Великобритания - тема [92] Лятнo - Морска НеКовидна

  • 42 680
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 191
Честито, Блу! Да ви се отворят и нови врати, а и повече комфорт и сигурност!

# 706
  • Мнения: 1 480
Честито Блу!

# 707
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Браво Блу, честито Hug

# 708
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Честито, Блу!
На нашата церемония и един бонбон не дадоха, а хора, взели гражданство преди Ковид, казват, че имали почерпка с чай и т.н., като същински британци Simple Smile

Аз извадих вълнените дрехи. Студено ми е, вероятно и защото работя седнала по цял ден, а не ми се иска още от сега да думкам парно постоянно, особено с новите цени. Накрая ще се преселя на дивана с лаптопа и вълнени одеяла и ще си живея там на топло Simple Smile))

Много сериозно обмислям още една котка. Обмислях още две от едно котило всъщност, но настоящата ни котка не е страхлива, но страда от тревожност и много се обижда нещо като се промени около нея, та ветеринаря ме посъветва да вземем едно женско коте, за да не е много голям стрес за нея. Сега пазарувам успокояващи препарати и ще видим каква ще я къдрим.

# 709
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
О, ние бяхме от тези с чай и бисквити 😁

И на мен ми се иска второ коте, но не искам да подлагам на стрес настоящето, та ще се въздържа 🤔

Аз се върнах от соло почивката ми в Турция и за момента се наслаждавам на тукашните температури. Там уж около 25 щеше да бъде, мина 30 градуса термометъра 🤪 Особено с колелата по оголените баири, бая се усещаше.
Кацнах в 1ам във вторник на Гатуик и докато се прибера в Бристол, беше станало попти 4. След 8 се вързах да работя. Ремонти из къщи правим и майсторите решиха, че точно вторника ще запопнат. Бързо се върнах в реалността. Почивката ми oстана като един прекрасен сън 💕

# 710
  • Мнения: 3 234
Мери, това си е направо "от вратата за краката" 😂Какво ремонтирате сега?

Ние на 99% имаме ламинат в трапезарията и уикенда се местим в хола. Най-накрая ще се отърва от лилавия мокет😁

Герои сте всички минали life in Uk. Взех аз една книжка от библиотеката, ама това няма научаване. Ако има нещо, което мразя - това са история и политика. Отказаха ме от гражданство, честно🙈

В една местна група се влюбих в две чисто черни мъркащи топченца, ама никак не е момента сега. Хем ми иде да ги взема веднага, хем имам 100 основателни причини да не го направя и ми е някак криво от няколко дни.

# 711
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Много се измъчвам, че трябва да взема една котка, а не две бонбончета, но нашата си е много сладка и не е честно спрямо нея, тя е такова добро коте.

Pampers, книжката я пробвах и аз, но то е пълна глупост да се чете, ако паметта ти не е така устроена (както и моята не е). Вместо това свалих 2 безплатни приложения и карах с тях - провал, провал, провал, докато в един момент взех да ги минавам тестовете. А две, защото въпросите са формулирани различно, се оказа. Още повече, че в едното я имаше и книжката, та само дето дадох £2 за книжка за киндъл, която така и не отворих, нито тази в приложението.
Всичко научено забравих веднага Laughing
На самия тест Life in the UK влязох, натраках отговорите и бях на вратата на петата минута. Момчето, което отговаряше за изпита, малко се сащиса, ама вие толкова бързо, готова ли сте. Викам му, отговорих, доколкото мога, ако не съм успяла, ще ви дам още £50 и готово. Но веднага получих известие, че съм го минала, нали се оценява електронно.
И изпитът ми за език беше много смешен. Нали трябва да си подготви човек тема на разговор, аз избрах кърмене. С пет подточки. Първо, че проверките за сигурност бяха все едно отивам в НАТО - то джобове празни, па аналогов часовник да няма, та на ушите да покажа, че нямам нищо... Жената отсреща (на таблет, не на живо) избра две от моите подточки, говорих ѝ, после тя ми задава въпроси, да докажа, че я разбирам, а не говоря наизуст - разкажи ми, казва, за festivals. А аз на такова тук никога не съм ходила! Така и казах, и също казах, че ако съдя от снимки как газят с ботуши и дъждобрани в кал, боклуци и спят на палатки на къра - и не искам да ходя! Тя малко се смути, но се окопити и попита да ѝ говоря за лодки. А аз и на лодка не съм била, освен ако не броим ферибота или водно колело Simple Smile Изобщо трудно можеше да уцели въпроси, които да са ми по-далечни. Но поне бързо се видя, че владея езика, и хайде чао - чакай, викам, имам още три подточки, не искаш ли да чуеш още малко за кърменето? Разхилихме се и се разделихме, с distinction го взех иначе.
Но са смотанки изпитите - на Life in the UK подозирам, че родените тук и израснали чисти британци ще се провалят поне на 50%.

