Чревен паразит или тения

  • 836
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Добър ден.. сутринта изкарах глист около 4см. Дали става въпрос за тения понеже имам куче?

# 1
  • Мнения: 4 572
Вие сериозно ли? На лекар няма ли да отидете?

# 2
  • Мнения: 113
Вие сериозно ли? На лекар няма ли да отидете?
Да , днес в 16ч. Съм на преглед но исках и мнения на хора преминали през това

# 3
  • Мнения: 2 475
Кучешка тения надали, защото тя не се развива в стомашно-чревния тракт и няма как да я "изкарате". Другите тении - да.

# 4
  • Мнения: 113
Кучешка тения надали, защото тя не се развива в стомашно-чревния тракт и няма как да я "изкарате". Другите тении - да.
А възможно ли е да са някакви глисти имам и снимка но не ми е удобно да я прикача

# 5
  • Мнения: 4 572
Еми възможно е, ама как да ти кажем. Много паразити се хващат и без да имаш куче. Всъщност ако е обгрижено и редовно обезпаразитявано, вероятността от него да се хване е много малка.

# 6
  • Мнения: 113
Всички ваксини стриктно се спазват както вътрешно и външно обезпаразитяване… но явно има и такава вероятност да е тения

# 7
  • Мнения: 2 622
Идете на лекар, покажете снимката, ще ви изпишат хапчета за вътрешни паразити, пият се по схема, после се дава фекална проба за изследване и така докато се изчистите. Не е нещо страшно или нелечимо. Надали е от кучето, глисти могат да се хванат от всичко, най вече от немити ръце и хранителни продукти. Не случайно на работещите в сферата с храна им изискват здравна книжка със изследване за чревни паразити.

# 8
  • Мнения: 263
За жалост тия в сферата с храната си вадят здравните книжки срещу 40-50 лв. Познавам лично няколко такива, работят в сферата 10-15 год.
На авторката на темата, скоро да се отървете от тази гадост, каквато и да е тя.

# 9
  • Мнения: 747
За някой от видовете паразити в червата става въпрос. Да, с много голяма вероятност са глисти. 4 см. ви се виждат много, но десет пъти по-дълги могат да са. Ще ви изпишат доста токсичен медикамент, хапченцето се дели и пие на части и ще ви се изчисти организмът. Далеч по-страшни са паразитите извън червата, те сериозно могат да увредят органите, ако се застоят. Вие, най-вероятно,  имате така наречените детски глисти. Пишете какво се е оказало, след прегледа при лекар, да видим дали сме познали с другите коментирали или не.

# 10
  • Мнения: 113
Вчера бях на паразитолог и му показах снимката. Каза че според него е епител от червата не му приличало дори на глист . Казах му какво ми е казала личната когато и се обадих сутринта да и кажа . Не мисли че е кучешка тения както тя твърдеше. Все пак ще има трикратно изследване през няколко дни. Днес е първото. Въпреки че на мен много ми прилича на глист.. надявам се да не е тази коварна болест. Дали е прав според вас…

# 11
  • Мнения: 747
Вчера бях на паразитолог и му показах снимката. Каза че според него е епител от червата не му приличало дори на глист . Казах му какво ми е казала личната когато и се обадих сутринта да и кажа . Не мисли че е кучешка тения както тя твърдеше. Все пак ще има трикратно изследване през няколко дни. Днес е първото. Въпреки че на мен много ми прилича на глист.. надявам се да не е тази коварна болест. Дали е прав според вас…

Епителна тъкан, докато ви прилича на глисти? Не ми се вярва. Сурови тиквени семки си купете, справят се успешно с паразитите. Ясно, всеки предполага и никой не знае на този етап. Не се притеснявайте. Кучешка тения не е, това е просто аскаридоза.

Последна редакция: вт, 19 дек 2023, 08:43 от Rumi11111

# 12
  • Мнения: 113
Ако прикача снимка дали ще затворят темата…

# 13
  • Мнения: 113
След първата фекална проба казаха че няма нищо. Утре и на 28 -ми предстоят още две... Надявам се всичко да е наред вие какво мислите...

# 14
  • Мнения: 2 622
Щом пробите са чисти, значи всичко е наред. Изпийте си лекарствата и пак направете изследвания. Ще се оправите.

Общи условия

Активация на акаунт