3 месечно бебе има страх от баба си

  • 6 663
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 267
Абе...оставам си с убеждението,че тонът в този форум,поне за мен,е неприемлив. От всички възможни  начини да се отговори някому, почти винаги се залага на най- грубия или пък с напън за ирония...е,аз от т`ва съм отвратена.
Колкото до казуса- авторке,не си случила на място, където да потърсиш съвет. Аз също съм на мнение,че излишно се товариш с мисли за неща, които не са много вероятни. Ако имате някакви търкания, просто върви по пътя на най-малкото съпротивление и наистина се наслади на бебството Grinning на детето си. И не обръщай внимание на това,че трябва да сте лепнати. Връзката с майката така или иначе е силна до степен на органична, така че много ще трябва да се постараеш,за да я отслабиш. На всеки се налага да свърши нещичко.
За моята девойка ( сега на седем месеца) имаше опашка от кандидати да я гледат. Случвало ми се е да се възползвам от таткото и двете баби за по час-два,но в момента,в който ги оставя сами с нейното нелеко характерче,веднааага ми звънят да се оплачат и да я пласират обратно-това много ме забавлява. Права си,че най-добре познаваш детенцето си,аз също се усещам така и това ме прави горда- сякаш с нея си имаме нашите тайни.
Ако пък,в крайна сметка,те успокоява- измий ѝ очичките или там, каквото се прави. Аз наистина не съм наясно.

# 46
  • Мнения: 1 072
Не може да вярваш едновременно в Бог и в уроките. Двете неща се изключват взаимно.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 884
Ако всички, които имат някакъв страх от нещо, бяха квалифицирани като психично болни, това щеше да означава, че всички сме такива.
Иначе, само като прочетох заглавието, можех да заложа годишната си заплата, че бебето "има страх" от свекървата, в никакъв случай не може да е от другата баба 😁

# 48
  • Мнения: 1 037
Защо ги правите тея деца? Какви делници, какви празници? Оставили си 3 месечното дете да го гледа баба му, дори не искам да коментирам подробностите. Моето дете е на 2 годинки почти и за тези 2 години е оставан не повече от по 1 2 часа, 5 пъти да се е случило по НЕотложни причини!
Гледайте ги тез деца бе, ваши са!
И сега се почва....Ама хора сме, имаме нужда да излезем, та не може само памперси и безсънни нощи, ама животът не е свършилл...
За всичко си има време. Изчакайте децата да поотраснат и си купонясвайте, ама е много модерно да си оставяш малкото бебе да го гледа баба.
Много съм потресена, но не само от тази история.
Запознах се на една софийска площадка с една млада баба. Жената привидно беше изнервена. Добре се държеше с детето, гледаше го,целуваше си го, но се заговорихме и ми вика " Оф, ми щерка ми каза, че не й се седи повече вкъщи и иска да се връща на работа. Пусна го на частна, обаче не й дойде на акъла, че там детето ще боледува и някой трябва да го гледа. И ей ме на, взех си болничен, за да го гледам аз."
Ако пусна това като тема в бг мама съм сигурна, че десетки майки ще се разпознаят. Става ми много мъчно. В какви времена живеем?
Уроки, поплювания.... ще реве от баба си, разбира се. Детето е на 3 месеца, започва да преминава през различни периоди. Днес ще реве от едната баба, утре от собствения си баща, после и от съседа. Бебе е и има нужда от МАМА, към момента само нея. Ама мама има празник....
Да, и аз се изумявам как си оставят бебетата някой друг да им ги гледа. Но вижте профила на d.bachorski в Инстаграм. Има бебе на 11 месеца, а откакто се е родило той и женичката му не спират да обикалят острови и дестинации БЕЗ детето, по 4-5 пъти месечно са на почивка (от какво си почиват не е ясно, от много излежаване по плажовете) и междувременно явно някой друг им гледа бебето. Е това вече е възмутително.

# 49
  • Мнения: 5 187
Защо решихте, че са без бебето? Само защото го няма на снимките?
Много познати взимат по някоя баба на семейната почивка, за да може да е почивка, а не същото, просто на друго място.

# 50
  • Мнения: 1 037
Защо решихте, че са без бебето? Само защото го няма на снимките?
Много познати взимат по някоя баба на семейната почивка, за да може да е почивка, а не същото, просто на друго място.
Когато са на почивка в България, бебето го има на снимките, но в 80% от времето са я на Малдивите, я някъде другаде извън Европа, и бебе няма на снимките. Каква е логиката да не го снимат, след като го снимат като ходят в България? Само не се опитвайте да ги оправдавате. За такова нещо няма оправдание. Тези вече са наистина възмутителни.Тръгнали по почивки в чужбина, когато бебето е било на по-малко от месец, не се вижда на снимките. Тези особи за мен са възмутителни. Да не говорим за малката подробност, че мъжът, за когото ставаше дума, има друго малко дете, почти бебе, и от друга жена и веднага е направил бебе на следващата. Не, вижте ги от любопитство тези особи и сами преценете за себе си дали според вас вземат бебето по островите.
А това че авторката веднъж-дваж е оставила бебето на баба му - голяма работа. Повечето майки, особено под 25, са делегирали изцяло честта с гледането на баби, но това е тема на друг разговор. Въпросът е защо го оставя на човек, който според нея е с психически отклонения. Аз лично не бих била спокойна в такъв случай и не бих го оставила.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 13:41 от mariamp28

# 51
  • Мнения: 9 844
А защо се вълнувате толкова кой как и защо си/не си води децата някъде?

# 52
  • Мнения: 1 037
А защо се вълнувате толкова кой как и защо си/не си води децата някъде?
А защо се вълнувате толкова кой как и защо си/не си води децата някъде?
А защо се вълнувате толкова кой как и защо си/не си води децата някъде?
Явно и вие се вълнувате, щом следите темата. Мен ме учудва фактът, че тук всички оплюват авторката, че оставила веднъж детето на бабата и отишла да се весели за два часа. Просто дадох пример какви фрапантни случаи има. Не че се вълнувам, но като отворя Инстаграм, тези особи изскачат неканени отвсякъде без да ги следвам. И котлона да включиш, сигурно ще се покажат оттам. Дразнят ме и толкоз.

# 53
  • Мнения: 9 844
Следя темата и казуса на авторката. Не коментирам трети лица, които нямат нищо общо. Не се вълнувай толкова.

# 54
  • Мнения: 5 187
mariamp28 Аз? Да ги оправдавам? Нито знам, кои са тези "тях", които да не оправдавам, нито знам кой е d.bachorski (подозирам човекът с почистващата фирма, но ще го подмина на улицата без да обърна внимание даже), нито ми плащат за адвокат. Ако го правеха щях да знам. Нямам достатъчно свободно време и желание да се занимавам толкова с живота на другите и да гледам кога и защо си снимат децата Simple Smile Как пък на мен не ми излизат, имам два профила...
Казвам само, че не е задължително да снимат детето навсякъде. Защо? Защото не е ваша работа Simple Smile Не е на никой, освен на социалните да речем. Съвсем спокойно може да са направили 300снимки, сега да са вкъщи и да продължават да ги пускат. Или детето да спи по това време? Или каквато и да е друга причина, която не влиза в работата на другите? Може да са помъкнали 5 бавачки и 2ма готвачи с тях и това бебе да не стои само вкъщи две седмици и да ги чака гладно, жадно и с несменен памперс.

Проблемът за мен е, че авторката на темата е оставила детето с човек, който се страхува да е с детето, който не иска да е сам с детето и на когото тя като цяло не вярва. А после мрънка.

Иначе съм съгласна. Все кусур може да се намери. Страшни сме в това! Особено родили и отгледали майки, ако някой не прави като тях. Някой не се отделя от детето си - ще го разглезиш, цял живот ли ще се държи за полата на мама?! Някой посмее да направи нещо без бебето - ау, как смееш да го оставяш! На почивка си с него - сакън, то каква почивка е. На палатка си с него - леле, ужас! Навън е в 11 вечерта - това дете режим няма ли?! Ляга си в 8 - че вие какъв живот имате като деня ви приключва в 8...
И така.

Важното е хората да не обвиняват другите за собствените си решения. Да излезеш без детето е решение. Условията, при които го взимаш, са си твоя грижа.

# 55
  • Мнения: 1 037
Общото е, че някой повдигна темата как може някой да си оставя детето на бабата или на някой друг да го гледа и дадох пример, че има къде-къде по-фрапантни случаи от този. Със сигурност онова дете не стои само и с несменен памперс вкъщи, очевидно някой се грижи добре за него, някои хора си имат бавачки и т.н. Хубаво, щом могат да си го позволят, но едно дете има нужда от грижите и ласките на майка си в 100% от времето, а не майка му да се чуди къде да ви пече баджаците. За мен единственото неприемливо нещо в казуса на авторката е защо оставя детето на човека който според нейните разбирания е с някакви отклонения. Оттам насетне това за уроките не е нещо смешно. Може като го гледа втренчено, съвсем несъзнателно и нецеленасочено да привлече кофти вибрации. На мен ми се е случвало постоянно да се чувствам изцедена след такава тирада от комплименти и изключително много мразя някой да ми прави комплименти или по сто часа да говори на детето колко било хубаво и да не спира. Дори от най-близките си роднини се дразня, когато започнат да изливат поток от комплименти. Явно, че е с добро чувство и от сърце, но неслучайно някой навремето е измислил това със "заплюването". И аз настоявам като кажат нещо хубаво, после да кажат пу-пу. Наречете ме с всякакви имена сега и ме осмейте едно хубаво. Simple Smile Интересното в случая е, че съфорумките коментират на някакъв стаден принцип и щом една вече е почнала да критикарства, още сто се включват и те. Когато аз съм пускала тема, на същия принцип всичко живо се юрва срещу мен. Аз търся съвет, а нямам нужда от критика. Авторката също.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 14:00 от mariamp28

# 56
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 299
Ехее, посмали малко. Кой ще седне 100 часа да четка теб, или детето ти колко сте хубави, освен родната ти майка? Като мразиш тирадите от хвалебствия по твой адрес, рязко сменяш темата, толкова е лесно. Чак ми е чудно какви са тези хора, които не спират с часове да те хвалят, че чак изцеден да се чувстваш. Аз само за циганките се сещам, те така правят...

# 57
  • Мнения: 1 037
Ехее, посмали малко. Кой ще седне 100 часа да четка теб, или детето ти колко сте хубави, освен родната ти майка? Като мразиш тирадите от хвалебствия по твой адрес, рязко сменяш темата, толкова е лесно. Чак ми е чудно какви са тези хора, които не спират с часове да те хвалят, че чак изцеден да се чувстваш. Аз само за циганките се сещам, те така правят...
Ето пак, заядлив тон. В този форум човек да не посмее да пусне тема и да поиска съвет. Направихте авторката на нищо от критики, сега се насочихте към мен. Ако ме видиш, ще ти се е изяснят чуденките, но стига офф-топик. Сега сигурно автоматично ще си помислиш, че съм от ма'алата.

# 58
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 299
То имаше и един лаф за циганката, дето хвалеше 😃
Добре, спирам, няма повече 😃

# 59
  • Мнения: 1 037
То имаше и един лаф за циганката, дето хвалеше 😃
Добре, спирам, няма повече 😃
Да, от ма'алата съм, как позна :Д Само да си покажа носа от колибата, и почват с комплиментите моите събратя.

Общи условия

Активация на акаунт