Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 47 863
  • 667
  •   1
Отговори
# 210
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 091
Аз не пиша и не съм участник в темата, но съм парфюм "фрийк" и си купувам редовно въпреки огромната си колекция .. Едни от любимците ми са Versace Crystal Noir - много кокос и подправки при мен, Womanity - още един любимец, при мен е морски и свеж, Angel Muse - с него сме на он/офф връзка и понякога ми идва твърде лепкав, Angle Nova ми е като за работа - свеж и сладък, но не сладникав, Killian Woman in Gold - напомня ми на Angel Nova, но доста по-дълбок и опушен аромат на роза, нося само вечер, Avon Pink Suede (спрян отдавна, но пазя една опаковка и малко в едно бутилче)- кожа и просто уникален аромат, който мога да разпозная веднага от тийн годините си,тогава не го харесвах и предпочитах Avon Treselle (спрян, но поръчвам от ибей), който си е тубероза отвсякъде, но с него най-много комплименти обирах тогава и е супер траен. Incredible Things на Tylor Swift много ми харесва съшо, но и той е спрян и вече трудно го намирам на ужасни цени, та си пазя малко в едно шишенце. Остър е и не е за всеки, но е доста изпъкващ, а аз обичам такива отличаващи се парфюми. Versace Woman много ми харесва, ежедневен и харесващ се от всички аромат, но няма скоро да подновя, понеже съм зарината с какво ли не. Келвин Клайн Ескейп и Women са ми също едни от харесваните, но почти не стигам до тях от толкова други. Към парфюмите, които не са ми особено любими в колекцията - Шалимар - тежък и много "сиветест" при мен, доста "винтидж" и честно казано не ми допада никак, Baccarat Rouge също не харесвам, понеже работя в денталната сфера и точно на зъболекарски офис ми избива, а хората го харесват много ксто го нося, но на мен не ми харесва. Прада Femme ми беше един от любимите, но му се наситих и след две шишенца скоро няма да подновя. Туили на Хермес също ми идва бабешки и не го долюбвам, беше импулсивна покупка на сляпо. Ами това е в общи линии при мен положението към днешна дата, имам разни разнообразни шишенца на знайни и незнайни други, но са доста и не си струва да ги споменавам. Голям микс стана. 😆

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 04:31 от Pupitka

# 211
  • Мнения: 4 020
Athena веднага мога да откликна на молбата ти.
Разчистих парфюми, които преди много носех, но сега вече чувствам че съм "надраснала" и нямам ароматна нужда от тях. В момента съм в такъв период на разчистване. Разчиствам не само парфюми ами и живот, емоции, тн.
Скоро бях в мола и пробвах различни нови и малко по-стари парфюми, които все още не съм притежавала в колекцията си, но знам че ми харесват.
Много ми се иска да си купя нещо свежо, нещо енергизиращо и приятно, с което да запомня това лято. За сега съм се заредила с Wood sage & sea salt, D&G - Light Blue Sun, Cool Water Wave (2018), но ми липсва в колекцията хладното лимонесто цитрусово усещане. Имам Neroli Amara, но го възприемам като зимен аромат, така и не съм го пробвала все още в по-топлото време. Малко ми е прекалено сякаш сапунест, мускусов, за лятото, вместо свеж цитрус. Ще го пробвам идните дни и него, за да се убедя ще го ползвам ли лятото или не.
В нещо като парфюмна дупка съм. Не съм купувала нищо ново от 2 месеца, а ми се иска много. Опитах да разменя за да усетя някакво раздвижване, но безуспешно. Притеснявам се че някак това мое хоби може да "умре" и има нужа от съживяване, но не знам как хем да не се притеснявам финансово, хем да бъда парфюмно щастлива. Икономическата криза се чувства при мен, и да, макар и да искам от раз да изхарча едни 300 лева с това което съм набелязала да си купя, се спирам и може би това ме "депресира". Хареса ми новия Nomad Naturelle, Aura EDT също ми допада и я мисля, искам да си взема Good Girl Legere, също и онзи свеж и хладен цитрусов еднорог, който все още търся, искам да го намеря и купя.
Иска ми се вече да се спрат тези финансови кризи, войни, спекулации, инфлации и прочие и да мога да се отдам на това прекрасно хоби, без да се притеснявам че всъщност не мога да си го позволя реално. Искам да мога да си купя Chanel Eau Tendre EDP и да не се притеснявам от цената или да трябва да го заменя с Daisy, защото е много по евтин. Също да мога да си поръчам всичко което съм помирисала и преценила че искам да притежавам в колекцията си. Искам да не поръчвам отливки, защото не мога да си позволя парфюма. Като цяло искам всички да живеем по добре и по-достойно и да сме по-щастливи.
И на мен ми прави впечатление че двете теми едвам "пъплят" напоследък. Дали се разпределихме по ФБ групи или просто много хора четата без да пишат не знам, но знам че сякаш оставаме все по-малко и по-малко.

