Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 49 116
  • 667
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 31 389
Момичета и момчета, минавах през Съборна, пръснах се със Save Me и кутията с лисицата и язовеца направо ме уцели в сърцето ❤️
Ухае ми на нещо познато, нещо мило от старите времена когато съм била малко момиченце, но какво не се сещам....
Да кажете нещо?
пс/ Влезнах Долче Амалфи да търся, но така и не го намерих.....
Какво е Save Me?
Долче Амалфи Ксерджоф се продава официално само в Campomarzio70

# 646
  • Мнения: 4 126
Аз също харесвам парфюмите на Avon. Наистина имат много приятни и трайни попадения. Ако търся нещо на бюджет никога не са ме разочаровали. Може аромата да се окаже не моят, но пък откъм драйдаун никога не ми избиват гадни нотки както с имитацийте. Това е и причината ако имам нужда от парфюм, но поради някаква причина не мога да закупя дизайнерски, винаги бих се насочила към Avon. Не съм дистрибутор и винаги търся най-добрата оферта. В Базар има дами които продават на цени без прецедент. Не съм плащала каталожна цена от много време. Дори и с доставката с куриер пак е по-евтино.
Сега ме чакат няколко 10 мл капсуловани сладура. Един свеж и спортен за лятото и 2 за зимата подправкови, пикантни. Следя и новите които пускат на пазара. Радвам се че хората тук във форума не изключват и тях като фирма. Аз лично се водя от аромата и фирмата доста по слабо ме вълнува. Бих опознала и Орифлейм, но там ми се струва всичко с много условия. Така и не намерих консултант с който да се разбера че искам да тествам парфюмите чрез мостра, пък се почват едни обяснения и прочие. Чувала съм че White Lilac бил много красив, а и не само той, но за сега нямам никакви наблюдения и се надявам един ден да опозная и тях.

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 20:43 от Lale_Lili

# 647
  • Мнения: 3 026
Save Me  e един от парфюмите на Xerjoff , излезе преди година , година и половина ....

# 648
  • Мнения: 3 819
Момичета и момчета, минавах през Съборна, пръснах се със Save Me и кутията с лисицата и язовеца направо ме уцели в сърцето ❤️
Ухае ми на нещо познато, нещо мило от старите времена когато съм била малко момиченце, но какво не се сещам....
Да кажете нещо?
пс/ Влезнах Долче Амалфи да търся, но така и не го намерих.....
Какво е Save Me?
Долче Амалфи Ксерджоф се продава официално само в Campomarzio70
на същата марка парфюм 🙂https://www.fragrantica.com/perfume/Xerjoff/Save-Me-64645.html

# 649
  • Мнения: 10 030
На Долче Амалфи му се каня насляпо от 6 месеца. Притесняват ме някои мнения, че се усеща табак в него.
Ще му намеря проба от местния форум, че след толкова греди (за щастие отливки), не ми се рискува.
Познаващите моя вкус, дали бихме се разбрали с него?

Чакам по 10мл от екстракта на Oud Satin Mood (понеже ми разпалихте любопитството)  и Baccarat Rouge EdP (този познавам от проби с разносване, не очаквам изненади).

Sineocka_D, всичките ти налични аромати които си изброила са много по-добри (за моя нос) от тези от списъка към които имаш интерес. Но това го казвам като човек, при който Light Blue ухае на краставица, а Calvin Klein не харесвам. Остреят на моята кожа.

Dior Homme Cologne е разкошен лимон, но ми се свиди да тичам с него, или да се поливам в жегите.
https://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Dior-Homme-Cologne-2013-17256.html

Алегориите на Герлен са чудесни, какво като трябва да подновява човек през 5-6 часа (Mandarine Basilic и Pamplelune са страхотни, а Pamplelune вади прекрасна ванилия в базата.)
Aqua di Parmа, които момичетата коментираха, също имат прекрасни свежи аромати. Спомних си, че искам да пробвам отново Mirto di Panarea.
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-parm … Panarea-3108.html
Градините на Hermes са прекрасни, пробвай всичките, лично на мен Средиземноморските са ми любими, и ще ги подновя задължително, само да довърша 2 други смокини (Нинфео и Л'Артизанската) и направя място.
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Un-Jardin-En-Mediterranee-19.html

Всичко изброено е добре изпитана класика и стари шлагери, лесно се намират за проба.

Aромат за деня:  Delina Exclusif- хирургична роза. Много е интересна, спор няма, но аудът ми идва твърде медицинален....С 4 фъс мисля, че прекалих. Омекна след 4 часа. Joy

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 17:17 от Dez

# 650
  • Мнения: 2 846
https://www.fragrantica.com/news/Zara-Oud-Collection-Bohemian-Ou … al-Oud-16534.html
За любителите на парфюми Зара в случай че сте пропуснали

# 651
  • Мнения: 435
Дез, Долче Амалфи на сляпо недей, както и Ал, потърси го за проба. Парфюмите на Ксерджоф са присъствени, трайни, с шлейф незнамколко метра, може да задушат с две-три пръскания. В Долче Амалфи не зная за табак, но дюлята е потресаващо смесена с мн подправки. Зная кой е парфюмеристът и при цялото ми уважение композицията на парфюма не я разбрах. От Ксерджоф са ми правили комплимент за Музата, Ерба Пюра, Лира и Букет Идеал (как ги написах Simple Smile)

# 652
  • Мнения: 10 030
Ралица, благодаря  за включването. Flowers Rose На мен най-много ми хареса Дама Бианка от тези които съм пробвала, но още не съм я купила. Може би тази зима ще и дойде "реда".

# 653
  • Мнения: 435
За нищооо Heart

# 654
  • by the sea
  • Мнения: 631
Долче амалфи... не искам да отказвам никой да открие любим парфюм но...
моя опит с него е ,че ..миришеше и на нещо като дъвка или шампоан кря-кря....
беше супер сладурско и приятно, но инфантилно, абстрактно и неносимо( за мен).
Подобен опит имам и с други парфюми на  Xerjoff, но не бих ги разменила или продала, красотички са си.

Днес разносвам TT Arethusa благодарение на мила съфорумка, както е типично за марката - присъствен, силен и траен, много ми допадна, идеален е за времето днес.

# 655
  • Мнения: 31 389
Долче Амалфи нося само през есента. Много го харесвам, но насляпо е абсурд да се взема. Имам дюли и наистина много подправки. Горещ есенен парфюм.

# 656
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Аз също не харесах Долче Амалфи, грам не е моето, Панде и аз го усещам дъвков.Дама Бианка също не е мой тип.Има алкохолна нотка и много ванилия и ми е дразнещ.

# 657
  • Мнения: 10 030
Работата е там, че умирам за дъвкови аромати. Blush Ще изчакам до есента, и ще го пробвам непременно. Чешкият парфюмен форум Ароме е огромен, и не е проблем да се намери проба. Ще пусна линк, ако има любопитни как изглежда. В отдел Дискусии има раздели и подраздели, теми според водеща нота, отделни къщи, и за каквото се сети човек.
https://www.arome.cz/diskuse/
За съжаление, след като му смениха облика доста хора спряха да пишат, и някои теми замряха отдавна.

# 658
  • Мнения: 82
В Дъглас (физическите магазини и сайта) е дошла новата Aqua Allegoria Neroli Vetiver - знам, че имаше чакащи Simple Smile Аз обожавам нероли и много я харесвам, но ще я мисля още малко

# 659
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Някой може ли да опише разликата между Chanel N°5 Eau Premiere 2008 и 2015.
Имала съм първия, сега се чудя дали да стрелям на сляпо втория ?

Общи условия

Активация на акаунт