Когато “мъжът” във връзката се окаже едно голямо бебе

  • 12 168
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 844
Кончето ми се щеше да отговори, защото от неговите думи така излезе и ми е интересно верно ли се кефи, че след като не е коментирал с жената какво и как, даже е успял да ù направи напук, като не ходят вече на море. Някак така излезе и ...да.

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Едва ли се кефи...
Просто в един момент писва да правиш всичко/много/дори нещо за семейството, и на това, което даваш, насреща да получаваш цупни, мърморене, оплакване, безразличие и т. н.

# 47
  • Мнения: 14 844
В това семейство не се ли изговаря най-малкото къде да се ходи?

# 48
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Да не се цитирам за компромисите...

# 49
  • София
  • Мнения: 35 098
Не е проблем къде се ходи и какво се прави.
Организацията е нула, точно нула. Кликаш, взимаш, плащаш. Три мин за три дни.
Проблем са хората след това.
Сега, на мен не ми се е случвало някой да пита защо и баш сега ли, но аз съм достатъчно разумна.

Да поканя някой льольо - не, О, не.
Тия работи светват много преди да го водиш някъде. Аз обичам и много пътувам, много често сама. Ако някой не ще или ми прави фасони, ама по никой начин няма да ми спре устрема…

# 50
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз след години мотане, ходене само до вилата и обратно, тази година си организирам няколко пътувания сама с приятелка.

# 51
  • Мнения: 18 501
Купуването на билети и плащането е най-леката работа от цялата организация. След това, ако почивка означава да паркираш колата първия ден и да я подкараш обратно на четиринадесетия, е едно. Друго е, ако семейството обича да обикаля, да разглежда, да организира някакви еднодневни екскурзии, особено, ако е с малки деца, които се изморяват и отегчават по-бързо, пък им се доспива по обед, пък не знам какво.

# 52
  • Мнения: 6 554
За малките има слингове и раници (до 5 г.). Децата никога не са ни спирали да пътуваме. Графикът е важен, да, но трябва да е гъвкав. Обичам да отбием по пътя за някоя защеметяваща гледка, докато децата спят в колата, и да изпием по чаша кафе от термоса. С деца се пътува с подходяща нагласа и очаквания за възрастта им.

# 53
  • Мнения: 7 409
Децата докато бяха бебета, пътувахме даже повече. Не се спирахме при всяка появила се възможност. И в чужбина с бебе сме били. Никакви проблеми, когато сте на една вълна.

# 54
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Явно говорим на различни езици, защото проблемите са точно когато не сте/сме на една вълна, нито с еднакви нагласи очевидно...

# 55
  • Мнения: 6 554
Май наистина не го разбирам... Ако двама партньори не могат да се разберат как заедно да си изкарат кефа, то как се разбират за важни и сериозни неща?

# 56
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Е какво има да се разбират, като само единият се занимава с важните и сериозните неща...

Ти говориш за двама пълноправни партньори в една връзка. Темата е за друг тип половинки - единият взема решенията и поема отговорността за всичко, другият е пас.

# 57
  • Мнения: 6 554
Това не е връзка между партньори, а между паразит и гостоприемник.

# 58
  • Мнения: 7 409
Ма според мен, няма напълно равнопоставени отношения. Винаги единият се нагърбва с повече задачи, затова и взема повечето решения. На мен това изобщо не ми пречи и не виждам, защо някои потребителки се оплакват.
Няма как всичко са е 50: 50. Дори и за финансовата част.

# 59
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
И 80:20 да е пак е нещо...
Тук говорим за 100:0, в най-добрия случай 98:2...

Общи условия

Активация на акаунт