# 212
  • Мнения: 5 242
Добро утро! Да се отчета и аз. Последно получих комплимент за Prada Infusion de Mimosa и то от човек, когото познавам от години и никога досега не е проявявал интерес към парфюми. Иначе аз не съм от типа колекционер, не поддържам големи наличности. Не помня да съм имала повече от 5-6 парфюма едновременно. Обикновено въртя 2 или 3 на сезон, като най-често купувам по 30мл от всеки, за да няма опасност да ми омръзне. Единствено си пазя малко количество от спрения MFK APOM, който много харесвам. Сега планирам покупка на LVEB Soleil Cristal и Narciso Poudree.

# 213
  • Мнения: 3 775
И аз не съм колекционер, имам общо към 50 парфюма, като 12 от тях са от отдавна спрения Роша Бизанс. Имам цяло състояние в бутилки Бизанс Satisfied

Предпочитам хладни, тежки, силни аромати, без сладост. Харесвам класически парфюми, които вече не са масови. Разпознаваема съм по парфюмите си откъдето и да мина. Никой не носи като моите.

# 214
  • Мнения: 3 516
Love Tuberose на Amouage е много различен в топлата вечер вчера и хладната сутрин днес.
Днес аромата е като да съм облякла кожата на красива жена с все елегантната ѝ рокля на цветя, токчетата и бижутата.

Чакам следващата топла вълна, за да нося туберозата на Carthusia. на ФБ страницата на марката го рекламират като пролетен цветен парфюм, а аз съм го носила само зимата. Предполагам ще е прелест. Много нестандартна тубероза.

Влюбена съм в аромата на L'Eau d'Hiver и бих могла да го нося постоянно, усещането което ми създава е невероятно. Шедьовър е този парфюм.

A'Marre още го мисля, искам жега за да се парфюмирам с малкото останало количество в пробата и да реша 50 или 100 мл да поръчам. Вкъщи мисля ще го ползваме всички. МНого интересен и красив, жалко че не е зареден в Нотино

И хубав ден парфюмни момичета и момчета!

# 215
  • Мнения: 18 299
Аз съм попритеснена от натрупаните количества парфюми. 🙄 Добре че поне не са много скъпи повечето, така и така не познавам много парфюми, проучвам първо тия на по-разумните цени. Grinning
Обичам да ползвам и дезодоранти или спрейове за тяло, и вчера разсъждавах кой от наличните с кой парфюм мога да комбинирам.
Например някакъв "Calm cocos" (Balea) с "Coco vanille" на Мансера, "Romantic" на "Виктория Сикрет" с  "Roses greedy"... Relaxed

# 216
  • Мнения: X
Добро утро,
аз не мога да ги комбинирам, предпочитам да се наслаждавам на аромата на един продукт на 100 %.
Днес напръсках Роша- черната Мадомазела- много й отива днешното време. Като си мисля за нея и ми изниква кожено яке, заради описанията тук, които съм чела. Радва ме много този парфюм, не бих казала, че усещам изцяло красотата му, но е плътно и класно ухание, което усещам до късния следобед.
Аз не съм от редовно списващите, но чета и когато имам какво да кажа- споделям. Аз не мога да описвам парфюми, след промяната на обонянието ми пък съвсем. Освен това знам, че не усещам това, което представлява парфюма. Също така ниш парфюмите не са за мен. Не познавам "елементарни" ниш серии, които коментирате, а да не говорим за редки парфюми или такива, които се предлагат в чужди сайтове. Та и по тези въпроси си трая, а само чета Laughing Може би не съм от най- запалените парфюманки, но натрупах количества бутилчета...
Може би заради цялата обстановка нещата сякаш отиват в посока леко затихване на темата, но смятам, че е някакъв период, който ще отмине.
Поради промяната в обонянието ми много парфюми разкарах, а в други (класики)се влюбих. От новите харесвам новия Номад, Зеления Опиум, но цените им хич не ми допадат...ако не ги намалят- ще дойдат и други новички, които да харесам Wink
bulgari_bs, може би ще ти допадне https://www.fragrantica.com/perfume/Lanvin/A-Girl-In-Capri-54419.html
Много препоръчван е, аз лично съм го тествала, но нямам мнение за трайността, но е доста бюджетен.
Друг в този дух (мой любим) е Мосю Ли на Ермес:
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Le-Jardin-de-Monsieur-Li-29818.html Трайността при него е минимална, а в бюджета ще влязат 50-на мл. максимум.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 09:28 от Анонимен

