в началото. Нищо не ставаше, само криви краката. Взех на колев и колев и стъпва с тях много смело. Иначе с чорапи нищо не може да направи. Само се хлъзга. Изправя се навсякъде и по нас се катери бебето.

Как вкаряхте глутена?

# 35
  • Мнения: 295
На Mayoral и поръчах сандали, а днес буквално от първия магазин и взех буйки.
  Глутена го въведох с коричка домашен хляб. Вече съм и давала овесени ядки и каша от спелта.

# 36
  • Мнения: 124
Здравейте, мами! Как сте вие и бебоците?

Аз бях решила да въвеждам глутен един месец по схемата овес-ръж-спелта-пшеница, ама то голяма занимавка и вече малко по малко го вкарах. Вече давам закуска и си хапва. Сякаш напоследък предпочита пюренца и лапички пред кърмата. Е, цяла нощ иска да суче, де, но през деня не търси толкова. Като цяло доста се промени през последния месец. Взех му дръжки за кошарката и вече си седи прав по 5 минутки, но още не се сеща да се набира сам от легнало или седнало положение. Почти успява от легнало положение да седне, но му помагам все още. Взех му гърне, но още не съм го слагала. Трябва да почнем да се занимаваме с това. Не ни приеха в ясла, та ще се редуваме с таткото да работим и да си го гледаме. Изкарахме едно вирусче и влачи сополи две седмици, та не ми се мисли какво ще е, ако е на ясла 😒

Взех му някакви сандалки от х&м, но са му адски големи и си ги сваля веднага. Така е и с буйките. Когато почне да се опитва да ходи, мисля да му взема на биомеханикс едни сандалки, но се чудя, дали да не взема от олх, имайки предвид колко бързо ще му умалеят.

# 37
  • Мнения: 1 725
Може да е тръдно да се набира, ако е кошара от платнените. Нашият син се набира по решетките. Седи изправен много време, дори се придвижва по решетката. Пуска се и с една ръка. И ние сега започнахме глутена по същата схема. Не знам кога ще яде нещо по твърдо, нещо не му хресва.

# 38
  • Мнения: 2 836
прекрасното ми бебче на 8м, обачеее от 2 седмици откакто добре пролази и започна да се изправя - Няма сън!
Събужда се по минимум 7 пъти през нощта, за да се изправя в кошарата. Постоянно й показвам как да сяда и ляга в кошарата...
Как и кога минава този период?

# 39
  • Мнения: 370
прекрасното ми бебче на 8м, обачеее от 2 седмици откакто добре пролази и започна да се изправя - Няма сън!
Събужда се по минимум 7 пъти през нощта, за да се изправя в кошарата. Постоянно й показвам как да сяда и ляга в кошарата...
Как и кога минава този период?

Малкият беше по същият начин, но той и лази на сън, понякога просто си лази сяда поседи малко и пак ляга и заспива понякога се разсънва и започва игра 😄

Вие как сте дами и вашите бебоци, ние сме болни, аз от вчера с адски болки в цялото тяло и 39градуса пък и кърмачка 😕😕 той с 38 няма спане само върху мен Cry

# 40
  • София
  • Мнения: 771
Моето момче заспива в 22:00 и е тишина и спокойствие до 1:00 часа. После ставам на всеки кръгъл час - или пищи или се изправя в кошарата и започва друсане. Окончателно се е наспал в 6:20 часа. До тук има 6 зъба и ако до 20 е все така, няма да оцелея.

# 41
  • Мнения: 1 725
Заспива в 10. Това със ставането го имахме, но по-скоро по към сутринта. И е така, да. Явно им е интересно и знаят вече как. Сега как го прави но към 5-6. Понякога пропуска, но рядко.

# 42
  • Мнения: 124
И ние го имаме този проблем. Все още няма нито един зъб и ме е страх да му давам парченца, защото се дави, та всичко пасирам, а имах планове да яде вече парчоци :/ явно моите планове нямат нищо общо с реалността. Напоследък предпочита да яде готови пюрета, а аз толкова се старая да му правя неща 😒
Давате ли вече кисело мляко?

Взех му обувчици и ходим навън, като аз си чупя кръста да го държа. Не знам, дали е най-умното, което правя, но той иска да е все изправен. Седи изправен и се подпира, но още не се движи по мебелите.

Гери, да се оправяте бързо. Този вирус е много гаден Sad

# 43
  • Мнения: 5 994
И моето няма ни един зъб, но му давам парчета още откакто навърши 6 м. Ако ще те успокоя, това дали има 2-3 зъба няма значение по отношение на дъвченето (единствено ние като родители вътрешно може да си "отдъхнем", че със зъби ще се справя по-добре, макар че това е заблуждаващо)

Колкото до това, че децата стават нощем и т.н.... Ами напълно в реда на нещата е. Всеки ден се развиват с бързи темпове и усвояват нови и нови умения, които искат упражнения. Обикновено нощем 😁
Също така, около 8-9 м. има нова регресия на съня, та и това е възможно да оказва влияние.
С две думи - няма какво особено да се направи.

# 44
  • Мнения: 30
Здравейте. Как сте в жегите?
Има ли все още бебета, които не искат много да хапват? Кърмя го, но при нас е голяма мъка с яденето, даже започнах да се притеснявам. Казаха ми че щом е ок на кг. и си е активен значи няма проблем. Всевъзможни пюрета, каши, готвено, вчера пак отказа попара - нищо. Плодове, рядко бисквити, по-скоро ги използва за чесалка. С батко му не съм имала подобни проблеми, не е бил със супер апетит обаче хапваше.
Ще търся обувки за прохождане, имаме едни, но ще търся сандали. И аз това се чудех, няма ли бързо да умалеят. Но ще поразгледам какви варианти има.
Хубав ден на всички 🙂.

Общи условия

Активация на акаунт