Любители на кучета - 128

  • 28 041
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Лелеее, вълчан колко е голям!!! Колко кг стана младежът?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Сиви, благодарим за темата!
Мери, не ти се признава данъкът! Веднага бягай за нов:)

# 32
  • Мнения: 4 831
Между другото сноши толкова се смях, че не мога да не ви споделя още една снимка.

# 33
  • Мнения: 1 649
Благодаря за темичката Flowers Hibiscus
Сладурски муцунки
Глезанката на гости

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Между другото сноши толкова се смях, че не мога да не ви споделя още една снимка.


" И нека силата бъде с вас " 😂😂

# 35
  • Мнения: 2 622
Корицата на тази тема е особено красива. Според мен може да я оставим и за следващата Heart
Само с позЬОри-модели 😂🥰

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Рила е съща Мадона без Младенеца 😂😂😂

# 37
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Страхотна снимка на Рила! Все се мъча да разбера какъв цвят са и очите - светлозелени или гълъбови … или нещо трето?
Тинтина, твоята си е човек направо! Simple Smile
Стопи се снега при нас - сутринта имаше, следобяд косим Simple Smile Шантаво време! Ето ги и на зеленичко:

# 38
  • Мнения: 153
Здравейте и от мен,

Откривам само много стари мнения по темата, затова ще си позволя да отворя един въпрос:

- Използвали ли сте подобни кучешки кошари: като "дом" за вашето куче?



Идеята ми е там да си спинка, да има храна и вода. Все още не съм сигурна за "тоалетната" (пелената) дали да е вътре или да я разположа близо до вратичката с ципче и да я премествам всеки ден малко по малко към банята, докато се научи къде е. Най-вече чуденката ми е - дали да го затварям вътре, когато остава само вкъщи, дали са устойчиви на гризане тези платнени кошарки и дали изобщо кученцето може да ги прегризе (в крайна сметка то му трябва нещо като ръбче, от което да захване със зъбки)? Другият вариант ми е кошарата да е в антрето, когато ме няма, и да го оставям отворено (няма какви поразии чак толкова да направи там), за да си ходи свободно до банята и да си върши там работата на пелената (ако не я слагам вътре).

Съвсем скоро ще си имам кученце (чакаме първата ваксина да мине и да се отбие от майката), та вече почвам да се подготвям и да премислям всякакви неща. Доста четох и подобни кошари (в по-лошия според мен вариант - клетки), много помагали:
- за приучаване на кученцето къде да се изхожда (не пишкали , където спят, играят и се хранят)
- за приучаване на кученцето да стои самичко, когато вкъщи те няма (тъй като това си е техния "safe space" - място, на което им е приятно и им харесва, там си спинкат, имат по някоя играчка да си игрят и се чувстват добре)

Ще се радвам да споделите вашия опит и мнения по темата. Simple Smile
Става въпрос за малко пуделче (майката и бащата са около 4кг, така че г/д може би и то до към толкова ще порасне).

# 39
  • София
  • Мнения: 13 661
Защо не вземеш клетка? Това ми се струва, че ще бъде нагризано за нула време.
Може би в коридора е по-добре, за да не е затворено твърде дълго в клетката.

# 40
  • Мнения: 2 907
Мери да си вземете бял диван, че едвам я видях таз красавица 😁
Хайде и аз да се разпиша с двоен данък. Вие си ги знаете кой кой е 🤪


# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Рядко се включвам, но данък ще внеса



# 42
  • Мнения: 18 442
Mtz, към 31кг. беше миналата седмица. Още е поднормен, но като легне, не му личи.

Ние бяхме с подобна кошара. Ама не кучешка, а наследство от голямата щерка. И я бяхме сложили обърната настрани, като с дъното преграждахме пространството до един шкаф. На страницата беше креватчето, пред него - пелена. Много бързо свикна там да не върши нищо. Като оставаше сам обаче го оставяхме в коридора. Нямам я хваната цялата, но от двете снимки мисля, че горе-долу се вижда композицията Joy Само за през нощта я използвахме. Не скъса нищо по нея. Но той беше много свястно кутре. Почти нищо не изяде, освен стените в коридора и чорапите ни. Joy

Скрит текст:

# 43
  • Мнения: 4 831
Искам да нагушкам всички кученца! До едно!

Бътърфлай, на тази оградка й давам 5 минути трайност. Кучешките бебешки зъбки са като бръснач. Даже няма да е нужно да си намери крайче, от което да започне. Вместо това вземи хубава метална клетка. От моя опит:
- Хубаво е кученцето да се научи да спи в клетката и да седи самО в клетката.
- Вярвай ми, все ще намери каква поразия да направи. И в стая само от бетон да го оставиш, пак ще направи беля.
- Ще отнеме известно време кученцето да се научи да ходи само на пеленката така че моят съвет е да не го пускате да се разхожда безконтролно из цялата къща. Разширявайте периметъра плавно.

Ние не направихме нищо от това и беше огромна грешка. Ама огромна!!! И сега си патим.

mtz, очите на Рила са светло зелени. Бяха искрящо сини. И ще станат кехлибарени.
Скрит текст:

Предлагам данъка на следващата тема да е под формата на бебешки снимки или снимки от деня, в който сме взели малките косматковци.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 547
То имаше такава, но пак не бих отказала.



Общи условия

Активация на акаунт