КГБ = Клуб на Готините Баби - 208

  • 43 825
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 997
Привет момичета!

Изчетох матРиала.

Пипи,във връзка с кърлежите - като им дойде сезона винаги си приготвям  разтвор от Ектомин.
Милилитър на литър вода.
Ползвам някое пръскало от препаратите за прозорци.
Ако котето се плаши от пръскане върху кърлежа  напоявам памуче и щедро намокрям тая гадина .
Говоря от опит като една видна котколюбка😊
Зелените площи също може с Ектомин.

Днес е пазарен ден и пълня чантите.

Грети,ползвай със здраве придобивката.

Клечице, радвам ти се !

Айша, след мрънчовците ще е тишина и скука.

Фло,мраза да ходя по инстанции

Дидимити, сутрин на гладно чаша топла вода.

Хули, стискам силно ♥️

Приятен ден !

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 11:39 от Gabkata

# 46
  • София
  • Мнения: 4 177
Хули, стискам силно палци.
Two Hearts

# 47
  • София
  • Мнения: 8 369
От сутринта свърших всички набелязани задачи. Кефя се, когато успея да се вместя в отбелязаното време.
За след обяд останаха две задачи. После - почивка.
ХУЛИ, мислено съм с теб и яко стискам палци. Ти си силна, ще се справиш, а ние ще ти изпращаме позитивни мисли. Hug
ГЪБКЕ и аз не обичам да ходя по инстанции, но се налага. Електронният подпис ще го оставя за по нататък. Крайният срок е в края на май. Няма смисъл да го изтеглям по-рано.
ПИПИ, късмет имат с вас вашите домашни любимци. Грижовни стопани сте вие. Hands Plus1 Вече 20 години счетоводителя ми ми изготвя всички документи, а аз само отивам в банката и подавам платежните. И винаги прави нещата в последната минута. Това е стилът му на работа. Свикнала съм му вече. Simple Smile
ДИДИМИТИ, добре сте се разходили. Добре е човек от време навреме да сменя домашната обстановка с нови и различни места.
МАРУЛЕТКА, ти май само се каниш, че няма да правиш градина, а после запретваш ръкави и започваш. Важното е да имаш мотив. Grinning
Сега малко почивка и поемам към Здравната каса.

# 48
  • Мнения: 1 250
Привет девойки
Не успях да ви прочета всички от последната седмици, само последните няколко поста.
ХУЛИ,стискам палци,операцията ти да е лека и успешна.
Пипи, честито ви куче.

За при нас тук сме в периода на пролетни празници и чествания възпоменания и т.н
Която ме чете във фейса е в течение, та няма да досаждам  и тук
Тази седмица бяхме засипани от пясъчна бури, а днес навън е 35 гр.
Няма да ви споменавам поотделно, но пък ви прегръщам отдалеч всички без изключение

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 12:34 от Caroline

# 49
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
Здравейте и от мен!
Наистина е хубаво да има за четене!
Пипи, изобщо не си мислете, че вие сте си избрали куче! То е избрало вас! Иначе нямаше да ви допуска до себе си. Особено пък след като е обучено. Кучетата разбират кои хора са добри. Ние сме имали 2 - коли и каракачанин. Бяха много умни и някак си разбираха кой ни е близък. Имахме и 3 котки - все Сузани Grinning
Хули и аз стискам палци!

# 50
  • София
  • Мнения: 2 672
Хули, нека Бог да е пред теб и ти след Него! Стискам всички възможни палци да мине леко и резултите да са добри! Heartpulse

