Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 49 149
  • 667
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 919
Т. Е. Много силна? Тежка?
За топло или студено време?
Стои различно на всяка кожа. При мен е осезаема, но не много силна, става за целогодишно носене, сладък трюфел с лимон и кожа. Като цяло, трябва да се тества. Без тест бих взела Кадифената орхидея тя сякаш е по-женствена

# 241
  • Мнения: 521
Понеже питате защо темата замира: част от отговора търсете в последните страници и мненията по тях, а и не само. Започнах да чета и пиша тук мисля 2010-та година. Тогава споделяхме една обща страст, хората бяха по-открити и доста по-добронамерени.
От известно време стана модерно да се хапем, да сме негативни понеже това ни прави различни.
Момичетата спряха да пишат за Ниш парфюмерия понеже на някого му е важно да купи пералня, не парфюм. Други пък те сочат с пръст ако си фен на някой бранд, сякаш им дължиш обяснение за какво точно харчиш парите си. Едни ей такива грозни междуметия и балкански изменения накараха огромна част парфюмани дори да спрат да четат, камо ли да споделят.
Дребнави сме си, неспособни да се радваме на чуждите радости и удоволствия, особено ако не ги споделяме. Дизайнерски или ниш- никакво значение няма кой какво харесва ако всеки пише с чисти намерения. Уви, желанието за надмощие и егото на някои хора направиха темата невъзможна. Като добавим и не особено приятните времена на които сме свидетели..
Няма нужда сега да се занижат едни обяснителни постове, кой какво имал предвид. Всичко е субективно и няма нужда да се обиждате.
Благодаря на малцината останали тук, благодарение на които си струва да се записва човек.
Днес съм в парфюмна нирвана благодарение на Love Mimosa Amouage и Sakura на Dior.
Sakura ми прилича много на нещо, което съм имала, но не мога да се сетя на момента.
Благодаря на дамата, която ме зарадва ❤️

# 242
  • Мнения: 503
Момичета дойде парфюма който ми трябваше за абитуриент . Поръчах този JIMMY CHOO JIMMY CHOO MAN ICE от Елинор. Дано се хареса. Благодаря на всички за предложенията. Много пъти сте ми помагали. Добре че ви има.

# 243
  • Мнения: 919
bulgari_bs, пробвах го с едно пръскане на ръката и ми хареса. В Shine усещам повече бадем и не ми допадна. Forever го намирам за различен от останалите. Lovely е близък с първообраза за мен, може би малко по-свеж,  по-пролетен. Ако го нямате оригинала, заслужава си да пробвате този. Не мога много да споделя от едно тестване.
FBID506926992788781, благодаря! От всичките Scandal най-много харесах A Paris, но аз не обичам много изразен мед в парфюмите и този ми се видя най-лек от линията. Но ми трябва подбутване, че се мятам между "искам" и "не ми трябва".

Тъй като притежавам доста аромати на ВС, предназначени за флирт и закачки, този автоматично ми отпадна, но ако нямате подобни, аз бих си го взела, защото определено събира комплименти

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 5 988
Станислава5642, аз го нося есен и зима. Лятото ме души много.
Кадифената орхидея наистина е "по-заоблена" и не толкова нахална. Лично аз я предпочитам.

# 245
  • София
  • Мнения: 4 750
И ще е грешка да я нося в топло време, така ли?

# 246
  • Мнения: 919
И ще е грешка да я нося в топло време, така ли?
Мое лично мнение, че няма такова нещо като летен и зимен аромат, зависи на вас как ви стои. По принцип какви аромати носите обикновено? Например Кадифената орхидея за много хора е вечерен аромат за повод, аз си я нося за ежедневна, от ранна утрин докато си водя децата на ясла, това е лично усещане.

# 247
  • Мнения: 31 404
И ще е грешка да я нося в топло време, така ли?
Да, това не е парфюм за топло време. Вкисва и стои тежко и мазно.

# 248
  • Мнения: 3 870
Ахъм, мине се не мине се и някоя дама вкара в действие отровните зъбки какво е било хубаво преди, само дай хард фенове и т.н. жалби за младост 🙃 пък сегашните списващи за нищо не стават....
Не ме трепват мен тия кофти намеци, но по-чувствителни хора така е не прописват.

Love Mimosa е божествено красив парфюм, това е прелест на квадрат, куб и т.н. Сега съм влюбена в аромат на мимоза и акация и очаквам едни 10 мл минита, за да се порадвам.

Парфюма-подарък L'Initial / Guerlain е почти същия като L'eau-то и беше високо оценен. Доволна съм.

Пръснах новият Light Blue на D&G, много свеж и смокинен, прилича на Figue / Molinard.

# 249
  • София
  • Мнения: 4 750
А какво ще кажете за Жадор на Диор?

# 250
  • Мнения: X
И ще е грешка да я нося в топло време, така ли?
Пробвай и ще разбереш дали е грешка за теб. Този парфюм в малко по-голямо количество от две три апликации, превзема стаята, а в топло, би изсмукал кислорода около мен, ако трябва аз да облека в думи впечатленията си от него.
Жадор също ме задушава.
Моите парфюми основно са доста присъствени, но въпреки това, тези двата не са за мен.
Няма да коментирам бройката, която имам. На всеки тя е първо според потребностите, после според възможностите и не е някакво задължително число.
Днес с радост нося CHANEL Allure Sensuelle edt.

# 251
  • Мнения: 873
Т. Е. Много силна? Тежка?
За топло или студено време?

Любимият ми парфюм!Моят подпис!
Нося го целогодишно, радва ме всеки сезон.

# 252
  • Мнения: 213
Включвам се по темата за Ланком, тъй като днес тествах Jasmins Marzipane. С първото пръсване малко се разочаровах, тъй като усетих основно жасмин грандифлорум, а се надявах на жасмин самбак (попринцип съдържа и двата сорта). Не е от тежките грандифлоруми, но ми се стори „парфюмест“ – усетих лек нюанс на лак за коса или парфюм от деведесетте. Усетих също много лек намек за тубероза, но не беше нещо кой знае колко осезаемо, тъй като попринцип не понасям тубероза, а този парфюм не ми беше отблъскващ. След около двайсет минути усетих марципана и тогава разбрах „какво му харесват на този парфюм“. В много ревюта съм чела/чула, че хората не разбират защо са го кръстили така, бил „чист жасмин“, нямало го марципана и т.н. Аз усетих точно марципан, по-скоро от този купешкия със захарен сироп, отколкото домашен с мед, но съвсем реалистичен марципан. Работата е там, че марципанената нотка е толкова лека и фина – в един момент ме лъхва, в следващия я търся и не я намирам, че допускам, че много хора, които са очаквали някакво бадемово гурме, изобщо не са я регистрирали. На мен обаче, тъй като много обичам бадемови аромати, а не понасям да нося сладки парфюми, марципанът тук много ми хареса. За жалост тази нотка е твърде ефирна и непостоянна и не бих си купила бутилка само заради нея, при положение, че останалото в този парфюм не ми хареса. Имам само три парфюма, в които жасминът е в главна роля и трите съдържат само и единствено жасмин самбак. В бъдеще ще търся само такива, тъй като наистина има голяма разлика между двата сорта.
Другите аромати от линията, които съм тествала, са Jasmin D’Eau, Figues&Argumes и Magnolia Rosae.
Jasmin D’Eau ми хареса най-много. Това е единственият парфюм с жасмин грандифлорум, който някога съм искала да си купя. Много летен и свеж зелен чай с жасмин, не знам какво повече да кажа – не е нещо особено, но е добре направен. Аз лично не усетих прасковата в него. В крайна сметка се разубедих да си взимам бутилка, тъй като тази категория в колекцията ми - „свеж летен жасмин“, е запълнена от Armani Jasmin Kusamono, който харесвам много, много повече и макар да са различни аромати, просто не намерих смисъл да имам и двата. Според мен става за купуване на сляпо, ако чаен жасмин.
Figues&Argumes ми хареса как се отвори – цяло смокинено дърво с акцент върху бялото сокче в листата и клонките, но това усещане беше краткотрайно и после се разви като презряла смокиня…сладка и сочна, но някак неприятна, леко вкиснала.
Magnolia Rosae не е мой тип парфюм, тъй като кожената нотка в него е доста осезаема, но мога да го оценя като много добре изработен аромат. Розата и магнолията в него са много реалистични. Този също е подходящ за купуване на сляпо, ако харесвате рози и кожа. Малко ми напомни на Jo Malone Rose&Magnolia, но без едно кило черен пипер 😊
Предвид, че нямам нито една бутилка на Ланком, бих казала, че не съм фен на бранда. От старите издания харесвам Trésor (OG) и Trésor in Love. Сред масовите им аромати просто няма такива, които да отговорят на това, което търся аз…имам чувството, че само гурмета пускат.

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 08:25 от lorem_ipsum

# 253
  • Мнения: 3 870
Аз се метнах на едно шишенце от Figues&Argumes, но сега като прочетох за презрялата смокиня и се чудя да го отварям ли изобщо или да го подаря...... Иначе цялото смокинено дърво с акцент върху белия дървесен сок звучи точно каквото искам......

Jadore / Dior е красив парфюм, но за мен вече е загубил магията и не го искам

# 254
  • Мнения: 213
Аз се метнах на едно шишенце от Figues&Argumes, но сега като прочетох за презрялата смокиня и се чудя да го отварям ли изобщо или да го подаря...... Иначе цялото смокинено дърво с акцент върху белия дървесен сок звучи точно каквото искам......

Според мен много зависи от кожата при парфюмите - при Вас Figues&Argumes може да не се развие така. Мога да предложа да Ви пратя пробичка, за да тествате и ако не Ви хареса, ще можете да го върнете неотварян Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт