Инвитро в Мемориал на предизвикан цикъл или само на естествен?

  • 1 037
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Предстои ни инвитро в Мемориал скоро,но съм с нередовен цикъл между 4-6 цикъла годишно( поликистозни яйчници).
Попитахме дали е възможно да пристигнем в Истанбул след като сме предизвикали цикъла с някакъв препарат ( напр.примолут нор или дуфастон), а те ни отговориха, че нямат такава практика и трябва да е на естествен цикъл...
Проблема е, че нямаме възможност да си вземем непланиран отпуск,трябва да напусна работа ако искам да отида когато ми дойде,а тази работа ще плати за Инвитро процедурата. Някой има ли подобен казус и как се справихте?
Всички възможни изследвания са направени- хормони,кариотип, тромбоцити,цветна снимка,спермограма с мъжки фактор сме също.
Въпросът ми е следния, възможно ли е по религиозни причини да не са съгласни с предизвикан цикъл( защото се върви с/у природата) или от медицинска гледна точка е по- добре да е на естествен? Така или иначе от 3-тия ден казаха, че ще започна с лекарствата и инжекциите за стимулация и след следене ще се се направи пункция.
Това е единственото нещо което ни спира в момента да не заминем, а времето минава и занете , че след 6 месеца ще се наложи да пуснем нови изследвания и да ходим пак...

Мислим да се консултираме с репродуктивен специалист в България, за да сме сигурни какво да предприемем. Чудех се дали някоя двойка е имала същия проблем?
Надявам се да не съм се оплела много в обясненията и да се разбира какъв е конкретния въпрос.
Въпроса е могат ли лекарите там да разберат че всъщност цикъла е предизвикан?
Благодаря, на всеки отговорил, за  отделеното време! Бъдете здрави🍀🤗

# 1
  • Мнения: 748
В Бахчеджи практикуват изписването на противозачатъчни в цикъла преди инвитро стимулацията. Та едва ли е на религиозна основа.
Ти всъщност била ли си на преглед там?
Да не би да се губи информация между теб - координатора - лекаря?

# 2
  • Мнения: 4
В Бахчеджи практикуват изписването на противозачатъчни в цикъла преди инвитро стимулацията. Та едва ли е на религиозна основа.
Ти всъщност била ли си на преглед там?
Да не би да се губи информация между теб - координатора - лекаря?
Да,ходихме преди месец и  се разбрахме да  чакаме естествен цикъл,настоявах да го предизвикаме, а те ми отговориха няколко пъти,че нямат такава практика след като има цикъл, но просто е нередовен-трябвало да се чака.😐

# 3
  • Мнения: 16
Можете да искате бележка за престой, с която след това да ви издадат болничен в България със задна дата. Също имате право на 20дни (календарни) допълнителна отпуска от работодател за напреднало инвитро лечение.

# 4
  • Мнения: 33
Здравей, какво се случи при вас?

# 5
  • Мнения: 4
Здравей, какво се случи при вас?
Здравейте, в крайна сметка говорих с репродуктивен специалист (българин) и решихме,че ще предизвикаме цикъла преди Турция. Доктора ни обясни,че след като ще ме стимулират може на предизвикан цикъл и ни даде няколко опции с лекарства и схеми за прием. 🤗

# 6
  • Мнения: 19
Желая ти успех ! Аз имам три неуспешни в Мемориал шишли, 2 неуспешни в Щерев и един в Аджибадем в Козян.Почти съм на 46 години. Яйчниковият ми резерв бе намален и единственото положително е , че в Аджибадем ми направиха PRP, с което се повиши броя на фоликулите FSH ми доста падна. Свга съм на кръстопът и не знам какво да правя.Ще си направя хормонални изследвания и ако са наред може за последно да опитам. В мемориал лошото е, че нв те следи един специалист, всеки път си на преглед при различни. Последният път беше голямо чакане- 2019 и не ти обръщаха много внимание. Иначе според мвн може би там са наистина добри специалисти , но започнаха  да претупват нещата

Общи условия

Активация на акаунт