Градинарство - моето хоби 30

  • 36 693
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 476
Градина роза - щамбовия люляк как го правите или купувате направо такъв?
Щамбите са наши Simple Smile

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Аз също съм имала армерия . Беше в градината сред розите, а между тях имаше от пролетната, бяла анемония и досадната "пача трева", която има много дълги корени. В стремежа си да се отърва от тревата и част от анемониите , съм затрила и армерията. Беше розова. Наистина непретенциозно цвете и много нежно. Плънти хубави туфички.

# 47
  • Мнения: 14 780
Обещах да се включа с впечатления за глицинията и стършелите. Ами да,навъртат се. Току що два! един върху друг. 🤭🥰😂 Чак се зачудих дрон ли бръмчи така,а се оказаха те. И по-рано видях един. Та определено има. Но пък е красиво!

# 48
  • Мнения: 5 288
Глициния е супер! А моята за втора година не цъфти.

Момичета, какво е това храстче/дръвче според вас?

# 49
  • Мнения: 1 594
Тези листа ми приличат на Филаделфус

Преди години сложих няколко по северната ограда, с цел да задържат земята от свличане, наклонено е в тази част. Цъфтят само през май, растат със страшна сила и искат много рязане.

# 50
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
Момичета, рано е да вадя луковиците, нали? Искам дс сложа някакви лятни цветя, изрязала съм прецъфтелите стъбла.

# 51
  • Мнения: 325
Глициния е супер! А моята за втора година не цъфти.

Момичета, какво е това храстче/дръвче според вас?


И в моя двор има такова саморасло, ни цъфти, ни плод има. Отначало помислих, че е дрян и го оставих, но мисля да го махам вече става твърде голямо.

# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
и на мен ми прилича на дрян.

пяната идва от пенообразуващ бръмбар, но не го намирам на български

https://www.ecoorganicgarden.com.au/problem-solver/how-to-control-spittle-bugs/

# 53
  • Мнения: 3 771
И на мен на булчин венец ми прилича, La Valeta. Ако е такова и не цъфти, вероятно е рязани късно есента. То е от семейството мисля на майския сняг и се режат след прецъфтяване, за да изкарат клонки, на които да има цвят следващата година.

# 54
  • Мнения: 5 774
Глициния е супер! А моята за втора година не цъфти.

Момичета, какво е това храстче/дръвче според вас?


И в моя двор има такова саморасло, ни цъфти, ни плод има. Отначало помислих, че е дрян и го оставих, но мисля да го махам вече става твърде голямо.
Програмата за разпознаване го определя като Cornus - дрян.
Защо не цъфти трябва да се проучва по-подробно.

# 55
  • София
  • Мнения: 85

Момичета, какво е това храстче/дръвче според вас?


Не съм сигурна, но ми прилича на кучешки дрян https://zagradinata.eu/encyclopedia/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1% … 1%80%D1%8F%D0%BD/
Близо до къщата ни има подобно дърво или по-скоро голям храст и много ми прилича на него. Плодовете са такива https://www.pikist.com/free-photo-iiglz/bg .

# 56
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Пенообразуващият бръмбар не вреди на растението, визуално ако ви пречи може просто да се отмие.

Jeini, луковиците може да оставиш докато поувяхнат листата, а летните цветя да насадиш между тях на шахматен принцип.

У Лавалетини е някакъв вид дрян, но най-вече градинарят да си реши естетически иска ли там голямо дърво-храст или не.

У нас лилиумите едвам са тръгнали а единият вече е на дантела Rolling Eyes Търсих бръмбари, не видях, освен да пируват нощем.
Денят в картинки.
Скрит текст:
Между другото в езерцето гледам са поникнали 6-7 ирисчета, от които съм купила само 1-2. В едната саксия трябваше да е мини-лилийка, която нещо се спомина, но на нейно място са се самонасадили ирисчета Thinking  
 

# 57
  • Мнения: 5 370
Джейни, ако ти пречат луковиците можеш спокойно да ги извадиш и докато са със зелени листа. Гледай да има повече пръст около корените, и всички луковици ги подреди изправени в саксия или друг подходящ съд и ги остави на сянка под някой храст. Те там ще си изкарат цикъла и ще заспят. Полива се отвреме навреме, докато не са изсъхнали листата. По всяко време можеш да си ги засадиш на окончателното място.

Дрян е при ЛаВалета, но не всички видове са с красив цвят и форма на храста. При мен изникват всяка година, досега ги скубех, но сега съм оставила едно да видя дали ще ми хареса.

# 58
  • Мнения: 5 288
Благодаря, момичета! Сега се сетих, че на това място, когато го купихме, имаше един грозен дрян. Но го махнахме. Значи е негова издънка, ще го махам.

# 59
  • Мнения: 540
На моите прецъфтели лалета вече им изрязах стеблата, направо с гримира, не вадя луковиците. миналата годна направих същото и през пролетта бяха страхотни.
Ето малко снимки и от мен

И цъфналият здравец,  събира доста пчелички


И моля ако има някой идея защо ипомеите изглеждат така жълти , да сподели


А това е въпросният метален парапет, когото искам да покрия с увивна лияна , черен и е целодневно на постоянно слънце, т.е растението трябва да е много слънце любиво.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 09:19 от driada

Общи условия

Активация на акаунт