# 51
  • Мнения: 156
Хули, стискам палци и ти желая всичко да мине леко!

# 52
  • София
  • Мнения: 16 016
Хули,  и това ще мине и всичко ще е наред. Докторите си знаят  работата.
За кучетата ще си замълча, че да не ме отлъчите от темата. След изтърпяни 8 г. с домашно куче - вече не разрешавам на квартирантите ми да завъждат животинки. Само тарантула разрешавам.
Кари, след 01.05 в Бг се влиза без никакви тестове, ваксини и прочее простотии. Да си знаеш.
Дидимити,  ако съм разбрала добре написаното от тебе си била "рядко щастлива".  При подобен случай винаги препоръчвам размито с вода брашно, да стане като боза. Пие се 2 -3 пъти и край на щастието.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 369
Да добавя и аз моя секрет в борбата с "рядкото щастие".
5 прахчета ванилия в супена лъжица кисело мляко. Ефектът е светкавичен. Много рядко се налага след няколко часа да се повтори процедурата. Обикновено петте прахчета ванилия свършват работа от раз. За деца - 3 - 4 прахчета. Когато пътувам винаги в багажа имам ванилия. Simple Smile
Научих цяло село на тази хитрост.
Помага и т.н. супа Моро. Разварен ориз и морков, на консистенция като гъста супа. Това е по-трудоемко.
Успех!

# 54
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 009
Гъбке, този ектомин от къде се купува и какво представлява?

Нашият двор два пъти е пръскан с "Бандит" и отделна животните са с капки и хапчета против такива годинки, но това не пречи днес да ходя с котето на ветеринар. Имаше 3 кърлежи.
Съответно вече се сдобих с препарат и специални пиксели за премахване на тези годинки.
Явно в момента е голям бум на кърлежи. Ние вече 8 години я имаме къщата и за първа година пръскаме и въпреки това има кърлежи.

# 55
  • Мнения: 1 997
Пипи, купува се от ветеринарна аптека.Течност от десет мл в стъклено шишенце.
Мериш със спринцовка милилитрите и слагаш във вода.
На пръскало от 0,500 мл слагам 0,5 мл ектомин и доливам с вода

С него може да се къпят котки,кучета.
Действа и при космояди.Други гадинки при дом.любимци.
А какъв препарат ти дадоха на тебе?


Дидимити,а аз какво съм разбрала🤔
Че проблемът ти е запек.
Ама ,че лЮкарство съм ти предложила.
Аз и друг път съм писала за маята за сирене.Една с.л. за възрастен,ч.л за дете.

# 56
  • Мнения: 1 191
Добро утро.
Прочетох ви.
Днес нямам време, само ще пиша на Хули, ако влезе и прочете-
и аз се включвам към стискащите палци и мислещи позитивно- и това ще мине.
Съжалявам, че и през това трябва да минеш, но понякога нищо не зависи от нас.
Стискам палци!

хубав ден на всички и успех във всичко, което вършите.

# 57
  • Мнения: 1 082

Добро утро! Не трябваше да съм на работа но пак моя бил късмета.

# 58
  • Мнения: 344
Добро утро , момичета!

Хайде на кафенце!

Не съм влизала от доста време за което съжалявам!
КАГ, това ли е начина да си издействам и аз нова печка? Stuck Out Tongue Winking Eye Не се ядосвай! Сега ще си имаш нова и по-модерна печка.
Пипи, голям късмет с кучето.Това е мечтата на ММ. Ние имахме, но я откраднаха от двора. Милиционерът каза , че такова куче струвало 10000 долара в Турция. Говоря за 1991г.
Хули, стискам палци! И с това поредно изпитание, ще се справиш. Сигурна съм.Heart
Относно кърлежите и ние пръскаме с " Бандит". За сега действа.

 Попаднах в много неприятен момент. Голяма мъка. Таткото почина. Дано не свързват моето назначаване с това нещастие. Нали съм "късметлийка".
Казаха ми да си приготвям документите и аз съм готова. Сега ще чакам.

Ставам да си върша домакинската работа, че всичко е на пирона.
Лек и успешен ден!:blush:BlushBlush

# 59
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 009
Гъбче, за кучето ми дадаха Нексгард, а за котето му слагах на гръбчето пипета с лекарство /не помня как се казваше/ и вчера ветеринаря му даде през устата комбинирано хапче за външно и вътрешно обезпаразитяване, мисля че беше Кределио.

Общи условия

Активация на акаунт