🤍 Ергенът 🤍 Сезон #1, тема #10 🤍

  • 72 788
  • 1 444
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 39 321
Даже да чука камъни в Белене.

# 1 426
  • Мнения: 634
На 34 на една жена отдавна й е време да е имала семейство и деца.
Аййй! Първите десетилетия на миналия век - може би. Вие от каква позиция се разполагате с времето и биологията на другите? Животът на всеки се развива с различна сюжетна линия и скорост, и точно този обществен натиск води до взимането на изконно грешни, прибързани и нездравословни решения, заради които после човек цял живот може да тегли. Животът може да те завърти и в съвсем друга посока неочаквано. Може би не е личен избор, а може и да не иска. Вие коя сте да определяте кой е правилният начин да се живее нечии живот или пък стойността му? Сашка не я регистрираме за човек като не е влязла в ролята на разплодна кобила ли? За някои децата и семейството дефинират смисъла на съществуването, но да ви кажа, в модерния свят жените имат и други ползи.

Допълвам: Виктор на 32 не му ли е отдавна време за семейство и деца? Или си бита карта само като си от женски пол?

# 1 427
  • Мнения: 346
Много мразя такива тъпи изказвания. На 34 трябвало отдавна да имаш дете... Това си е работа на въпросния човек, не Ваша! Всеки сам решава дали и кога е готов за семейство, а Вие неправилно сте влезли в ролята на съдник.

# 1 428
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен ми е все тая, но някак не върви на 34 да се прави на 24. Не разбирам какво толкова една камара народ тук изведнъж се засегнахте за нещо, което не е адресирано до вас. Във формата имаме презрели моми на по 30+ години, които се изживяват като Пепеляшки на по 16 години. Той е същият - лика-прилика са си.

# 1 429
  • Мнения: 7 569
Сори, обаче е супер несериозно да се набива канчето на жените, че на 34 г. били презрели и как можело да нямат по минимум 2 деца, като баба им Сийка на 24 вече е имала 4. 🤮

Всеки сам решава как да живее живота си и в днешния свят приоритетите са много и различни и не се състоят само в това да родиш 2 деца и да ги метнеш за отглеждане на бабите.
Да не говорим, че много жени на възрастта на момите в шоуто искат да се омъжат и да имат деца, но просто не са срещнали правилния човек. Мъжете в днешно време искат да си живеят колкото се може по-дълго без ангажименти и отговорности, та често една неомъжена жена на 30+ не е такава само и единствено по свое желание. Малко такт, моля. Че се излагате с подобни коментари, без значение дали са по адрес на жените в предаването, или като цяло.

# 1 430
  • Мнения: 872
Леле, то темата по-натоварваща от предаването (което не гледам вече, хех).
Тук в бг-мама (не случайно потребителите (включая и себе си, разбира се) на този епичен форум, предизвикват (не)дискретни усмивки и са нарицателно за, сещате се), са най-успешните, умните, способните и красиви представителки на ХХ-хромозомите. И аз тъй в кюпа, 26-годишна с три професии (не, не са тип Зори Джи, съвсем академични и изкарани по олд скуул начин), имам и стаж, дългогодишна, дори успешна връзка. Сега много яко ще садна, че ми остават по-малко от четири години да се репродуцирам, но пък силно ми се иска бъдещите носители на гените ми да имат всичко необходимо, за да получат хубав старт в живота, да имат също така сигурен баща (колкото може да е сигурно това), защото някои сгряваме по-бавно и искаме да сме сигурни, че сме намерили правилния човек. Гаранция-Франция, да, но пък прибързани примери - бол. Да не споменаваме пък и факта, че нарочения баща, също далеч няма желание да бъде такъв (вероятно по-малко от следващите четири години).
Ех, ще сънувам яйчници със часовникови стрелки и как някоя мегауспяла мацка от бг-мама ги сочи и потупва нервно китка.

# 1 431
  • Sofia
  • Мнения: 3 787
Да, наистина тук стана изключително тягостно. Не мога да разбера защо някои потребители се "припознаха" и се започнаха безумни, и безсмислени спорове кой, кога, и колко деца трябва да ражда.. Толкова ли е трудно да се разбере, че се обсъждат тези, които са се изтипосали напълно осъзнато и доброволно в този формат, а не пишещите в темата?! Когато си решил да ставаш "публична личност" би трябвало да си наясно, че ще бъдеш коментиран, къде одобрително, къде не! Това, което ни се предлага за коментиране от екрана, не става за нищо. Едната на 34 още студентка, другата - неспираща да хлипа и реве, пет приказки не може да върже, забравила, че е известна на половин България, реши да ни припомни коя е, сваляйки си гащите в национален ефир. Третата и тя много важна и знатна, бизнес дама, а няма огледало да си види кривите физиономии, и да спре да плаши децата. Другата пък  известна с това, че била любовница на някой, който може да й е баща. Едната родила дъщеря, ама на 30 и кусур безработна била, не може да готви, щото видиш ли по градинските с щерката си била. Другата пък МерИнджеЙка в АЕЦ-а, с професия и то каква, на елементарни въпроси, не можа да отвори уста. И за капак, една меркантилна и злобна рускиня незнайно, откъде изпълзяла да ни навира в лицата, колко видиш ли тя е успяла. Еми съжалявам, но не мога да кажа на черното бяло, само защото на някой коментарът ми няма да му хареса. Това ми предлагат, това коментирам.

