колко се движехте?

  • 4 354
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не съм се спряла,движех се почти постоянно.През цялата бременност.И се качвах и слизах пеша до 8.ет-асансьорът не работеше няколко месеца.

# 16
  • Мнения: 1 455
При първата ми бременност се движех много,ходех на фитнес до 7 ми месец,раждането ми беше много трудно,но пък имах лека бременност и това го дължа на многото разходки.При втората ми бременност не съм се движила много и ми беше по тежко имах постоянни болки в кръста и куп други неразположения.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз не се движех много, но родих много лесно и имах лека бременност. Според  мен няма връзка между ходенето и раждането, но за теб е по добре да ходиш повече, по - малко килограми се качват, аз качих много.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Не се движех особено - ходех с колата до работа и после пак с нея до в къщи, ама и къде да ходя - февруари и март месец (8 -ми и 9-ти месец) - беше сняг до колене, както се казва. Страх ме бе да не падна в тия поледици и снегове.

# 19
  • Мнения: 11 004
Сега се движа добре, но през зимата ще ме е страх да не падна някъде.

# 20
  • Мнения: 153
препоръчително е да се движиш колкото може повече,стига да не се преуморяваш.Аз лично се движех страшно много, а и почти нямах корем Wink и родих също много лесно.Леко раждане и на теб Hug успех

# 21
  • Мнения: 1 986
  Аз от средата на 8 месец повече се застоявам вкъщи,тъй като имах проблеми с кръвното/въпреки,че и преди това не съм се движила кой знае колко-работата ми изисква повече време да съм седнала Wink/,и сега не мога да кажа,че се движа достатъчно Thinking-ще докладвам скоро как съм родила Wink

# 22
  • Мнения: 2 677
Страшно много се движех до последно. Непрекъснато ходех на някъде. Не мисля обаче, че има връзка движението с това как ще родиш.  Naughty Бранимир се роди доста трудно, независимо от всичко.

# 23
  • Мнения: 138
Движех се много, не ползвах асансьор въобще (на 6-ти етаж съм), въпреки че накрая коремът ми беше огромен и ужасно тежеше. Когато влязох в болницата, цял ден я обикалях, защото нямах  разкритие, а имах силни контракции. Родих с форцепс и имах болезнени регулярни контракции на 5 мин повече от 24 часа. Явно движението не винаги помага!

# 24
  • Мнения: 4 621
Доста се движех, но не знам дали има такава зависимост. Моето раждане беше секцио.

# 25
  • Мнения: 2 897
Няма връзка .Движи се за добър тонус ,за теб е по-добре .

И аз съм на същото мнение,по това,което са споделяли мои приятелки, раждали по естествен път,защото аз родих секцио.

# 26
  • Мнения: 324
Няма връзка. Движи се за добър тонус, за теб е по-добре .
Аз бях голям мързел - по цял ден се излежавах и си гледах филми или висях пред компа. Вечер излизах с мъжа ми за по малко - половин час и то не всеки ден. Иначе родих лесно.

# 27
  • Мнения: 1 910
Гледах поне 1 час да се разхождам на ден, качвах стълбите пеша вместо с асансьора. И вкъщи много не сядах. Раждането обаче си беше тежко.

# 28
  • Мнения: 2 587
Движех се непрекъснато през цялата бременност,просто такава ми е работата и постоянно се бъзикахме с колегите че ако има нещо вярно в това аз ще усетя болка колкото и при ходене по нужда Grinning Родих много бързо и лесно,но не знам дали има връзка.

# 29
  • Мнения: 6 461
Здравейте!
Казват че е добре да се движи една бременна жена особено през 9 месец, за да роди по-лесно. Вие колко се движехте? По колко време на ден се разхождахте? Всеки ден ли? Има ли такива, които изобщо не са спазвали това?
През първата ми бременност много се движех .Почти не се спирах на едно място ,но много трудно родих .Големи мъки и на края форцепс.
През втората ми бременност го давах по спокойно ,много дълги почивки и кратки разходки.Родих много бързо ,лесно и без усложнения
.

Общи условия

Активация на акаунт