Всички на лице, аз все наопъки

  • 1 470
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ами по принцип много не вярвам на суеверия, но рожден ден досега не бях празнувала по-рано.
Тази година ми се случи за първи път. Родена съм на 12.10. и празнувах на 10, 11 и 12-ти. Sunglasses
Все още нищо ми няма. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 877
Ох, ох, ох, още утре бих си го отпразнувала, ама се съмнявам някой да ми е купил отсега подарък  Laughing
ден, два, пет по-рано - все тая; пък като искаш, обяви го не като "32-ия ми рожден ден", а като "празник по случай навършването на 31 години и 364 дни  Laughing"

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
   Направо подлудявам сума ти и хора , но не се съобразявам със суеверия.Ето например никога не държа да си празнувам рождения ден на датата или след нея.Преди, след, какво значение има?
   Даже тоя път и рождения ден на малката /освен моя/ ще празнуваме по-рано.Инъче няма как да събера любимите си хора, а за мен това е важно, не суеверията.Чувствам се много добре така и не проумявам как живеят хората, които постоянно се стремят да угаждат на някакви незнайни сили, които могат да ги накажат , че сутринта са тръгнали с левия крак примерно.
    Я си кажете и вие.Как празнувате, де Wink

Аз това не бих го направила не заради суеверия, а заради това, че няма да е празник за мен да поканя гости примерно 3 дни преди рожденния си ден... Денят си е ден, не е просто някаква формална дата! Това мисля аз  Grinning

# 18
  • Мнения: 3 861
Това за празнуването на рождените дни го спазвам...

Преди години, бях ученичка, ми се случи следното, което ми затвърди позицията..

Родена съм на 21 юни, но тогава завършвахме училище на 15 юни и аз за да си празнувам рождения ден със съучениците го направих на 16 юни преди всеки да е заминал нанякъде...

Всичко беше много хубаво, на 17 юни ми разбиха главата с камък(защото бях много кротка), до ден днешен си нося белезите по лицето, а на 20 юни ме размаза кола на пешеходна пътека...
На рождения си ден бях в реанимация и берях душа Rolling Eyes

Оттогава никакво празнуване по-рано, суеверие или не, но не бих поела риска, отнася се и за детето ми. Peace

# 19
  • Мнения: 2 792
Аз пък съм донякъде суеверна, не става въпрос за рождени дни, РД-то си го празнувам на датата или малко след датата, заради факта, че се празнува определена дата и без това не бързам да одъртявам, че да подранявам  Mr. Green
 Но си имам разни суеверия, на които донякъде съзнателно,  донякъде подсъзнателно си вярвам, в обобщен вид са в графата "Мери си приказките, да не предизвикаш съдбата".

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не спазвам аз. Както си го направя аз - така ще е. Празниците са заради доброто настроение, а не заради това как другите ги правят, що пък да съм като тях newsm78?
То и месо сега не трябвало да се яде, ама на 90% от вярващите са наопАки - ядат, че и ушите им плющят даже Wink

# 21
  • Мнения: 14 490
Малко са традициите, а още по-малко суеверията, които спазвам. Поканиха ме на питка на бебе, която се била правила на не знам кой си ден (ей на, пак забравих  Laughing). То бяха разни маймунджулъци, включително изпъдиха мъжа ми и сина ми, защото не трябвало да има мъже. Че аз откъде да знам?  ooooh!

а сега кажи че си била и в цикъл? съвсем си развалила питката на хората!!!
мисля че и аз не съм празнувала по рано рожденния си ден, поне в последните години. но като ученичка сигурно се е случвало защото правиш купон в петък или събота независимо дали рождения ти ден се пада през седмицата. не че мисля че ако го празнуваш по-рано ще стане кой знае какво, ама нали все пак датата е важна. иначе то всеки ден може да си празнуваш това че си се родил, нали така?

# 22
Знам, кога се е родило детето ми и за мен точно този ден е най-хубавия в живота ми. Не преди или след това. Затова от както се е родил точно този ден е най-хубавия и го спазвам. Сигурно и за повечето хора е така, не от суеверие или нещо подобно. Но не са и за пренебрегване,щом хората са го казали значи има нещо, което е вярно. Всеки човек може да прецени дали въпросните суеверия му помагат или вредят.  Thinking

# 23
   Дааа, четох, четох. Направо бях забравила , че съм я пуснала тая тема, защото съм си изключила известяването за отговори ooooh!Интересни мнения.На мен не ми е проблем, но се притесних за някои от гостите да си призная.Пък не искам да им е дискомфортно.Комшийките ми с дечица , които съм поканила до една са много суеверни Sad
   Аз съм го правила , цял живот съм си така-срещу течението...почти за всичко май и ей ме на, нищо си ми няма.Всъщност не разбрах какъв е проблема за вярващите, ако нещо им се случи и не доживеят до датата newsm78.
Не се съобразявам с тия поверия точно защото съм вярваща и ако днес или утре умра, какво  от това- ще отида при Господ и не вярвам там да ми е зле.Хич даже.Така или инъче живота ми не ми принадлежи и Бог може винаги да ми го изиска. Затова не ме е страх, а използвам всеки случай да се радвам с приятелите си и семейството си тук, докато сме заедно.Че после кой знае кога пак ще се съберем и дали ще сме заедно WinkНе ,че не ми се иска да е на деня, но така става.А, и освен това никога не си крия годините/34/.Някак си не съм суетна, което в малки дози хич не е лошо, но уви не съм.

    Между другото с това спазване на деня тая година какъв гаф стана с наща годишнина JoyПонеже от разписването до църковния брак има една седмица и ние докато решим точно на кой ден да празнуваме, тя седмицата изтече.Та си останах без празник тая година.То като ни грабна ежедневието...

# 24
  • Мнения: 2 952
   Хубаво е на самият  ден , обаче   ако се падне работен кой ще  дойде  Simple Smile..особено детски   рожден ден ....., който се прави през деня .....направихме го след датата , в почивен ден , беше весело , много подаръци , настроение .....цялата  рода дойде , приятели , супер  стана , това е най-важно ....хич   за друго не ми пука Wink
  Философии разни ...всеки да си прави както му харесва ...няма  сърдене , няма упреци от моя  страна , весело да става  Simple Smile Peace

# 25
  • Мнения: 2 040
Аз спазвам ... по- добре след датата, отколкото преди нея .. така че никога не бих празнувала празник предварително ...
А ти като невярваш, че ще е по- различно - празнувайте .. важно е купон да има ...  Peace
Весел празник!

# 26
  • Bapнa
  • Мнения: 762
както можем празнуваме - преди, след ... има ли значение - важното е купон да става !  Joy

Общи условия

Активация на акаунт