Перфектните майки

  • 4 735
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Перфектни?Няма такива.По-скоро се опитваме да бъдем добри майки,като за всяка от нас това включва различни неща.Доколко сме успели ще стане ясно след години.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Въпрос на собствено усещане........ако се чувстваш перфектна, значи си такава.......аз се чувствам перфектна, когато виждам, че детето ми е щастливо с мен .......

# 17
  • Мнения: 5 370
Перфектна майка да си ми zвуЧи като иzискване  zа пИрфектнУ владеена на еzик в обява  zа работа.
Като филолог zнам, Че "перфектното владеене" е мит, съzдаден от неzнайно кой си.
Като майка  се ОПИТВАМ да дам най=доброто zа детето си.
ИнаЧе се подписвам zад ето това

Съвсем сериозно призовавам всички майки да се отърсят от своите мании и комплекси Stop
Кеф ми е да работя - работя...
Кеф ми е да си седя вкъщи с бебе - ще си седя...

На кого му влиза в работата всъщност newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 7 039
Не съм перфектна, дори не зная дали съм добра майка, оставих бебето си на 2.5месеца, за да работя и не съжалявам за решението си. Опитвам се да дам на детето си обич и сигурност, но в никакъв случай не смятам себеотрицанието за признак на перфектност, аз съм човек и имам нужди точно както и малкото човече, старая се да отделям време и само за себе си и не мисля, че по този начин ощетявам детето.

# 19
  • Мнения: 193
Не се старая да съм перфектна, защото знам че е невъзможно. Това само ще ме накара да се почувствам недоволна от себе си. А иначе съм срещала "перфетнки" майки.

# 20
  • Мнения: 3 268
Старая се да бъда добра майка.Грижа се децата ми да се чувстват добре,но едва ли съм перфектна,а и не знам какво точно значи това.

# 21
  • Мнения: 5 713
Няма такова нещо като перфектна майка, според мен. Има ли изобщо перфектни хора?
А дали съм била добра майка, ще си проличи след време.

# 22
Самият израз "перфектна майка" ми звучи маниакално.

# 23
  • Мнения: 2 792
 Глупаво е това заиграване с образи и как ще бъдем оценени от околните. Мен ме вълнува, как ще ме възприемат децата ми и дали ще ме чувстват достатъчно близка, за да споделят и общуват с мен, пък ако ще и да съм най-неперфектната майка на света, по скалата перфектност (каквато и да е тя)

# 24
  • Мнения: 2 070
Думата няма да я каментирам, защото всичко е според ситуацията, конкретните майка  и дете и т.н. Но за мен много добър родител е този, който успява да създаде дълбока връзка с детето си и да е до него, да го разбира, а не да се опитва да го вкарва в някакви нейни изисквания и филми. Далеч от обсебването, но и далеч от необръщането на внимание...

# 25
  • Мнения: 270
Откато съм майка в много неща се чувствам несигурна, не знам дали ги правя правилно и дали трябва, та в този смисъл не се чувстав в никакъв случай перфектна, а стараеща се:)

П.П. наистина "перфектна майка" звучи маниакално!:)

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Отдавна исках да пусна тема, малко по-различна, но горе долу в същата насока или " Какво означава понятието добра майка ? "
Чак перфектна не, но добра да  Hug
Та с извинение към пусналата темата искам да знам какво включва и изключва понятието "добра майка" ?

# 27
  • Мнения: 11 315
Джул, в Наши деца нямаше ли скоро подобна тема?
Даже ми се бяха набили известно време в главата отговорите на Франзела и още  няколко мами.
Поразрови и ще видиш.
Перфекционизмът е фикция измислена, за да ни накара уж да се борим.
Ние сме такива, каквито сме и толкова. Който не му харесва - да си търси по-добри родители Mr. Green
За мен е по-важно да съм наспана, без главоболие и прочие женски неприятности, за да мога да погледна с усмивка към децата си и да имам сили да ги гушна дори и след тежък ден.
Другото е бошлаф...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Вечернице благодаря   bouquet
Понякога от този Клюкарник нямам време да погледна другите подфоруми  Embarassed

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Всяко усмихнато, лъчезарно и щастливо дете има своята перфектна майка. Без значение как е облечено, дали не му се карат от време на време и кога и с какво е захранено. То просто има своята мама и я обича.

Общи условия

Активация на акаунт