Въпроси и отговори.......Справки

  • 10 126
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 155
Ей , че полезна темичка! Тъкмо в момента ме вълнува един въпрос и не се сещам кого мога да попитам!!! Тези дни ми се налага да прехвърля с покупко-продажба съсобствеността на един имот.Продажбата е фиктивна между членове на семейството ми и се интересувах явявайки се при нотариуса какво трябва да носим освен нот.акт , документ да платени данъци и данъчна оценка на имота.И по-точно необходима ли ми е скица на имота и ако да от къде би следвало да си я изискам.
Много ще ви бъда благодарна ако ми помогнете  bouquet

1. Документи за самоличност
2. Нотариален акт за собственост
3. Данъчна оценка на имота
4. Скица - от общината по местонахождение на имота
5. Удостоверение за наследници, ако имота е наследствен
6. Удостоверение за брак, ако имота е придобит по време на брака. В такъв случай се изисква съгласието и на двамата съпрузи
7. Декларация по чл.33, ал.1 ЗС, ако имота ще се прехвърля на лице, което не е съсобственик
8. Декларация по чл. 264, ал.1 ДОПК
9. Декларация по чл. 25, ал.7 ЗННД за гражданство и гражданско състояние
10. Делбен протокол, ако е имало делба на имота
11. Удостоверение, че сградата е изградена със строително разрешение по одобрен архитектурен план. Такъв документ е необходим само при положение, че след придобиването на имота (дворното място) в него е извършено строителство (жилищно, стопанско, гараж и др.) и то не фигурира в нотариалния акт.

# 46
  • Мнения: 7 837
Може ли някой да ми каже, къде в София се продават овални стикери за коли, на които пише BG  Grinning Много искам да се сдобия с такъв, но явно в малките градове не ги продават...

# 47
  • Мнения: 647
Biby , не можеш да си представиш колко съм ти благодарна! newsm20 newsm20 newsm20 newsm20

# 48
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Поздравления за темата!

И аз да попитам: има ли някой,който да е кандидатствал за работа в Японската болница и евентуално да е одобрен? може и на лични  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 680
Интересувам се как са направени тубичките на трицветните пасти за зъби, та не се смесват цветовете като се изцръцкат?
 Mr. Green

# 50
  • Мнения: 240
Интересувам се как са направени тубичките на трицветните пасти за зъби, та не се смесват цветовете като се изцръцкат?
 Mr. Green
Сега ме подсети,този въпрос ме мъчи години наред Laughing,даже бях разфасавала една тубичка и пак не разбрах! newsm78

# 51
  • Мнения: 6 155
Интересувам се как са направени тубичките на трицветните пасти за зъби, та не се смесват цветовете като се изцръцкат?
 Mr. Green
Сега ме подсети,този въпрос ме мъчи години наред Laughing,даже бях разфасавала една тубичка и пак не разбрах! newsm78

Ааа, това не е справка Naughty
А питанка с повешена трудност Crossing Arms Mr. Green

# 52
  • Мнения: 3 491
Някой знае ли къде в Интернет мога да видя точно време за България? Малко съм педант на тема точност и обичам часовникът ми винаги да показва точен час.
Аз пък този сайт ще препоръчам:

http://www.timeanddate.com/

Показва точно време + генерира всякакви календари.

# 53
  • Мнения: 4 176
А някой да знае къде се подменя стара шофьорска книжка? (за София) - В КАТ Дървеница или в районното?  ooooh!
Дървеница.

# 54
  • Мнения: 4 176
Към кого според вас мога да се обърна за качеството (температура и налягане) на топлата вода в апартаментите. Топлофикация newsm78
Първо си виж радиаторите да не са стари и запушени.
После си виж абонатната как подават топлината,з ащото има едно кранче и чко не пускат достатъчно....

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Интересувам се как са направени тубичките на трицветните пасти за зъби, та не се смесват цветовете като се изцръцкат?
 Mr. Green

Аз си мислех, че от вътрешната страна на отвора са сложени цветовете, които боядисват пастата, докато излиза, но май не е така

# 56
  • Мнения: 1 113
Интересувам се как са направени тубичките на трицветните пасти за зъби, та не се смесват цветовете като се изцръцкат?
 Mr. Green
Уф, това сме го учили по козметика в института, ама имам много смътни спомени. Единият начин беше както пише сикрет, а за другият ще трябва да се поровя из лекциите си като ми остане време.

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Интересувам се как са направени тубичките на трицветните пасти за зъби, та не се смесват цветовете като се изцръцкат?
 Mr. Green
Уф, това сме го учили по козметика в института, ама имам много смътни спомени. Единият начин беше както пише сикрет, а за другият ще трябва да се поровя из лекциите си като ми остане време.


 newsm44   познах, познах.......макар че не ползвам такива пасти......

# 58
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Може ли някой да ми каже, къде в София се продават овални стикери за коли, на които пише BG  Grinning Много искам да се сдобия с такъв, но явно в малките градове не ги продават...
Кейси, аз имах една дузина такива, ще потърся вкъщи и ако намеря, ще ти пратя някакси  Peace
Не знам дали изобщо се продават, нашите са рекламни от Пловдивския панаир.

# 59
  • Мнения: 805
Опаковката при дву и трицветните пасти не е ли на принципа 'туба в тубата'  Thinking От цветната има много по-малко и излиза през тесни правоъгълни отворчета горе, при гърлото на тубата.

Общи условия

Активация на акаунт