Петокласници 2022/2023

  • 28 465
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 6 549
Нашето училище е на едносменен режим и ще започват в 8 часа както и досега, така че поне това си знаем, както и на 99% кой ще е новият класен. Родителската ни среща е ясна иначе от преди месец, ще видим с какво ще ни изненадат.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 16:23 от selleste

# 691
  • Мнения: 29 695
Моят сега чете Огнения престол (Рик Риърдън) и му харесва.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 085
Ох, че хубаво, че почват в 8. И нашето училище е едносменно, но само 1 и 2 клас са от 8. Повдигнахме темата защо трябва да са от 7.30 - много късно ще свършвали часовете.  😒

За Пърси Джаксън- в началото му беше интересна, към средата му доскуча и я заряза. Но ние не сме за пример тук. Ще я прочете до 15.09.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
При нас пък не се знае даже кой в коя паралелка е класиран - има една с немски, за където е основния "напън"  и две с руски. Инфо за класни ръководители и родителски срещи - тц. Поръчаните и платени униформи, дето трябваше от фирмата да звъннат като са готови - тц. Започвам да се изнервям! Имам гадното предчувствие, че може да изпляскат родителската среща на 07.09, точно когато ще правим втори опит за празнуване на рождения ден на дечко, след като първия път пропадна заради гадни чревен вирус, проявил се час и половина преди партито.
На двусменен режим ще са и в новото ни училище, което значи че един месец ще се става в ранни зори, следващият прибиране на бегом по тъмно и закъсняване за тренировки и после пак и пак...
Яко се е отпуснал младежът и едва го карам да чете от време на време малко. Христоматията я прехвърли и тъй като му допадна частта за Пърси, му взех книгата и сега чете нея. Но общо взето не е от особено четящите. Ще правя опити да му дам някое друго входно ниво и някоя задача, че като ги метнат в ПМГ-то, ще му/ни се реве.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 641
Щерката много я хареса. Днес си взе четвъртата част от библиотеката. Ноооо, Хари Потър категорично отказва да го погледне 😆

Хари Потър - във втори клас си я поиска да му я подарят на рождения ден съученици... стоя в библиотеката му до началото на 4ти клас с аргумента - "глупости за магии не ми се четат" Simple Smile След това като почна да чете поредицата не спря докато не приключи с всички книги, включително и други произведения от автора...

# 695
  • Мнения: 2 622
Брат ми ѝ я подари за Коледа, но понеже той е фен - твърди корици, оригинални илюстрации и тя само като я видя колко голяма и тежка е - каза ТцЪ. Таях надежди сега лятото, на удобно вкъщи - пак не. Някой ден, може би. То и аз не съм я чела, (фентъзи не чета), но пред нея мълча като партизанин и не признавам 😂

# 696
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 349
Моята девойка е на лагер в момента (втори за лятото) и веднага след лагера отива на море за една седмица. Изчете доста книги, но е далеч от това да изпълни списъка от училище, за което съм виновна аз, защото й направих много сложна програма и не й остава време за книгите. Тя си записва всичко прочетено в Goodreads.
Добрата новина е, че тази година ще тръгва по-късно за училище, което й дава още 35 минути повече за сън сутрин. Още не знае за това, защото на лагера е без телефон. По случайност се оказва, че има 4 деца от училището й на лагера, плюс още едно дете, на приятелско семейство, та беше много щастлива. Освен това пътуваха с нощен влак и спални вагони към лагера ( за първи път й е 😂), та бяха големи емоции.

# 697
  • Мнения: 427
Прси Джаксън беше отсвирен нейде къмто средата. Друго прочетено така или иначе няма.

Когато започна 3 клас беше забравил как се пише главно ръкописно "ч" и "ф". Сега само мога да си фантазирам какво ли помни изобщо. Мислех дали да го абонирам за "Уча се", за да гледа уроците по разказвателните предмети- не иска, ще си трая.

Училището е от 7.30, ще пътува с тролей, как ще става не знам. Друго си беше досегашното на една крачка и да тръгва в 8 без 5. Решил е да се запише на тенис на маса, да видим!

От училището никаква информация. Тази седмица ще имат съвет и да се разбере в коя паралелка е. Аз се вълнувам, той е над нещата.

# 698
  • Мнения: 29 695
Аз също се вълнувам повече от него. Той.....вятър го вее.....
Сутрин мисля да го караме. По обяд дано има други деца, с които да се прибират заедно.

# 699
  • Мнения: 9 771
Проиграйте заедно маршрута няколко пъти. Къде слиза, къде се качва, къде пресича.

# 700
  • Мнения: 29 695
Да, да, замислила съм го това някой ден преди началото на учебната година.

# 701
  • Мнения: 12 206
Пърси Джаксън сравнително бързо го "изгълта", но на Старогръцките митове и легенди на Николай Кун се отказа. Като се върнем от морето ще почва христоматията. Няма смисъл да я мъча.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 16 323
Коя христоматия четат децата ви?
Тези промени в часовете къде го пише? За всички училища ли е?
Моя е прочел приказките,част от библейското и старогръцкото четиво.
Ще бъдат,както досега на едносменен режим. От 8ч. Много е удобно. Следобед ще имат занималня. Вече 4 години са на този режим.

# 703
# 704
  • София
  • Мнения: 13 211
На момчетата е по-интересна, за момичетата не чак толкова.....да не кажа хич.

Да прочете само частта, която ще учат от христоматията и това е....
Всичко от христоматията прочете, само това отказа. Подкрепям я, не разбирам защо изобщо е в учебниците. Старогръцките й бяха много интересни. На Кун адаптираните.
Тази година и тя ще в в ново училище - в  НГДЕК. Имаха препоръчителни книги и за Египет, Гърците, римляните. Тях чете. В петък имаме родителска среща и силно се надявам да учи избрания по първо желание език. Вълнувам се, интересно ми е и различно. ☺️
Gadamer, много е забавно пътуването с влака 🙃 винаги е било и много ме е яд, че съсипаха и железницата....

Общи условия

Активация на акаунт