Болки в краката при диабет

  • 6 710
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Кардиолог също трябва.
И на кардиолог беше всичко е в норма.Поддържал е високи нива на захар в кръвта дълго време,може би за това е отслабнал.Не е рязко,но да кажем за 2 години около 20 кг може и по малко да да просто съм го свикнала едър и сега не е кой знае колко слаб около 80 кг.Отслабна много в краката на горе е по-добре.В Болницата го попитаха също това дали е отслабнал в краката.

# 16
  • Мнения: 2 493
На колко години е и колко му беше кръвната захар?

# 17
  • Мнения: 78
На колко години е и колко му беше кръвната захар?
63г 27 кръвна захар,нямаме идея от кога има диабет,ни е факт,че доста сме закъснели защото вече,краката му са увредени.Не е на инсулин сега последни беше 7,2 кръвната му захар.

# 18
  • Мнения: 2 493
Пак да ти повторя, за диабетна невропатия, наред с таблетките за кръвна захар, задължително се изписва от ендокринолог тиоктацид 600 по една таблетка 30 мин. преди закуска. Два пъти годишно постъпва в болница чрез невролог, където същите аминокиселини заедно с обезболяващи се вливат със системи. Тогава могат и да му се правят други консултации-кардиолог, ендокринолог и т.н.Може и да не постъпва с болница, ако има кой да го води всяка сутрин за системите и на обяд да се прибира. Това се прави за пет дни.Но тогава няма как да му се правят други консултации. Невролозите много обичат за хронична болка да предписват  прегабалин , но това е проблематично лекарство, което трябва да давате с голямо внимание и да видите как му се отразява.
Друго- може да се правят бани на краката- във топла вода да разтваря едно пакетче английска сол/ магнезии/ и морска сол на око. Тази вода я отделяте в един съд, затопляте всяка сутрин, постоява 15  мин в нея и на другия ден пак.

# 19
  • Мнения: 120
ThinkingThinking
Пак да ти повторя, за диабетна невропатия, наред с таблетките за кръвна захар, задължително се изписва от ендокринолог тиоктацид 600 по една таблетка 30 мин. преди закуска. Два пъти годишно постъпва в болница чрез невролог, където същите аминокиселини заедно с обезболяващи се вливат със системи. Тогава могат и да му се правят други консултации-кардиолог, ендокринолог и т.н.Може и да не постъпва с болница, ако има кой да го води всяка сутрин за системите и на обяд да се прибира. Това се прави за пет дни.Но тогава няма как да му се правят други консултации. Невролозите много обичат за хронична болка да предписват  прегабалин , но това е проблематично лекарство, което трябва да давате с голямо внимание и да видите как му се отразява.
Друго- може да се правят бани на краката- във топла вода да разтваря едно пакетче английска сол/ магнезии/ и морска сол на око. Тази вода я отделяте в един съд, затопляте всяка сутрин, постоява 15  мин в нея и на другия ден пак.
Здравейте liola,
Понеже сте споменали вливанията на тиоктовата киселина, имате ли информация в коя болница все още ги правят?
От две години търсим къде да ги направи баща ми, навсякъде казват, че понеже пътеката я няма вече по здравна каса и процедурата не се прави. Питали сме в Токуда, Софиямед, Правителствена болница. Не е въпросът да е по касата, ще си купим Тиогамма-та и някъде ако може да му се направи срещу заплащане, само да намерим къде. Thinking
AniPoliToni ,
При баща ми болките в кръста са единствено от диабета, дископатия не се откри. Купуваме специални обувки с
 мемори пяна, за да му е комфортно да ходи и така и кръста е по-добре. Но истинатата е, че единственото , което му е помагало досега са вливанията на тиоктова киселина венозно. Правиха му и още едни вливания, но не знам какво точно беше лекарството. На терапия е за диабета + Тиоктацид 600 3 месеца пие, после 3 почива. Заедно с това има предписани Милгамма Н по схема и магнезий. Стъпалата маже с Капсикум Долор, но ефекта е временен.
Дълго време пи и прегабалина в какви ли не форми - линефор, лирика, прегабин, но заради ужасните странични ефекти го спря . В момента търся невролог, който да не изписва единствено прегабалин и да е запознат с TENS терапията . Прочетох доста за нея, но трябва да се прави от специалист.

# 20
  • Мнения: 78
ThinkingThinking
Пак да ти повторя, за диабетна невропатия, наред с таблетките за кръвна захар, задължително се изписва от ендокринолог тиоктацид 600 по една таблетка 30 мин. преди закуска. Два пъти годишно постъпва в болница чрез невролог, където същите аминокиселини заедно с обезболяващи се вливат със системи. Тогава могат и да му се правят други консултации-кардиолог, ендокринолог и т.н.Може и да не постъпва с болница, ако има кой да го води всяка сутрин за системите и на обяд да се прибира. Това се прави за пет дни.Но тогава няма как да му се правят други консултации. Невролозите много обичат за хронична болка да предписват  прегабалин , но това е проблематично лекарство, което трябва да давате с голямо внимание и да видите как му се отразява.
Друго- може да се правят бани на краката- във топла вода да разтваря едно пакетче английска сол/ магнезии/ и морска сол на око. Тази вода я отделяте в един съд, затопляте всяка сутрин, постоява 15  мин в нея и на другия ден пак.
Здравейте liola,
Понеже сте споменали вливанията на тиоктовата киселина, имате ли информация в коя болница все още ги правят?
От две години търсим къде да ги направи баща ми, навсякъде казват, че понеже пътеката я няма вече по здравна каса и процедурата не се прави. Питали сме в Токуда, Софиямед, Правителствена болница. Не е въпросът да е по касата, ще си купим Тиогамма-та и някъде ако може да му се направи срещу заплащане, само да намерим къде. Thinking
AniPoliToni ,
При баща ми болките в кръста са единствено от диабета, дископатия не се откри. Купуваме специални обувки с
 мемори пяна, за да му е комфортно да ходи и така и кръста е по-добре. Но истинатата е, че единственото , което му е помагало досега са вливанията на тиоктова киселина венозно. Правиха му и още едни вливания, но не знам какво точно беше лекарството. На терапия е за диабета + Тиоктацид 600 3 месеца пие, после 3 почива. Заедно с това има предписани Милгамма Н по схема и магнезий. Стъпалата маже с Капсикум Долор, но ефекта е временен.
Дълго време пи и прегабалина в какви ли не форми - линефор, лирика, прегабин, но заради ужасните странични ефекти го спря . В момента търся невролог, който да не изписва единствено прегабалин и да е запознат с TENS терапията . Прочетох доста за нея, но трябва да се прави от специалист.
Не знам,и аз вече какво да правим и къде да ходим какво да търсим скенера показал,че има дискова херния.Отделно полиневропатия,но той вече не може да ходи,ходи с проходилка,пада....Пращат го на физиотерапия,сега там ще отиде,но дали ще има ефект нямам идея.После пак по невролози.Сега пие,алфалипоева киселина,само и милгама Н Изписаха му и бриека,но нея я спряхме защото има много странични ефекти,аритави също,но той по скоро е антидепресант.

# 21
  • Мнения: 120
Скрит текст:
ThinkingThinking
Пак да ти повторя, за диабетна невропатия, наред с таблетките за кръвна захар, задължително се изписва от ендокринолог тиоктацид 600 по една таблетка 30 мин. преди закуска. Два пъти годишно постъпва в болница чрез невролог, където същите аминокиселини заедно с обезболяващи се вливат със системи. Тогава могат и да му се правят други консултации-кардиолог, ендокринолог и т.н.Може и да не постъпва с болница, ако има кой да го води всяка сутрин за системите и на обяд да се прибира. Това се прави за пет дни.Но тогава няма как да му се правят други консултации. Невролозите много обичат за хронична болка да предписват  прегабалин , но това е проблематично лекарство, което трябва да давате с голямо внимание и да видите как му се отразява.
Друго- може да се правят бани на краката- във топла вода да разтваря едно пакетче английска сол/ магнезии/ и морска сол на око. Тази вода я отделяте в един съд, затопляте всяка сутрин, постоява 15  мин в нея и на другия ден пак.
Здравейте liola,
Понеже сте споменали вливанията на тиоктовата киселина, имате ли информация в коя болница все още ги правят?
От две години търсим къде да ги направи баща ми, навсякъде казват, че понеже пътеката я няма вече по здравна каса и процедурата не се прави. Питали сме в Токуда, Софиямед, Правителствена болница. Не е въпросът да е по касата, ще си купим Тиогамма-та и някъде ако може да му се направи срещу заплащане, само да намерим къде. Thinking
AniPoliToni ,
При баща ми болките в кръста са единствено от диабета, дископатия не се откри. Купуваме специални обувки с
 мемори пяна, за да му е комфортно да ходи и така и кръста е по-добре. Но истинатата е, че единственото , което му е помагало досега са вливанията на тиоктова киселина венозно. Правиха му и още едни вливания, но не знам какво точно беше лекарството. На терапия е за диабета + Тиоктацид 600 3 месеца пие, после 3 почива. Заедно с това има предписани Милгамма Н по схема и магнезий. Стъпалата маже с Капсикум Долор, но ефекта е временен.
Дълго време пи и прегабалина в какви ли не форми - линефор, лирика, прегабин, но заради ужасните странични ефекти го спря . В момента търся невролог, който да не изписва единствено прегабалин и да е запознат с TENS терапията . Прочетох доста за нея, но трябва да се прави от специалист.
[/quote] Не знам,и аз вече какво да правим и къде да ходим какво да търсим скенера показал,че има дискова херния.Отделно полиневропатия,но той вече не може да ходи,ходи с проходилка,пада....Пращат го на физиотерапия,сега там ще отиде,но дали ще има ефект нямам идея.После пак по невролози.Сега пие,алфалипоева киселина,само и милгама Н Изписаха му и бриека,но нея я спряхме защото има много странични ефекти,аритави също,но той по скоро е антидепресант.
[/quote]
Аз продължавам да търся къде може да се направят вливанията на тиогамма и ще ви споделя информация ако имам успех. Баща ми ходи на физиотерапия във санаториума във Вършец, там е специално за болести на периферната нервна система, първите път беше много доволен, последните никак  - може би заради пандемията не бяха достатъчно добри процедурите и нямаше такова облекчение както първите пъти.
И проучвам дали в България има специалисти по TENS терапия (Транскутанна електрическа нервна стимулация - ТЕНС), чета че в Англия така лекуват невропатията, но в специални клиники.

# 22
  • Мнения: 2 493
Не знаех, че са спрели вливанията по здравна каса, ако е сигурно това.
Преди изписваха алфалипоева и тиоктацид заедно. После едното го икономисаха. Но не е задължително да са прави почивка 3 месеца. Лекуват само с бриека, за друга терапия не ми е известно.

# 23
  • Мнения: 78
Не знаех, че са спрели вливанията по здравна каса, ако е сигурно това.
Преди изписваха алфалипоева и тиоктацид заедно. После едното го икономисаха. Но не е задължително да са прави почивка 3 месеца. Лекуват само с бриека, за друга терапия не ми е известно.
Да,но тази бриека има много странични ефекти,не ми харесва  и все пак след преглед с невролог ще се консултираме да видим какво може да се направи.

# 24
  • Мнения: 54 391
На колко години е и колко му беше кръвната захар?
63г 27 кръвна захар,нямаме идея от кога има диабет,ни е факт,че доста сме закъснели защото вече,краката му са увредени.Не е на инсулин сега последни беше 7,2 кръвната му захар.

Това е адски висока стойност. По какви причини и повод се установи, явно той не си е обръщал никакво внимание.

ТЕНС ми правят в санаторуима във Велинград. Имам дискови хернии, плюс друга неврологична киста. Много добре ми действа. 2 пъти годишно ходя, по КП.

# 25
  • Мнения: 4 199
по ендокринологиите вливат алфа липоева киселина венозно. В неврологиите от близо 10 г не се прави.  Веществото е алфа липоева к-на, имената на лекарствата са много- тиогама, тиоктацид и пр, на различните фирми- различни имена. Както са казали всички- оптимално 10 дни венозно приложение, след което през устата 600 мг дневно, без почивка. Милгамма Н 2х1 за 3 мес, след което почива или минава на милгама протект.
Идеята е полиневропатията да спре да напредва, чак чудеса с обратно развитие няма да се случат.
Прегабалин и габаневрал са само симптоматични средства-  не лекуват, а само подтискат оплакванията, а също и както казват всички- имат много и предимно странични ефекти, преценете си в конкретния случай върши ли работа или не.

# 26
  • Мнения: 7
В чужди форуми за диабетната невропатия препоръчват комбинацията Acetyl L-Carnitine + Alpha Lipoic Acid
както и metanx  -  https://www.metanx.com/

Общи условия

Активация на акаунт