За прословутите Ешерихия коли

  • 10 259
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 968
Radina точно четох за една майка със същия проблем. Лекар ги е посъветвал да не дават антибиотици, понеже детето само се изчиствало от тях (говоря за акото). Следващата проба, след няколко месеца била отрицателна. Не знам дали трябва да се лекуват. Няма ли как да се консултирате с повече лекари? То не, че в днешно време не е колкото лекари толкова и мнения  ooooh!

# 16
  • Мнения: 5 251
Не му изписа антибиотик, а Сумертолим (ако това може да е успокоение)  Rolling Eyes Казаха ми също, че възрастен неможел да се зарази от него(сина ми), но деца да  Rolling Eyes
За сега чакам да минат няколко дни и пак ще пусна на ново изследвания, за които ще се наложи да платя по 10 лв, но това е друга тема свързана с така нареченото ни Здравеопазване  #2gunfire Нямам им доверие, знам че детето ми е здраво и няма да му дам лекарства  Twisted Evil Получава се като играта "тука има, тука нема", веднъж изолират коли, на следващия ден няма нищо ?!?

Много моля , ако има доктори които пишат във форума, да внесат малко разяснения относно въпросните е-коли  Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 377
Суметролима е бисептол, а доколкото знам бисептола е лек антибиотик. Нашето лечение беше 7 дни Зинат и още 7 дни Суметролим. И на мен ми казаха, че не е антибиотик, ама....

# 18
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте и от мен  Simple Smile
имам дъщеричка, която става на 5 месеца утре. От вземане на влагалищен секрет й откриха ешерихия коли и ентерокок, все чревни бактерии. Ужасно съм притеснена, защото и към двата бактерия малката е показала висока резистентност на антибиограмата. Двете бактерии за чуствителни само на 2-3 антибиотика от 9-10 възможни и по закона на всеобщата гадост ако единия антибиотик е ок за едната бактерия, то за другата не става, защото другата бактерия показва резистентност към същия антибиотик... което предполага комбиниране на два антибиотика поради това, че един няма да свърши работа (не знам дали става ясно написаното). Направо ми се плаче  #Cussing out
На ясно съм с резултата от памперсите, но тя е още много малка за гърне. Сега ще я мия с Триклобактер задължително след всяко акане...надявам се това да спомогне за хигиената. Някой правил ли е подобни измивания и какво сте ползвали?

Възникна ми и следния въпрос - по какъв начин да се вземе пробата когато става дума за влагалищен секрет при толкова малко детенце...защото не може да се вземе проба от вътрешността на влагалището, за да не се разкъса химена. При нас лекарката я взе съвсем от края на малките срамни устни и така не може ли да има замърсяване с чревни бактерии...без да има инфекция във влагалището.

Колкото до това трябва ли да има ешерихия коли в червата (да излиза като резултат от изследване) мисля, че става дума за Ентеропатогенни Escherichia coli. Преди няколко дни пуснахме микробиологично изследване на фецес на малката и на резултата пишеше "Не се изолират Ентеропатогенни Escherichia coli".

# 19
  • Мнения: 968
Здравей sue2003!
И вие сте по нашия път Sad И ние имахме 2-3 бактерии, лекувахме, после се появяваше следваща. Относно антибиотиците при нас беше по същия начин. Пихме един за едната бактерия и после друг за другата. Просто е неизбежно, доктора каза, че трябва да ги лекуваме.
Последно бяхме с е.коли както писах, и за тях пихме АБ и резултата от вчера е, че няма бактерии. Но както обясних вече сме на гърне, поне за голямата нужда.
Мили сме и с Триклобактер, но не помогна, пак имаше. След като се оакваше хубаво винаги я миех с Триклобактер, но за съжаление - нищо Sad Все пак това да не те отказва да си я измиваш. По-добре все пак да има някаква хигиена.
А влагалищен секрет и взимаше гинеколога - по същия начин както си описала. Бактерии изобщо не трябва да има там около срамните устни, въпреки, че е отгоре. Лекарят ми е казал, че няма опасност да достигнат до матката, защото има химен, но лесно могат да отидат към пикочните пътища и да засегнат бъбреците. За това и трябва да се лекуват.
Искам да ти кажа да не се притесняваш, според мен са предприети адекватни мерки - антибиограма и всичко останало. Пийте си АБ и после ще видим. Много са упорити за съжаление, но изход има! Сменяй и по-честичко памперсите, да не се задържа и урина и да се запарва мястото.
Успех ви желая и нацелувай куклата. Пиши ми, ако имаш някакви въпроси Wink

# 20
НА МЕН МИ ОТКРИХА ЕШЕРИХИЯ КОЛИ ВЪВ ВЛАГАЛИЩЕТО ЛЕКУВАМ Я ОТ 10,2006ГОДИНА НО БЕЗ РЕЗУЛТАТ ВЕЧЕ И МОЯТА ГИНЕКОЛОЖКА СЕ Е ВИДЯЛА В ЧУДО НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРЕДПРИЕМА НУЖДАЯ СЕ ОТ СЪВЕТ

Общи условия

Активация на акаунт