Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 47 924
  • 667
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
На моята кожа Долче Амалфи не е сладък, нито шампоанен. Дюлата е леко кисела, не презряла и силно ароматна. Ябълката е зелена и изчезва бързо. Подправките са бленднати чудесно с дюлата и парфюмът е подчертано свеж, да, с ванилия в основата, но не сладка такава, а балансирана- подобно чувство имам с Ани. Това на моята кожа. Трайност около 5-6 часа, проекцията му е доста умерена за разлика от други аромати на марката при мен. Не подстрекавам за поръчки на сляпо, но подстрекавам да се пробва в топло време. Държи се различно и не се вкисва.
На нещо инфантилно ми мирише Gran Ballo всъщност, Супер прост и не в мой стил аромат. Но ми харесва, особено след 2-3 часа носене. При мен задушливи зверове на марката засега са само Ерба Пура, Alexandia II и Cavour и въпреки доброто ми желание да ги нося са най-малко харесваните от мен.

# 661
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
Някой може ли да опише разликата между Chanel N°5 Eau Premiere 2008 и 2015.
Имала съм първия, сега се чудя дали да стрелям на сляпо втория ?

Рапунцел спомням си добре този 2008. Той ми смени мнението за Шанел 5 който не харесвах преди това. За моя нос има малка разлика, 2008 е с малко по-меки алдехиди и малко по-цветен сравнен с 2015. Да го кажем така - ако мога да избера измежду двата бих взела 2008 но не съм го виждала никъде така или иначе и с радост бих си носила 2015 версията който също си има своите достойнства. Даже сега ме замисли за 2015 версията и мен.

Пролължава да ми се носи и Dior Pure Poison. Сега обърнах внимание че капачката му не е бяла, помня оригинала с бялата капачка, сигурно е реформулиран през някоя от годините.

Благодаря за споделеното за Aqua Di Parma, набелязвам си Магнолията за тест ако успея да я открия в мола.

# 662
  • Мнения: 1 175
Ще прозвучи смешно, но в Долче Амалфи усещам една едва доволовима нотка на лук, като начина, който миришат ръцете ти след като си рязал лук и си ги измил. Иначе не е лош, плодово-подправков. Усещам неопределени плодове, не точно дюля. Аз го купих на сляпо също заради дъвковия аромат, Дез, но не се оказа дъвката с карамфил, която си представях. Все пак ми харесва достатъчно, за да запазя 30-те мл.

# 663
  • София
  • Мнения: 487

Този парфюм ли се търсеше? Не знам сайта дали е читав, но има много намаления. За съжаление не познавам парфюмите на Avon.

# 664
  • София
  • Мнения: 4 717
Не, този го имам този е търсения

И този

# 665
  • София
  • Мнения: 487
Явно не съм чела внимателно за Ейвънския, но Блу лейди - комплект даже ми излиза в makeup.bg

Последна редакция: ср, 01 юни 2022, 08:06 от bubanka

# 666
  • Мнения: 5 304
Денят ми започна с Amouage Sunshine. На моята кожа е кайсиево сладко. Приятен е, но очаквах повече. Може би просто на мен не ми стои.

# 667
  • Мнения: 31 294
Добре дошли в новата тема!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1451129

Общи условия

Активация на акаунт