Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 34 297
  • 873
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 416
Браво на бабите🏆
Моята майка също вече е подготвена  - за всяка от внучките рокля, книжки и играчка, на голямата някакъв химически комплект, не точно играчка де.
Аз естествено дори нямам идея какво да им взема за празника.
Иначе моята за ваканцията има Голямата ваканция и засега не мисля да вземам друго, пак е от бабата🤣

# 76
  • shumen
  • Мнения: 18 197
Аз за лятото още не съм взимала никакви книжки.Чакам да видя дали от училище няма да им дадат някаква и тогава.

# 77
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Аз съм от майките, които много ще се зарадват на подарък сборник със задачи за НВО Simple Smile. Хвърлила съм око на две помагала с тестове, но ще видя дали няма да препоръчат и от училище нещо.
За лятото по математика ще решава от помагало, което е от курса му в математическата гимназия. Госпожата в курса им е казала, че от там ще им даде домашна за ваканцията.
За книгите - той чете много, но това, което той иска. Имаме уговорка една книга от списъка и после една от "неговите". Да видим и списъкът.
Иначе гледам в електронния дневник, че са оформени по всичко. Няма оценка само по Англ. и по ЧО.

# 78
  • Мнения: 4 056
Впечатлена съм, че още от сега някои учители коментират помагалата за 4 клас.
При над докато се свика родителска, докато се  съберат пари и се купят идва средата на октомври.

# 79
  • Мнения: 2 822
Моето дете е оформено само по компютърно моделиране.
Всеки ден проверявам, но оценки няма. Не знам дали да учим по нещо, да наблягам или не. То не остана за кога.
Не се знае нито кога ще връщаме учениците, нито кога ще дават свидетелствата.

# 80
  • Мнения: 2 532
При нас не виждам изобщо по нещо да е оформен. Явно ще е в последния момент.
Иначе и аз да се изкажа за Дейвид Уолямс - моят син също много го хареса. Заедно с Роалд Дал е изчел всичко, което предлага библиотеката, която посещава. Книги спрях да му поръчвам, понеже ги чете набързо и не ги повтаря засега. Разчита основно на библиотеката.

# 81
  • Мнения: 1 416
Моята дъщеря има няколко книжки, на които обича да си препрочита отделни моменти. Основно от по-ниските автори.
За мое съжаление, моята любима Пипи, се оказа, че на нея не ѝ хареса. Карлсон направо ми отказа да го сте, били чели една глава в занималнята и не ѝ хареса. Тя също много хареса Роланд Дал, сега ще ѝ взема и на Уилямс, щом казвате, че се харесва.

# 82
  • Мнения: 6 865
И аз много харесвам Пипи, както и голямата ми дъщеря. Малката едва я прочете. И Карлсон харесвам, и "Братята с лъвски сърца". Сегашното поколение си има свои предпочитани автори. Няма лошо. Госпожата още след първи клас каза, че няма значение дали ще прочетат точно книгите от списъка, важното е да четат. А аз като ученичка четях абсолютно всичко от списъка (може би с 1-2 изключения) , после други книги. Но времената се променят. Нека четат каквото им харесва, само да четат.

# 83
  • shumen
  • Мнения: 18 197
Пипи моето дете въобще не пожела да я чете.Само като видя колко е дебела и се отказа.Братята с лъвски сърца и Роланд Дал и той хареса.Книги спрях да купувам,разчита изцяло почти на градската библиотека.
При нас са уформени,за утре е писала да носят учебниците ,който не са върнали да ги върнат.

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 17:08 от danaeka

# 84
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Ние имаме страхотна нова библиотека с почти символична такса и разчитаме на нея. Той чете много бързо и не насмогвам с покупката на книги, а те за жалост станаха доста скъпи. Тъй като аз чета предимно електронни книги, му дадох мой стар електронен четец за проба. Прочете една книга за проба, но не беше очарован. За сега предпочита да чете на хартия. Освен Уолямс и Ралд Дал, харесва и поредицата за Дръндьо (тях обаче ги чете за по 4-5 дни, а ги няма в библиотеката и сме се разбрали да купуваме по една на месец).
При нас в електронния дневник виждам по кои предмети вече е оформен. Останаха два за тази седмица. По единия ще го изпитват утре, по другия има проект за четвъртък и край!
На 24 ще са за пръв път на манифестация от както е ученик. Утре ще правят венци.

# 85
  • shumen
  • Мнения: 18 197
При нас също библиотеката е със символична такса.
Нашите досега също не са били на манифестация,но и нищо не е казала госпожата да ги викат на 24.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 452
Оформен е по всичко вече, вчера класната е нанесла оценките.
За 24ти май няма организация от училище, ще излезем семейно, в сряда ще почива вкъщи. Учебниците вероятно ще се връщат в четвъртък.

# 87
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 411
Колкото града, училища - толкова различни неща.

На 24 май ще имат тържество в училище около 1 час - дано времето да позволи. После шествие/манифестация на всички училища от градската градина до центъра. За нашето у-ще от всеки клас ще има определени деца. Моята внучка и едно момче са избрани от техния клас.

Тая седмица е ей така да мине време. В четвъртък и петък са на у-ще след обяд, заради НВО на четвъртокласниците.

# 88
  • Мнения: 2 822
Оформиха детето по всичко без физическо. Надявам се връщането на учебници да не е в последната минута. Че не ми се носят и тетрадки другата седмица. Нито учебни, нито обикновени.
Това мълчание как ще бъдат организирани нещата до 31 май ме дразни.

# 89
  • Мнения: 1 416
Честит празник!
При нас вчера са имали контролно, а за четвъртък имат домашни. До последно са на педал. Мисля, че класната ни нещо се престарава.
Никъде няма данни дали са оформени или не, всичко ще разберем в последния учебен ден, но каквото това. Определено за бебешка ще търсим друг учител за първи клас😀 Поне да не ни държи в неведение. Дори незнам защо имаме електронен дневник, там нищо не се качва.

Общи условия

Активация на акаунт