Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 739
  • 1 816
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 011
Да, чаят от мечо грозде приготвяй по описания начин ! Пий го вместо вода ! Той  е за облекчаване при уриниране !  Peace

# 91
  • Мнения: 41
Тоя гаден цистит още не минава,направо ми омръзна вече,след Монурал не съм пила друго,освен Имунобор Уро и Мечо грозде на д-р Тошков на таблетки.А,купих си и чай за бъбреци на д-р Ламбрев.Все си мисля,че Имунобор Уро ще помогне,защото пречи на прилепването на бактерии,а и миналата година ми подейства много добре,има някакво малко подобрение,ама много бавно минава. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Сутрин болка почти няма,но вечер,при последното уриниране е бая силна.Направо не знам какво да правя.Вече цял месец съм така Cry Cry Cry Понякога се чудя дали не изхвърлям песъчинки,ама,когато ме изследваха,казаха,че няма.
А тия лекари си изписват лекарства,както им хрумне. И как пък всички са на различни мнения.....

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 12:08 от tt88

# 92
  • Варна
  • Мнения: 728
Сока от червени боровинки, също е за да отстрани прилепналите бактерии, ако има такива. Но в обикновенните натурални сокове, съм забелязала че процента е мн нисък. Някой знае ли по какъв друг начин може да се набави такъв сок newsm78, примерно в аптека нещо под формата на чай newsm78

# 93
  • Мнения: 3 410
На мен много ми помогна един гел от алое с боровинка. И там боровинката не е много проценти, но явно и алоето ми е било от полза за овладяване на възпалението. И чай от мечо грозде нон стоп.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 728
А този гел аде ли се? От аптеката ли се взема?

# 95
  • Мнения: 3 410
Розичка, пие се! Не се продава в аптеките - разпространява се с дистрибутори. Ето ти повече инфо  за този гел
Aз си го поръчвах навремето от това момиче, на което е сайта.

# 96
  • Мнения: 41
mama Tin, на теб този гел при наличието на бактерии ли ти е помогнал?Аз знам за алоето,че успокоява раздразнението.И като профилактика ли го пиеше или заедно с антибиотик при остра фаза на цистит?Не знам вече дали не е на нервна почва,преди уриниране получавам спазъм и болката е много силна. Tired Tired Tired Tired

# 97
  • Мнения: 3 410
Аз започнах да го пия заедно с антибиотика няколко дни  след това продължих само с него и с мечото грозде. Просто в началото положението беше лошо и трябваше все пак да пия и антибиотика. Но забелязах че ми мина много по бързо отколкото предни пъти само с антибиотика, Оттогава вече няколко години само да усетя някакви симптоми леки на цистит си изпивам по 1 бутилка алое с боровинка и дотам.

# 98
  • Мнения: 2 011
Аз започнах да го пия заедно с антибиотика няколко дни  след това продължих само с него и с мечото грозде. Просто в началото положението беше лошо и трябваше все пак да пия и антибиотика. Но забелязах че ми мина много по бързо отколкото предни пъти само с антибиотика, Оттогава вече няколко години само да усетя някакви симптоми леки на цистит си изпивам по 1 бутилка алое с боровинка и дотам.
Да, много  е важно още при първите симптоми да се реагира бързо!  PeaceАз като момиче от 15 до 22-23 г имах сериозен цистит , лекувах  с антибиотици - след направена антибиограма - помагаха ми инжекционните АБ. Много мечо грозде ( вместо вода) , на топло - през зимата ( забравих за  прашките през студеното време). Последно лекувах цистит преди 1г с  Монурал , Неоринал, мечо грозде . Точната дозировка съм я написала в първите страници на темата !
Пазете се  да не стане ХРОНИЧЕН цистит , че тогава си  е  ooooh! ooooh!

# 99
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз съм доволна от URO Vaxon.
Пих го 30 дена,след 3 месеца повторих курса.
Изписа ми го уролог.
Преди това ми беше писнало от този Ципрофлоксацин Close

# 100
  • Мнения: 3 915
Преди това ми беше писнало от този Ципрофлоксацин Close
Хич ли не струва? И на мен ми го препоръчаха. То антибиотик ли се явява всъщност?

# 101
  • Мнения: 2 011
Преди това ми беше писнало от този Ципрофлоксацин Close
Хич ли не струва? И на мен ми го препоръчаха. То антибиотик ли се явява всъщност?

ето : Аз лично никога не съм го използвала и нямам и намерение .
http://www.framar.bg/%D1%86%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BB% … -pid23001229.html

# 102
  • Мнения: 41
Съгласна съм за Ципрофлоксацина,и на мен спря да ми действа,а иначе аз днес дадох стерилна урина,резултати ще има в понеделник следобед,стига да няма растеж,но ми направих и обикновено излседване и всичко е наред,няма дори еритроцити.Чудя се,ако не се изолират бактерии,тогава какво да правя..... newsm78 newsm78 newsm78

# 103
  • София
  • Мнения: 964
         ЗДРАВЕЙТЕ , според вас на какво може да се дължат болки и дискомфорт в областта на уретрата, без да има наличие на бактерии в стерилната урина??? 

# 104
  • Мнения: 2 011
На вече преминала песъчинка , на възпаление без инфекция!  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт