Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през май

  • 77 198
  • 2 439
  •   1
Отговори
# 1 080
  • София
  • Мнения: 9 532
Здравейте, затворено общество! 🤪

От вчера по някое време не съм ви чела. Ако не бяхте казали за метлата, нямаше да знам, че са мели. Не личи бре, професионална работа Начи. 🤭

Аз също нямам против балкона. Никой не е длъжен да пише. Ако сме интересни за някого, свободен е да чете. Ако някой има притеснения, че го четат, просто ще внимава какво точно пише  . Ако някой от балкона пожелае да слезе, добре е дошъл, стига да спазва добър тон и толерантност.

Много дълго ще стане, затова ще ви спестя отчета кВи ги къдря тези дни.

# 1 081
  • Мнения: 709
Някой знае ли тайната рецепта за салата Колсло? Сто различни рецепти чета в Гугъл....

Най-простичката е: 120мл майонеза, 2с.л. захар, 1.5с.л. лимонов сок, 1с.л. ябълков оцет, половин чаена лъжичка черен пипер, една четвърт чаена лъжичка сол.
Объркваш ги заедно, но не бързай да ги смесваш с настърганото зеле и моркови, остави го да престои няколко часа, а още по-добре цяла нощ. Не съм я правила тая рецепта, но гледам, че е много популярна и вярвам, че е близка до оригиналната.

Много я тачат тук тая салата с барбекюто, любима е на моя мъж, но аз мога да живея без нея.

# 1 082
  • Мнения: 5 699
Наспорт в тази прекрасна вечер

И слушам това, Боже къде се върнах
https://youtu.be/VGHbzP96WWA

Последна редакция: сб, 14 май 2022, 20:05 от Sissy

# 1 083
  • Мнения: X
Аз ви чета, защото повечето сте ми симпатични, сигурна съм, че затова и другите четат. Не бих си причинила да чета неприятни потребители в неприятни теми.
Предполагам всеки от “балкона” има своите съвсем нормални причини да не се включва с писане, не бъдете параноидни.
Права си. Но е разбираемо защо се включва параноята понякога. В този форум съм налитала на двама столкъри. Единият е безобиден воайор - зор да си нахрани еснафската душица. Междувпрочем, това е персона, която се беше опитала да пише в тази тема. За другия, не зная. Надявам се, че да.

# 1 084
  • Варна
  • Мнения: 10 545
Някой знае ли тайната рецепта за салата Колсло? Сто различни рецепти чета в Гугъл....

Най-простичката е: 120мл майонеза, 2с.л. захар, 1.5с.л. лимонов сок, 1с.л. ябълков оцет, половин чаена лъжичка черен пипер, една четвърт чаена лъжичка сол.
Объркваш ги заедно, но не бързай да ги смесваш с настърганото зеле и моркови, остави го да престои няколко часа, а още по-добре цяла нощ. Не съм я правила тая рецепта, но гледам, че е много популярна и вярвам, че е близка до оригиналната.

Много я тачат тук тая салата с барбекюто, любима е на моя мъж, но аз мога да живея без нея.

Благодаря.
Направих я, обаче без черен пипер и лимонов сок, доближава се до вкусната, която си взимам от КФС, следващия път ще я направя, както ти ми каза. Много е хубава.

# 1 085
  • USA
  • Мнения: 2 149
Сиси, какъв прекрасен залез и местенце😍
И мен къде ме върна с тая песен🥲

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 16:33 от SkyBlue

# 1 086
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Наспорт в тази прекрасна вечер
Скрит текст:
И слушам това, Боже къде се върнах
https://youtu.be/VGHbzP96WWA


голямо благодаря.
много тегав ден ми беше. цял ден бях на ръба да ревна като магаре.
сега си разреждам бейлиса със сълзи, но поне мога да обвиня песента.

# 1 087
  • Мнения: 12 116
Наспорт в тази прекрасна вечер
Скрит текст:
И слушам това, Боже къде се върнах
https://youtu.be/VGHbzP96WWA


Това е другата песен, която ме връща в едни отдавна минали години и никога не съм безразлична. Нямам Бейлис да си сипя, като Добри, че да ми събира сълзите.

# 1 088
  • Мнения: 4 239
Някой знае ли тайната рецепта за салата Колсло? Сто различни рецепти чета в Гугъл....

Най-простичката е: 120мл майонеза, 2с.л. захар, 1.5с.л. лимонов сок, 1с.л. ябълков оцет, половин чаена лъжичка черен пипер, една четвърт чаена лъжичка сол.
Объркваш ги заедно, но не бързай да ги смесваш с настърганото зеле и моркови, остави го да престои няколко часа, а още по-добре цяла нощ. Не съм я правила тая рецепта, но гледам, че е много популярна и вярвам, че е близка до оригиналната.

Много я тачат тук тая салата с барбекюто, любима е на моя мъж, но аз мога да живея без нея.

Благодаря.
Направих я, обаче без черен пипер и лимонов сок, доближава се до вкусната, която си взимам от КФС, следващия път ще я направя, както ти ми каза. Много е хубава.
Четвърт чаена лъжичка сол и 2 супени лъжици захар? Това не е ли твърде сладко?
Аз слагам само майонеза и солчица. Лимонче не съм слагала, защото не съм се сетила.
Мммм, много я харесвам колсло, защото връчвам на ММ рендето, а той се кефи да ситни зелето Simple Smile

# 1 089
  • Мнения: 709
Благодаря.
Направих я, обаче без черен пипер и лимонов сок, доближава се до вкусната, която си взимам от КФС, следващия път ще я направя, както ти ми каза. Много е хубава.

А, така кажи. Ето я рецептата на КФС от копикатс. Винаги, когато съм ползвала копикат рецепти, са били право в целта. Иначе, в интерес на истината не ям и никога не съм яла нищо от КФС, заради славата му тук на джънк.

INGREDIENTS
8 cups cabbage finely chopped about 1 head
1/4 cup shredded carrot about 1 carrot
2 tbs minced onion
1/3 cup sugar
1/2 cup mayonnaise
1/4 cup buttermilk
1/4 cup milk
2 1/2 tbs lemon juice
1 1/2 tbs white vinegar
1/2 tsp salt
1/2 tsp pepper

Кажи ако ти трябва превод на нещо или помощ с грамажите.

Уиш, и в реала хората са такива, в края на краищата с безобидното любопитство на тия около нас се живее всеки ден. Старо куче си, знаеш, че нещата, които наистина могат да уязвят не им е тук мястото. За другото, ако представлява чак такъв нездрав интерес на някой без живот, халал да му е.

# 1 090
  • Мнения: X
Разбира се, Аерин. Просто параноята на вещиците от затвореното общество не е съвсем без основание. Понякога човек изпуска без да иска нещо уж дребно, а се оказва, че наоколо има недотам добронамерени, които събират парченца и правят пъзели. Не че е драма за умиране, де.

# 1 091
  • Мнения: 12 116
Аерин, buttermilk ми излиза суроватка, мътеница. Какво се има предвид в случая, суроватка от кисело мляко става ли?

# 1 092
  • Мнения: 6 288
Кло,бутермилка доста често се среща в сладкарските рецепти.Тук аналогът му е пресечно прясно мляко, обикновено с оцет.Не коментирам обаче,че в тази рецепта е заместен с това.Хмм,май и с айрян съм чела,че го заместват.

# 1 093
# 1 094
  • Мнения: 15 356
Оплаках ли се ,че се скапах днес?Баси му къщата и чудото.Още поне три дни ще изнасяме .

Общи условия

Активация на акаунт