# 217
  • Мнения: 689
Athena, Sonadora и Джуд, много ми харесаха коментарите и на трите ви! Всяка от вас, написа неща, в които се припознавам, до голяма степен. Хубав ден на всички! Flowers Tulip
Събрала съм снимки на стари шишенца от парфюми, ще ви поздравявам с по една на ден. Hug

# 218
  • Мнения: 439
Парфюманка съм от началото на ковид кризата. В парфюмите намерих нишката, която да ме държи в настоящето и да ми помогне да оцелея психически. Преди това съм въртяла по 3-4 парфюма годишно и съм била доволна и усмихната. В момента колекцията ми наброява 35-40 бройки Sad Единствения аромат, който съм повторила е Номад. Аз съм типичен представител на зодията си - искам много неща, но придобия ли ги загубвам интерес. И с парфюмите е така, затова вече си купувам най-малките мл. До момента нямам парфюм, с който да искам да се запася и да го оставя единствен и неповторим во веки. Основната част от колекцията ми е от мейнстрийм аромати на популярни марки и къщи. Нишът не е за мен, явно съм прост човек с прости нужди Simple Smile) Не обичам нахални и превземащи пространството аромати, считам че парфюмът трябва да носи деликатност и ефирност в собствения ти облак Simple Smile
Около мен няма парфюмно зависими хора и ми липсва усещането да споделяш радостта от новопридобит или новооткрит аромат.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 11:28 от лорелай

# 219
  • Мнения: 1 077
Добро утро,
аз не мога да ги комбинирам, предпочитам да се наслаждавам на аромата на един продукт на 100 %.
Днес напръсках Роша- черната Мадомазела- много й отива днешното време. Като си мисля за нея и ми изниква кожено яке, заради описанията тук, които съм чела. Радва ме много този парфюм, не бих казала, че усещам изцяло красотата му, но е плътно и класно ухание, което усещам до късния следобед.
Аз не съм от редовно списващите, но чета и когато имам какво да кажа- споделям. Аз не мога да описвам парфюми, след промяната на обонянието ми пък съвсем. Освен това знам, че не усещам това, което представлява парфюма. Също така ниш парфюмите не са за мен. Не познавам "елементарни" ниш серии, които коментирате, а да не говорим за редки парфюми или такива, които се предлагат в чужди сайтове. Та и по тези въпроси си трая, а само чета Laughing Може би не съм от най- запалените парфюманки, но натрупах количества бутилчета...
Може би заради цялата обстановка нещата сякаш отиват в посока леко затихване на темата, но смятам, че е някакъв период, който ще отмине.
Поради промяната в обонянието ми много парфюми разкарах, а в други (класики)се влюбих. От новите харесвам новия Номад, Зеления Опиум, но цените им хич не ми допадат...ако не ги намалят- ще дойдат и други новички, които да харесам Wink
bulgari_bs, може би ще ти допадне https://www.fragrantica.com/perfume/Lanvin/A-Girl-In-Capri-54419.html
Много препоръчван е, аз лично съм го тествала, но нямам мнение за трайността, но е доста бюджетен.
Друг в този дух (мой любим) е Мосю Ли на Ермес:
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Le-Jardin-de-Monsieur-Li-29818.html Трайността при него е минимална, а в бюджета ще влязат 50-на мл. максимум.

Благодаря Simple Smile.Как е черната Roshas-ползвала съм  Madmoaselle  Couture Simple Smile Допадна ми много Simple Smile
Благодаря за предложенията,но ми идват прекалено цитрусови Simple Smile

