КГБ = Клуб на Готините Баби - 208

  • 45 472
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 082
Ех, бабет - жалко.Съболезнования мила!

# 61
  • Мнения: 344
Диди, моя татко почина преди 32 години. Почина основателят на фирмата в която ще работя.

# 62
  • Мнения: 1 034
Хули, стискам палци! Всичко ще е наред!

# 63
  • Мнения: 5 349
Хули,  пожелавам ти късмет и да  мине благополучно!

У нас има затревена площ и изобщо не се бях замисляла за кърлежи. Кучетата редовно се търкалят из нея. До сега не сме  пАтили.  Дано няма!

Сега да ме разберете каква съм голяма бяла птица ( но не лебед).  Бях преварила мляко  и част от него подквасих.  Реших да направя крем-карамел за утре. Разбих яйцата и захарта, и в този момент се сещам,че НЯМА  в какво да го изпека, тъй като новата фурна още не е доставена. Какво да правя?!  Отлях малко смес и направих няколко  палачинки, а  от останалата забърках кекс и го  пека в момента в кукъра. За пръв път пробвам програма кейк. След малко ще отворя да видя дали ще "яде Асан баница".

Прегръдка  за всички писали и неписали! 
.

# 64
  • Мнения: 344

Честит празник, момичета!
Нали и аз съм вече "работна мецана".
КАГ, ха ха ха!
Не си "голяма бяла птица ",щом  си намерила решение. И как е кекса ?
Лек и успешен ден и месец !

# 65
  • София
  • Мнения: 8 392
Привет, красавици!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ДА ИМАМЕ РАБОТА, ДА ИМАМЕ СПОКОЙСТВИЕ, ДА ИМАМЕ ХЛЯБ.

Пожелавам ви слънчев ден!

# 66
  • Мнения: 1 082
Честит да ни е празника и от мен!
Бабет извинявай, но нали съм по-голяма баба от теб не съм разбрала.

# 67
  • Мнения: 1 202
Малеее, вчера половин ден по бански на терасата, днес  съм седнала пред камината гледам подскачащите пламъци и си грея старите кокали Simple Smile. Ама, че променливо временце Simple Smile, разликата в градусите вчера -днес не е много, не почече  от 4-5-6 градуса, но слънце почти няма, а ако светне е през пелена от облаци...
та тъй,

Ха сега честит празник на труда!
К'во беше, к'во стана - к'вото такова Simple Smile...
На този ден от години ми се иска да съм  на тържествата в Панагюрище ( К.А.Г -че, разказвай моля, а и показвай, ако имаш снимки, но и тази година имахме по-важни неща за вършене. Не, че не можеха да се зарежат, ама пусти немокаетлък ( позната ли ви е тази дума или да я обяснявам Simple Smile).

 К.А.Г, и на мен ми се правеше крем карамел, ама не си приен поръчката и предпочетох по-мързеливия вариант- крем нишесте, ама с богата  декорация за по-добър търговски вид Simple Smile

Тану, Дидимити, Бабет, Фло, Пипилотка, Гъбка  и т.н и т.н. прочетох ви .

Хули. наближава ли момента да стискаме още по-силно палци? 
Знам, че с нищо не мога да помогна, но те мисля и най- искрено ти желая всичко да минава по най - добрия начин. Живот, какво да правиш, когато дойде, не пита ...

Ееее, постоях в къщичката ни, поговорих ви, сега ви оставям с пожелание за спокойна и приятна вечер!
Нашето Първомайско меню е Коледно, от последните 2 кисели зелки направих сърми с кайма и свинско с кисело зеле, ще падне ядене - и двете ги обичам много Simple Smile
И на вас желая да ви вкусно и пивко Wink

# 68
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 300
Честит празник и от мен!
И аз харесвам празниците в Панагюрище, но никак не съм съгласна с датата. Знам за промяната в календара, но всички сме учили, че Априлското въстание избухва на 20 април. За това е и Априлско! Ако беше на 1 май щеше да е Майско. Но добре е, че все пак се отбелязва, защото някои се опитват да променят историята ни.
Клечке, направо си те представих на терасата - нали знам как изглежда...При нас е слънце!
И да кажа, че нашата Тони пак е германка! Снаха й беше си счупила ръката и се наложила операция. Та баба Тони пак беше на повикване. Нощес е пристигнала благополучно.

# 69
  • Мнения: 5 349
Късно е, но все още е 1 май.  Честит празник на всички! Да са здрави  хората, които  се трудят,че те ни изкарват стипендиите!
Благодаря,че не ме приехте като гъ...ка!   Кексът стана горе=долу за ядене, но във фурна по си го бива.

