С какво ви дразнят свекървите? – 136

  • 33 756
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 732
Може да предложа, но е съвсем различно от това някой да настоява и да се тръшка в чужда кола. Разликата е огромна.

# 61
  • София
  • Мнения: 28 863
Вероника, връчваш списъка на сина й и той да се оправя.

И аз не обичам да стоя отзад в колата - става ми лошо.

# 62
  • Мнения: 9 407
Ние си се шегуваме, ама аз помня за миналия Великден или Коледа свекървата на Вероника. Жената не е добре нито с главата, нито с тялото. Помня, как за предишен празник Вероника и мъжът и отиват със сгответните, поискани от свекървата,  манджи и тя се тръшка, че няма да ги яде, друго да и сготвят. Та Вероника я разбирам. Не е лесно с болен и раздразнителен човек.
Свекърва ми и свекърът изгледаха дядото на мъжа ми накрая. Той вече неподвижен, с деменция на 91 г., все се оплакваше, как не го хранели и не му готвели, както той иска. Та не винаги е каприз или злоба.

# 63
  • Мнения: 6 764
Е, човек с психично заболяване е съвсем различно. И отношението е съвсем различно. Просто й игнорирайте неадекватността. Казваш "да, добре" и толкова. До следващата среща, ще е забравила или ще иска нещо друго. Пак казваш "да, добре" и толкова. Натоварващо е, но няма друг начин при хора с увреждания.
Пп. Сега се сетих. Съвет към Вероника. Имай предвид, че предразположеността към психични заболявания се предава през поколение. Не знам дали имате деца.

# 64
  • Мнения: 2 645
Доколкото знам деменция и Алцхаймер не се предават по генетичен път. Даже май не е още ясно какво ги причинява, затова и няма лечение.
Не смятам, че свекървата на Вероника има някакво напреднало заболяване, заради което се държи така. Сигурно и преди си е била такава, но заради обстоятелствата сега се проявява повече.
Дядо ми накрая беше с тежка деменция, бъркаше ни имената, беше се обаждал на кмета да му се оплаква, че не му даваме да яде, но някак въпреки тези епизоди си беше добрия ни дядо.
Грижила съм се за хора с Алцхаймер и деменция в старчески дом.
Тези списъци за двете снахи някак не се връзват с това, което съм виждала. По-скоро може да е от нещастие, че ѝ се е паднала лошата съдба да е болна и да зависи от чужда милост.
Не ѝ е лесно, жал ми е за нея, но си имаме и поговорка "Дали си болна лежала или си болен гледала...".

# 65
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Свекървата на Вероника няма абсолютно никакви ментални проблеми. Напротив, с акъла си е повече от млад човек. Злобата, манипулацията и налагането на всяка цена е проблема. Толкова е проклета, че се чудят как да задържат болногледачките, че и те бягат от нея с 200 и никой не ще да стои

# 66
  • Мнения: 18 714
Защо ми се струва ,че бъркате Вени с Вероника,  може би защото не помня историята на Вероника ,но някак се припокрива с другата история. За Вени знам каква е  ,искаше сина си веднага ,спешно , да и откъсне грозд от лозата, че сигурно никой не минава от там да помоли. Когато е  можела да излиза все пак и има гледачи, които може да помоли за един грозд.

# 67
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Изобщо не я бъркаме, Боряна, всъщност Вероника Е Вени. Просто си е сменила екранното име

# 68
  • Мнения: 85
За мястото в нашата кола, не съм предлагала на никой да сяда отпред освен на баща ми и свекъра и някой друг близък мъж или приятел. Просто защото са мъже и отзад ще им е доста тясно в нашата кола. Майка ми и свеки се возят отзад. Никой не е искал или правил на въпрос къде ще стои. По подразбиране в чужда кола сядаш на задната седалка. Ако вече на някой му е лошо или има друго неразположение, естествено, че ще отстъпя.

# 69
  • Мнения: X
За Великден свеки си поръча
Скрит текст:
1.Агнешка плешка -ама да е с добре препечена коричка
2.Агнешка дроб сарма ,обаче от български производител
3.Руло с мармалад,но да е шипков ,
4.Руска салата-но да не е купена от магазина,да е домашна
5.Зелени салатки-да не са от магазина и да не са много големи
Скрит текст:
6 Да направя сладки
7.Кекс
8.Да купим торта
9.Козунаци-домашни,не от магазина

За другата снаха има отделен списък също толкова голям,но с  по-различни неща....
Питах я банкет ли ще прави...?

Искаш да кажеш, че не си засадила поне няколко сандъчета със зелени салатки на балкона, за да има за свеки? Накъде отива тоя свят? Тцъ, тцъ, тцъ...

Ако някой се затръшка къде ще седи в моята кола, т.е моята и на ММ, ще се вози на покрива на колата.
В багажника, опакован в черни чували е по-сигурно.

# 70
  • Мнения: X
Правилата за добро възпитание повеляват , когато не си шофьор в колата и има друг пътник, да седнете двамата отзад. Глупаво е някак да се кльоцнеш отпред , когато се возите с някой, свекърва или не. Много е смешно, когато дори такива дреболии са повод за важничене и надмощие. С имената са по-принципни нещата, но такова злобеене по повод кой къде сяда в колата показва само кой колко акъл има - и за двете воюващи страни важи.
  Интересно ми е , когато се возите с приятелка също ли бързате да седнете отпред.

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
За дълъг път, ако не шофирам, няма начин да се возя отдзад, пък ако ще с пушка да ме заплашва в лицето. Прилошава ми бързо и изобщо не ми се рискува заради капризите на някого да оповръщам колата.

# 72
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Да,Вени бях,сега съм Вероника.
Свекърва ми е инвалид,обаче за сега е с акъла си.
Това нейното е проклетия.
Иска да командва.
Болногледачките бягат -да.
Последната отказа категорично да меси козунаци и ни заплаши,че ще напусне.
Дадохме и 1 почивен ден повече,да я умилостивим.

Торти,сладки-тя знае,че на мен кулинарията ми е хоби,справям се доста добре в кухнята и обичам да експериментирам.
Обаче за мен е нормално да и отделя по 1-2 порции от това,което ще приготвя за вкъщи.
За какво са и толкова много неща- не знам.

И да,връчих списъка на сина и да отиде да и купи каквото иска.
Той се намръщи естествено ..

За мястото в колата-все ми е едно кой къде ще седне.
Ама да ми се правят изречения не понасям.

# 73
  • при късмета
  • Мнения: 24 107

  Интересно ми е , когато се возите с приятелка също ли бързате да седнете отпред.
Ти сериозно ли? Значи приятелка ще ме качи в колата и аз ще седна отзад като генерален директор, а тя ще ме развозва насам натам, като обслужващ персонал.
И не, не е прието, ако са трима в колата, пътниците и двамата да са отзад. Градско, по същата причина, да не се чувства шофьора като такъв на заплата, а на дълъг път отпред при него трябва да има някого, че да не скучае и да не се унася. Тези правила за добро възпитание не знам как точно ги измисли, но и да съществуват, макар за пръв път да ги чувам, противоречат на безопасното. Предпочитам безопасното

# 74
  • Мнения: 4 244
Е, човек с психично заболяване е съвсем различно. И отношението е съвсем различно. Просто й игнорирайте неадекватността. Казваш "да, добре" и толкова. До следващата среща, ще е забравила или ще иска нещо друго. Пак казваш "да, добре" и толкова. Натоварващо е, но няма друг начин при хора с увреждания.
Пп. Сега се сетих. Съвет към Вероника. Имай предвид, че предразположеността към психични заболявания се предава през поколение. Не знам дали имате деца.
Ай пепел ти на езика! Как можа да го изтропаш това последното!

Общи условия

Активация на акаунт