# 712
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
Памперс не ти трябва книгата, една седмица упражнения по тестовете и си готова, че даже и по-малко.
Да не говорим че имат въпрос с грешен отговор, даже писах писмо на издателите на книгата, ама нищо. Въпросът си е заложен така и в изпита.
И аз като Бу точно за 5 мин бах готова и си тръгнах.
Блу честито Simple Smile
Ние изпитите оправихме, но така и не сме подали, не ми се отделят още толкова пари. Само детето е британче 🤣

# 713
  • Мнения: 8 924
Памперс, изобщо не се връзвай на приказките, че  Life in the UK е труден. Иска си подготовка, разбира се, но без паника. Дъщеря ми месеци наред ме обработваше с Horrible histories серийките и когато дойде време да се готвя за изпита, установих, че много неща знам точно от тях. Отделно, от историческите въпроси има такива, свързани не просто с британската, а с европейската и световна история и тях по всяка вероятност ги знаеш. Аз се подготвях по 16-те изпитни варианта тук https://lifeintheuktestweb.co.uk/exams/ Отначало и аз тръгнах с мерака да "знам" - исках да прочета старателно книжката, но много бързо усетих, че повече се обърквам от многото информация в нея и в крайна сметка прочетох само тези глави, въпросите по които ме затрудняваха повечко в тези 16 теста.
А времето за теста е наистина излишно много дълго и по-скоро притеснява, отколкото помага.

На церемонията не очаквах да има почерпка, но мислех, че е нормално да сме прочели текста на клетвата и обета, както и да сме малко по-изтупани. Много хора мънкаха думите, сякаш ги чуват за първи път, отделно имаше облечени, вкл. и длъжностното лице, като за водене/вземане на дете от начално училище.
И както повечето европейци, ако не беше Брекзит, ние също още дълго щяхме да отлагаме кандидатстването за британско гражданство. На ММ колега, колумбиец по рождение, британец по натурализация, сега търси какъв ЕС паспорт може да изкара най-лесно.

У нас парното се включва сутрин за час и засега е напълно достатъчно. Малката ни "кукленска" къщичка се стопля бързо.

# 714
  • Мнения: 3 234
Блу, вЕрвай ми - историята е като китайско мъчение. Всяка информация се изпарява от мозъка ми за секунди. Не помня нищо и от нашата родна история. Отне ми десетилетия да запомня 681,861,816 или 618 сме създадени. В същото време мога да планирам паралелно 6-месеца напред производства на 1000 SKU до точност. Пак са цифри, налЕ. Обаче ей така работи моя мозък. Знам имената на всички майки и деца в двата класа на сина и от детската градина с все братята и сестрите им, но не помня никакви исторически имена. Дори не мога да запомня как ни се казва президента. 🙈

Това за  Horrible History е много добра идея. Детето е историк и само нещо ми мели за тях ентусиазирано. Ще взема да почна да го слушам и да гледам с него.

Бу, това звучи като изпита след подготвителен клас в гимназията😂 От сега ще мисля някоя мега скучна тема, за да ме прекъснат по-рано😂

Някой бил скоро на интервю за работа, моля да сподели как се случват нещата сега. Обмислям смяна догодина, обаче чета и чувам за някакви изпити и задачи (нищо общо с длъжността) в няколко кръга, пък поведенчески, пък незнамсикакви. А едно време отиваш на интервю и дискутирате работни казуси, да преценят колко си в час с нещата. Отделно всичко е през агенции.  И никой не иска CV, a резюмета. Почувствах се като динозавър, честно.

# 715
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Резюмета е, откак аз кандидатствам от 8г, CV отскоро казаха, че ще важат в общината. Последно се явявах септември и после април за сегашната си работа (и двата пъти), бяха само работни казуси Rolling Eyes Задача за изпълнение (във връзка с длъжността), и другото - интервю, пак с въпроси, свързани с работата, включително с лек психологически характер, но колкото да преценят дали не си пълен социопат, дали спазваш chain of command и дали работиш в екип, а не някакви сложни тестове.

На едно по-предно кандидатстване миналото лято имаше и тест по математика, базов ексел и прочие, но те бяха според мен, защото позицията не изискваше специално образование, а се работи с пари и хора, т.е. отсяват все пак да има някаква грамотност на кандидатите. Аз бях бая болна, мозъкът ми не работеше и математиката, колкото и да беше смешна, не успях да я мина и наполовина, но пак изкарах нужните точки. Което малко ме кара да се съмнявам в общото качество на работната ръка там Smiley

Но за тясно квалифицирани или по-висши позиции нищо чудно по американски тертип да искат и поведенчески и други тестове.