За днешните тържества разказвам подробно. Снощи имаше концерт на анс." Филип Кутев"
Днес имаше литийно шествие и след духовниците  вървяха всички  участници в клуб"Традиция"  от нашия град, както и от много други клубове дошли специално . Бяха облечени в четнически униформи, а отпред Княгинята и Бенковски със знамето, десетки граждани. Така минаха  по главната улица до площада  (това го изпуснах, но видях снимки).После едночасова възстановка  на площада под паметника на Маньово бърдо ,където са се водили битки за защита на града. Възстановката в този вид  се прави вече 14 пъти и въпреки това, винаги има многобройна публика и всички със затаен дъх проследяват величието и трагизма на онези дни. Всъщност винаги е имало възстановки, но през годините са били в различен вид.  Помня  за 98-годишнината  , Райна Княгиня и  Бенковски бяха на коне.Тогава аз като участничка в масовката имах"роля'на  панагюрка, която  поднася  цвете на Бенковски. Ролите на тези двама наши любими герои се изпълняват винаги от панагюрци. Поп Груйо пък е от близкото с. Баня и играе ролята си великолепно. Моят племенник е също  от клуба и участва  във всички възстановки,  не само в нашия град. Днес той  игра ролята на  Георги Тиханек, който донася  "кървавото писмо"   и го предава  на комитета  в Тутевата къща. Всички участници, които са в масовите сцени (народът) са доброволци  - мъже, жени, деца от града. За всички тях това е чест и ние- хората от града високо оценяваме  участието им.
Тази вечер след двегодишна пауза  заради Ковид,  пак имаше   митинг- заря на площада ,който може би сте гледали.
Утре тържествата продължават на м.Оборище с тържествена част на паметника ,а после има сцена с народно творчество на състави от общината.

За датата.  На действителния 20 април  има много изяви. Учениците поднасят  венци на паметниците, училища и детски градини правят свои мероприятия, а моето училище с име "20 април"   чества цялата седмица  с различни  изяви  своя патронен празник,който завършва с тържествена част и връчване на награда"Любородие" на изявен панагюрец, избран от специално жури. Тази година  на това честване в училището  моят внук беше Бенковски.  

Големите тържества  преди години бяха на 2 и 3 май. Но после ги преместиха на 1 и 2 май.  Обяснението  е, че това  е  20 април по нов стил. Както и да е, важното е, че се помни и тук  никой не казва "присъствие',  а си се нарича робство. Затова панагюрци никак не харесаха изцепката на К.Петков, който сравни Априлското въстание с войната в Украйна.
Скрит текст:
А аз имах "честта" да си поговоря с Н.Минчев. След зарята си тръгнах, а той и още 4-5 човека вървят през площада точно срещу мен. Буквално среща очи в очи.   Спряхме се  и му казах моето нелицеприятно за него мнение за управлението на харвардците и за оръжията за Украйна. В този момент и  един млад мъж с минаването му извика да се грижат за България, а не за чужди интереси . После видях, че се спря при едно младо семейство. Сигурно е искал да почувства народната "любов". Екатерина Захариева и Деситу Атанасова ми се мярнаха  и те да трамбоват  през площада. Явно коктейл или не е имало, или са чакали хората да се разотидат та да не ги видят на софрата в "Каменград".  
Толкова за днес,  че стана утре. До скоро!

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 00:27 от K.A.G.

# 70
  • Мнения: 8 814
Хули, стиснати палци и от мен!
  Ние вчера отбелязахме денят на труда с много работа в двора.Но вече е приведен в приличен вид.Тъй както нямаше да садя градина, вее имам 20 корена краставици , три тиквички,следват домати, кейл , разни билки и подправки.И картофите почват да никнат. Абе влече си ме градинчето и това е.
    И ние вчера пръскахме за гадини , че две кучета имаме, едното живее вътре. Зет ми окоси хуави и ниско тревата, и като падна росата пръскахме. Препаратът го вземам от фирмата,която ни прави деритизацията на магазините. Мога да видя какво пише на шишето следобед.
    Аз днес съм на работа.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 074
Нека стискането на палци да започне днес !
Утре сутринта е операцията.
Не, че ме е страх, свикнала съм на такива екстри, ама малко ми е тревожно.

# 72
  • София
  • Мнения: 8 392
Готина ХУЛИГАНКЕ, всичко ще е наред. От нас палците, от теб позитивните мисли и  нека всичко да върви по вода! Heart
Вчера го изкарахме почивно. Наготвих набързо едни зелеви сарми, а след обяд се разходихме с приятели из Южния парк. Приятна гледка бяха разхождащите се бъдещи майчета, млади хора с малки дечица и колички. И си помислих, ще я има България!
ГРЕТИ, направи ни съпричастни на тържествата с твоя подробен разказ. Благодаря ти! Hug
Момичета, нали на последната среща планирахме разходка до Панагюрище. Ако искате да се съберем пак, да обмислим, да вземем решение и да говорим с Грети. Да изпреварим абитуриентските балове.
Днес продължаваме ремонта. Върви бавно, но и ние не бързаме. Децата ще дойдат към края на юли.

# 73
  • Мнения: 5 349
Хули, ще се помоля всичко да  мине леко и бързо!

Фло,когато  пожелаете!

# 74
  • Мнения: 18 585
Хули, стискам палците! Всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт