Градинарство - моето хоби 30

  • 37 024
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7
Едно ново бебе кактусче...

# 721
  • Мнения: 5 515
Силви, ако искаш да са плътни от долу до горе, аз бих засадила храсти. Различни, цъфтящи по различно време, така винаги ще имаш нещо цъфнало. Има десетки варианти, давам ти само един пример - форзиция, филаделфус, висока спиреа, вайгела, будлея, керия, хибискус, хортензия.

# 722
  • Мнения: 489
Цъфтят хелениумите. За мен те са предвестници на есента. Цъфнат ли вечерите стават хладни, независимо от високите дневни температури. Сенките на дърветата се удължават видимо. Залезе ли слънцето връхна дрешка е задължителна, защото е студено.

# 723
  • Мнения: 5 320
Май мистерия с непознато растение от разсадник е разгадана. То взе че цъфна и се оказа витекс свещен

# 724
  • Мнения: 1 789
Здравейте, как се казва това растение-не е туя смарагд. Расте доста бързо -към 2.40 м. -тъмно зелено. Изглежда ми непретенциозно. Искам да си засадя няколко такива направо високи да си купя към двора на съседите.

# 725
  • Мнения: 5 515
Силви, това е или туя, или лъжекипарис, аз не ги различавам. Най-добре отиди направо в някой разсадник и си избери на място. Има различни видове, с различен цвят на клонките и от снимка не може да се прецени. Аз най-много харесвам тези с тъмно зелени клони, има и синкави, и жълтеникави, най-добре на място да ги видиш.

Ако вземаш големи растения, те по-трудно се прихващат, трябва да ги поливаш редовно. Но според мен сега е много топло за садене на дървета, изчакай до късна есен.

# 726
  • Мнения: 1 210
Бързорастящ за огради е и кипарис лейланди.

# 727
  • Мнения: 5 515
Въпрос за хризантеми. Имам от дребноцветните в едно сандъче, но пръстта много се слегна. Мога ли наесен, след като ги изрежа, да допълня около тях 10-15 см пръст? Или да ги извадя, да допълня сандъчето и пак да ги засадя на същата дъбочина, както са сега? Не ми се иска да им разбутвам корените, ако не е наложително.

# 728
  • Мнения: 3 845
Мисля, че и 2та варианта са възможни. Нека само да прецъфтят и повехнат. Както е нормално. Дори ще им затоплиш за зимата.

# 729
  • Мнения: 549
След едноседмична грижа цветята изглеждат по-добре








И на последното питане, не знаех че астрите се режат .. имам една която също е дребноцветна и стана огромна на височина . Есента ще я изкопая и преместя , но се чудех дали с рязане може да се регулира и височината й?

# 730
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 258
Има нискостеблени и високи. Не мисля, че с рязане може да се регулират

# 731
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
Аз започнах да си събирам семена за следващата година. Събрала съм една торна чашка
Скрит текст:
, не помня кои бяха хибриди, кои не, но все пак се замислих дали трябва да направя нещо, за да съм сигурна, че няма да мухлясат. Да ги изсуша ли на слънце или да ги завия в кухненска хартия?

И още един въпрос за къпините. Режат ли се и при тях клоните, които са дали плод като при малините? Имам 2 вида и двата без бодли, на по 1г, но започнаха да пускат дълги клони и да раждат дори, иска ми се да ги пусна по оградата, но не знам изобщо трябва ли да ги режа, кога и как. 
Скрит текст:

# 732
  • Мнения: X
Аз капината я режа на пролет , както при лозичките . Мисля , че дългите клони се режат , за да се сгъсти .

# 733
  • Мнения: 332
Здравейте! Нямам много опит с градинарството и за това ви пиша за съвет.
В къшата, в която се нанесохме собственикът беше оставил на терасата една огромна саксия пълна с пръст и ни каза, че не я иска и можем да я ползваме.
И аз понеже нямам никакви познания по градинарство, а и съм заета през деня с детето, чистене, готвене и т.н., нямах намерение да садя нищо там. Обаче реших да хвърлям костилки и семки от плодове в нея и я оплевих, понеже бяха пораснали разни плевели и тревички. Това беше юни месец.
Юли забелязах, че започнаха да поникват едни странни на вид листа, които след проверка установих, че са дини. Явно от семките, които бях хвърлила няколко са се хванали някакси. Имаше и дъждове и предполагам това е спомогнало. Започнах да ги поливам и започнаха да растат.
В края на юли изглеждаха така:


Реших да ги поливам редовно, сложих им пръчки и се превърнаха в мини джунгла, сега изглеждат така:


Даже сложих две от растенията в друга саксия, че ми се струваха много нагъчкани. Цъфнаха и се появиха малки динички. В голямата саксия има две растения, които пораснаха много и имат по една малка диничка на почти всеки клон.


Въпроса ми е, някой знае ли как да направя така, че да станат възможно най-сладки? Едва ли ще станат големи, но поне сладки да са.
Да режа ли нови плодове ако се появят? Да торя ли? По колко плода да оставя на растение, така че поне тези които останат да имат някакъв вкус?
Съседа има кошери, пълно е с пчели и сигурно за това много от цветенцата са опрашени и диничките са толкова много.

Или ако някой знае сайт, в който да има хубава информация и проверена, да прочета.

Много ви благодаря предварително!

# 734
  • Мнения: 5 515
Аз искам да ти кажа - браво! Не разбирам от дини, но всички плодове стават сладки, когато зреят на много слънце. Само ми хрумва, дините са тежки и лежат по земята. Ако висят така във въздуха, вероятно ще пречупят клонките и ще изсъхнат, ако има как им подложи нещо отдолу. И да се похвалиш с реколтата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт