Петокласници 2022/2023

  • 28 601
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
British Council е близо до паметника на Васил Левски, на Кракра и Оборище.

# 676
  • Мнения: 29 871
British Council е близо до паметника на Васил Левски, на Кракра и Оборище.

Е, те пък съвсем са се олели....над 2000 лв. за уч.година. Знам, че отзивите за там са добри, ама все пак...



Това е за групата 6-11 години. Над 12 години е около 25% нагоре.

# 677
  • София
  • Мнения: 3 097
Soul Free, да, и аз така мисля, догодина уроци по математика задължително ще има, в седми клас и по БЕЛ. Само си говорим тук, аз него не искам да го пресирам, защото за съжаление чувам за случаи на "прегорели" деца, непосредствено преди матурите. Даже на него му казвам, че си има и план Б в случай, че не стане там, където иска, т.е. нищо не е на всяка цена. Или че пък до седми клас може да происка да учи история, или немски... Което пък се посреща с луда насмешка. Simple Smile Надявам се всичко да се случва спокойно и без напрежение в следващите три години. Но това нежелание за четене много ни дразни и двамата с баща му.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 103
Ох, леле, роман мога да напиша за 7-класното НВО, че тъкмо минахме през него с големия. Направо съм отвратена!
Малчо мисля да не го записвам никъде все още, но нека видим как се преподава в това училище и как ще се справя той. С математиката имаме драма ние...да видим как ще я мъчим!

# 679
  • Мнения: 9 808
Моето така прегоря.. сега е в почивка. Догодина ще започваме по малко да се готвим.
От седми клас аз нищо не разбрах, обаче четвърти ще ме държи дълго.

# 680
  • Мнения: 3 642
Видях я Аво Бел. Ама нещо 1200 лв за курс и то ученически, ми идват леко шокиращо....
Дъщеря ми е там вече 5та година, доволна съм

# 681
  • Мнения: 9 808
Видях я Аво Бел. Ама нещо 1200 лв за курс и то ученически, ми идват леко шокиращо....
Дъщеря ми е там вече 5та година, доволна съм
Дават ли (много) домашни?

# 682
  • Мнения: 3 642
Видях я Аво Бел. Ама нещо 1200 лв за курс и то ученически, ми идват леко шокиращо....
Дъщеря ми е там вече 5та година, доволна съм
Дават ли (много) домашни?
Не мисля, че са много, поне до тази година не бяха.
Новите думи по 10 пъти, упражнения в тетрадката и в онлайн системата.

# 683
  • София
  • Мнения: 744
Здравейте,
присъединявам се към темата  с девойка бъдеща петокласничка. Имаме си батко ( 10-ти клас във 2-ра немска) и него не го следих изкъсо, заехме се сериозно в средата на 6-ти клас, но с девойката смятам да следя отрано подготовката.
Засега чете всеки ден ( принтирани произведенията, че христоматията е изчерпана). "Пърси Джаксън" цялата поредица "Боговете на Олимп" я прочете миналото лято, "Старогръцките митове и легенди" също тогава. Сега сме на приказките, което е лесно...Решава задачи от 4-ти клас всеки ден по-малко.
Хубави последни ваканционни дни желая на всички!

# 684
  • Мнения: 2 624
Видяхте ли изменението на норматива - минимум два дни в седмицата ще имат седем часа, а ако имат и ФУЧ ще е по - често 🙄 Щерката ще учи на смени - кога ще почват и кога ще свършват, не ми се мисли. Още няма яснота кога ще има родителска среща и не мога да си направя плановете за извънкласните дейности.

# 685
  • Мнения: 29 871
Моят ще учи на смени (за пръв път). Добре поне, че първия срок ще е първа смяна. Сутрин ще почват 7,30, та ще е зор със ставането.....
Още няма програма, но до няколко дни очаквам поне датата за родителска среща да бъде обявена.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 642
Не ме притеснява, че един срок ще има 2 часа повече за упражнение, а другият срок 1 час.

Много повече ме фрустрират предложения от типа на това да премине само в разширена подготовка по БЕЛ знанието за основна форма на глагола и спрежение. Или пък ориентирането по компас да е за разширена/профилирана подготовка по география.

Може би накрая наистина е по-добре да минават на 2 скорости и който иска да учи, който не иска да има избор.

# 687
  • София
  • Мнения: 13 218
Само на моето дете ли Пърси Джаксън е тотално безинтересна? Dizzy Face
За промените в учебните планове няма какво да кажа. Вече имах ученичка, която мина първа през цялото безумие на гимназиален етап. Добре, че излезе без особени поражения. Сега вече нищо не ме учудва Simple Smile))

# 688
  • Мнения: 29 871
На момчетата е по-интересна, за момичетата не чак толкова.....да не кажа хич.

Да прочете само частта, която ще учат от христоматията и това е....

# 689
  • Мнения: 2 624
Щерката много я хареса. Днес си взе четвъртата част от библиотеката. Ноооо, Хари Потър категорично отказва да го погледне 😆

Общи условия

Активация на акаунт