# 220
  • Мнения: X
Аз имам особен вкус и това по моя преценка, пък за други добре запознати с парфюмите, сигурно е още по-особен. Не харесвам доста от бестселърите от мейнстрийм диапазона и доста от нишовия сегмент. Просто не ги разбирам вероятно и не са ми wow както масово са възприети. Не харесвам доста индивидуални, но основни аромати - тубероза, гардения, жасмин, сол в парфюм и какво ли още не. Понякога в мои любимци има неща, които са от нехаресваните, но за мой късмет съчетанието им с останалите съставки е такова, че не ми пречи, а напротив, но това е много рядко. Не мога да започна да харесвам парфюм, който в началото не ми е харесал. Ако не ми допадне веднага, то шансът да го харесам в бъдеще е почти нулев. Когато не харесам парфюм, сякаш ми тежи да го притежавам и искам веднага да го махна. Има такива, които са толкова неприятно "парещи", че бързам да ги подаря, за да не стоят у мен. Нямам обяснение за това си действие.
Няколко са парфюмите, които са ми на сърце от зората на моята колекционерска страст и такива и ще останат вероятно. Колекцията ми е разнородна, така съм отсяла това, което харесвам, че нямам оплаквания от нетрайност на никой от любимците ми. По тази причина количествата намаляват бавно, защото всичко на мен си е достатъчно трайно и рядко се налага да подновявам, за да усещам аромата. Има такива, към които не съм посягала и две години, но когато реша да ги ползвам, се оказва, че все така ги харесвам и нямам никакво намерение да се разделям с тях. Не обичам проби, отливки, мостри. Не искам (не от сега) да се запознавам с нови парфюми, имам предостатъчно, те искрено ме радват и просто не изпитвам нужда да познавам нови за мен неща. Имало е, има и ще има безчет парфюми, не мога и не искам да познавам всичките. За нито един отминал не съжалявам, за нито един непознат не съжалявам, радвам се на това, което имам и то ме удовлетворява. За всякакво възможно събитие в живота ми имам подходящия парфюм. Остава само да му се наслаждавам в точния момент. Отнасям се към колекцията си педантично. Не искам неглижирани бутилки или кутии. Имам и няколко запечатани парфюма, за които се чудя искам ли ги или не. Хем не ми се разделя с тях, хем пък знам, че нама да са ми от най-любимите. Не разменям много и си трупам, защото получавам несъответстващи предложения или неща, които знам, че няма да нося за съжаление, просто капризният ми вкус, ме ограничава. А искам да махна всичко, което няма да нося, за да му се радва друг.
Не разбирам хората, които харесват всички парфюми. Не разбирам и тези, които не харесват даден аромат, ама ще си изпръскат парфюма, защото са го купили. За мен уханието е терапия. Трябва да ми харесва, да ми носи наслада, за да искам да мириша така. Имам силно обоняние и зловонията ме измъчват.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 10:15 от Анонимен

# 221
  • Мнения: 3 516
Комбинирам парфюм и одеколон, като последния нося вместо дезодорант - обливам се сутрин, ухае на чисто и свежо и след половин час слагам парфюма си. Като ги комбинирам да съответстват
Примерно на Р.Галет туберозата с туберозните парфюми, пак техните листа от смокиня с Womanity, Aqua Sacrae с Florabotanica и т.н.

Имам двадесет парфюма и това ми се струва ужасно много, Tilda Swinton Like This на Etat Libre d'Orange не го броя - за мен това е парфюм за дома, а не за мен

Махам на мига всичко, което не искам да нося. Подаравям, за да му се радва друг, натоварва ме да ми стои в гардероба - без значение парфюм, рокля, чанта

# 222
  • Мнения: 919
Леле, момичета, вие ме удивихте, как 50 парфюма? Кога ги ползвате? Направо ви завидях!
При мен връхните нотки на аромата изветряват, за около 3 минути, сърдечните за около 10,от там нататък остава базата. Обаче се оказва, че на всеки бранд, базите са доста сходни. Да не говорим, че някои вещества на мен имат химическо звучене, ала много евтин парфюм от соца или пък са направо противни. сигурно звучи претенциозно и снобско,но уви. И финансово е кофти защото повечето парфюми от по нисък ценови клас точно в базата малко куцат, а именно това е частта от парфюма, който се усеща Simple Smile Интересно ми е има ли други дами с такива "проблеми".Така или иначе това силно ограничава избора.... Съответно имам точно 5 парфюма, ха ха, звучи смешно на фона на вашите 50!
Затова пък съм пълна с мострички. Друг плюс е, че мога спокойно да пазарувам онлайн, ако брандът ми е познат.
Днес разнасям  Grand Soir много ме радва Simple Smile от скорошните ми аромати най-много ми напомня Ani, смесен с Герлен Simple Smile ванилия и хвойна по френски Simple Smile в началото малко напомня мъжки аромат, но основното е ванилия, но не сладка, не е за всеки, по скоро унисекс с приятен ванилов шлейф ала класически френски парфюм.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Не е смешно, че имаш 5 - всеки според възможностите си.
Моите бяха доста над 50, по едно време купувах неразумно, но след като придобих вече някакви познания и се ориентирах какво харесвам, драстично намалих бройката. Важното е да са 5, ама такива, които ти носят най-голяма радост и удоволствие.

# 224
  • Мнения: 3 516
И аз намирам прилика в базите на парфюмерийните къщи и някои не искам и да ги виждам, не ми стоят, не ми и харесват.
Много парфюми са прекрасни първите 5-10-15-30 минути и след това 10 часа пот, мускус и гадост или един от хилядите неразпознаваеми аромати.
Аз и пробите разчистих, не ми трябват

Общи условия

Активация на акаунт