# 716
  • Мнения: 258
Честито, Блу!

Памперс, зависи предполагам от позиция и сфера, за които ще кандидатстваш. Аз се явявах на няколко интервюта, всичките с по няколко кръга, средно 3-4, като се започва с т.н initial phone screening, през 2 кръга по специалността и приключва с тъпи ЧР и поведенчески въпроси, с цел да видят дали ще паснеш на тима. В едната комнания се явавах на 5! интервюта и цялата мъка продължи над 2 месеца, все едно бях в реалити с много кръгове. Направо ми се отщя да работя там. Но това беше изключение, за повечето позиции се разбира в рамките на 3-4 седмици. За някои позиции имаше тестове или малки задачи, които да пратиш заедно с резюмето.

# 717
  • Мнения: 3 234
Бу, преди 7г навсякъде ми искаха само CV, най-много мотивационно писмо. Дори не бях чувала за резюме до преди 2 дни.

Alex, направо ме замисляш от сега да започна да кандидатствам наред по обявите да трупим опит. С какви предизвестия им работят служителите, за да имат месеци наред време за подбор и обучение на нов кадър?! 😲

И в същото време една много голяма компания специалист в HR и счетоводни услуги пуснали обява, в която описват длъжността и "на ръка да се смятат NI и taxes" 😂 При наличие на толкова софтуери, ще карат някой да пише ръчно фишове на една камара народ, изчислявайки удръжките на ръка.... Направо щях да припадна. Няколко пъти четох, за да съм сигурна, че не ми се привижда.

За себе си търся всичко административно, близо до вкъщи. Искам да си освободя време и да уча. Писна ми по час в трафика в посока и да треперя ще стигна ли на време да прибера децата.

# 718
  • UK
  • Мнения: 2 869
За теста и аз се подготвях с решаване на тестове от комплекта с книжката и онлайн. На изпита въпросите бяха 1:1. Най-трудни ми бяха въпросите за архитектите и нобеловите лауреати. Изпита по английски беше лесен, според мен зададената е тема е само за да тръгне от някъде разговорът, после може в съвсем друга посока да се завърти.

  На мен ми е много студено като работя от вкъщи, пуснала съм си парното аз, докато напече слънце си е студено в стаичката ми. Иначе в къщата е нагласено да се пуска сутрин в 6.20ч. за около час в хола и кухненския бокс, да ми е топличко като пия кафе и правя закуски.
 Ние получихме първата сметка за ток с новата цена,  знаех че цената скача малко над 3 пъти, но като видях три цифреното число само за ток и ми се изправи косата.
 
 Аз бях на няколко интервюта за работа зимата, април месец ме наеха в тази компания. Аз кандидатствах за абсолютни базови позиции където не се изискваше голям опит, аз нямах и година опит, само ААТ курса ми. Разпиляха ме на интервютата с ЧР, направо бях като пребита след тях, само от едно място ме викнаха за второ интервю и там имаше базов Ексел тест и да напиша един имейл до мениджъра. Резюме писах за две позиции в училища и на две за общината. Наеха ме през агенция, голям късмет беше, че офисът е в едно село до Лондон и аз бях най-близо.

 И ние се оглеждаме за второ коте. ММ обаче си е навил да е от приют, звъннаха му, но като чуха че имаме стара котка и две деца му казаха че няма да стане. А и нашата няма да е никак щастлива ако трябва да дели ММ с друго коте, тя мен едва ме трае вечер.

 Блу честито ! Ние се явихме на церемония по време на локдауните и даже децата не присъстваха. Но пък всичко беше вълнуващо и тържествено.

# 719
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Аз наизуст бях научила клетвата 🤪 Изненадах се, че някои я четат. Нали губих време да я уча, изтъпанчих се, изрецитирах я и ми изръкопляскаха, явно е супер нетипично 😂

Памперс, сега само люк със стълба към тавана правим и покриват тавана с плоскости, за да можем да ходим по него и малко багаж да сложим.
После идва ред на гаража, в който колата ни не може да влезе, защото е проектиран 70те години, когато габаритите на колите са били различни. Част от него правим като стаичка-студио/кабинет. Щерката нали учи beauty therapy, изкара допълнително разни тапии и си разработи малък бизнес. От начало с мъжът гледахме на ентусиазма и с пренебрежение и очаквахме да отшуми, но тя така се беше амбицирала, че в един момент балансираше училище, работа и бизнеса си едновременно и ден почивка не й оставаше. Ние не го осъзнахме, докато не запопна да се изнервя и избухва за дребни неща. Нямаше още навършени 17 години и не ни е минало през акъла, че 16 годишно може да се докара до там. Най-накрая се вразуми и се концентрира над обучението и бизнеса си само, като задължително вече си оставя 2 почивни дни. Научи се да казва, НЕ на клиентите си, особенно ако натискат да записват часове през почивните й дни. Та студиото ще е нещо като награда. Тя с нетърпение чака да стане готово и да си го декорира 😊

Общи условия

Активация на акаунт