# 1 432
  • Мнения: 4 392
O, да, човешката история помни знайни и незнайни примери на гении, хора повече или по-малко реализирали се до 35 години, че и по млади, а някои дори и семейства са имали. Радостен факт е, че толкова  съфорумки се самоидентифицират с тези достойни примери. Но да се върнем на шоуто. Ще бъде интересно да прочетем, след като да дамите, така внимателно подбрани, не са успели да създадат деца и семейство, какво гениално или достатъчно успешно са свършили вместо това?

# 1 433
  • Мнения: 25 750
Само да кажа, че е адски унизително жени да се "бият" за мъж, все едно се бият за х..! Толкова е грозно, че съм потресена от Формата, направен е да унижи Жената като нежния и слабия пол! Както рускините след Втората Световна война, когато са останали без съпрузите си и любимите си мъже, та са скачали по мъжете като мухи на л...о, отвратителна картинка! Ще изнасилят момчето, безсрамнички!
JoyJoyJoyJoy
Майката на Витя се разписа.

# 1 434
  • Мнения: 714
Tой ли ще им скочи пръв така или те на него (за Блага се знае)??
https://www.facebook.com/watch/?v=649792589665880

# 1 435
  • Мнения: 11 818
Мисля си за Марта, говорейки си за детето на Парова, как не каза, че нейното е голямо и няма да е същото.. Можеше с две думи да го убеди, че не е пречка. Още едно доказателство, че въобще не ѝ дреме за Витя!

# 1 436
  • Мнения: 3 631
Само да кажа, че е адски унизително жени да се "бият" за мъж, все едно се бият за х..! Толкова е грозно, че съм потресена от Формата, направен е да унижи Жената като нежния и слабия пол! Както рускините след Втората Световна война, когато са останали без съпрузите си и любимите си мъже, та са скачали по мъжете като мухи на л...о, отвратителна картинка! Ще изнасилят момчето, безсрамнички!
JoyJoyJoyJoy
Майката на Витя се разписа.

Ахахааа! Да, приятно ми е, майката на Виктор съм!😀😀😀
Адски е забавно тук! 😅😅😅

# 1 437
  • Мнения: 457
Ами аз според неписаните житейски закони съм се реализирала на време (и сега си плюя в пазвата, хвърлям сол и други такива ритуали от моя век), но въпреки това всеки път ме изумява с каква лекота някой раздава категорични присъди. Изумява ме така, както блага си свали гащите в ефир - буквално на едно ниво са ми като простащина и неадекватност.

По отношение на това дали се обсъждали участничките - като кажеш ‘една жена на 34 отдавна трябва да се е превърнала в ходеща матка, иначе се бракува’, някак не оставаш с впечатление, че се обсъжда александра, а възрастта по принцип. И ясно си говори за личен дефицит… ъъм, лично виждане за живота на автора на тоя каламбур.

И сега като се установи, че аз например не съм лично засегната и живея по неписаните (или писаните на плоча) житейски закони, може ли всъщност да се върнем в тоя век и ако не друго, поне да опитаме да осъзнаем, че тея жени вътре далеч не изглеждат като предците ни, когато са били на 34 години. Продължителноста на живота е друга, амортизацията на тялото е друга, медицината е друга, качеството на живот е друго.

# 1 438
  • Мнения: 47 991
Наистина, обсъждаме куп женици, които за 30+ години не са успели да станат "поне ходещи матки"( Боже, колко грозен речник имат някои тук), нито да завършат образование, нито да осъществят нещо кой знае какво с живота си. Дори не успяват да се държат що годе адекватно, възпитано, нормално.

# 1 439
  • Мнения: 4 166
С всичко мога да се съглася, но с нивото на медицината и продължителността на живота - не.
За България при жените е приблизително 77, а за мъжете 69. Тоест, човек на 35 години си е на средна възраст, според нашите условия.
За медицината - ако се имат предвид успехите в репродуктивните клиники ок, но иначе, който не е влизал в болница или няма сериозно болен човек около себе си, само той не знае за какво безсилие, незаинтересованост и некадърност става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт