За или против проходилката

  • 2 394
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 391
Не мисля да го слагам на този етап.

# 31
  • Мнения: 528
Аз съм за.Така имам хем малко свободно време,хем се научава че има и крака не само на мама ръцете.

# 32
Преди няколко дни бяхме на задължителния преглед при ортопед. Той е абсолютно против проходилката, както и на държането за ръце при прохождане. Неговото мнение е, че детето първо трябва да се научи да пази равновесие и след това, когато е готово само ще проходи. Като нормалната възраст е до година и три месеца. Проходилката и държането за ръце водят до по-чести падания по нататък. Детето трябва да се остави право до някоя мебел и то само след няколко дни ще почне да пази равновесие. Според него много важно е да не се изпуска лазенето.
Здрав човек непроходил няма, както се изказа той.
Това е неговото мнение, аз нямам предишен опит, но мисля да го спазвам

# 33
  • Мнения: 6 461
Аз съм ЗА проходилката  Peace.
И двете ми деца са били в проходилка.Не съм имала проблеми никакви........... Wink

# 34
  • Мнения: 5 362
ЗА  Peace
По никакъв начин не ни е навредила,забавила развитието,прохождането и всякакви други неща,които съм чувала.
Осигурих си доста свободно време по този начин,а детето ми се чувстваше много добре в проходилката.

 Peace

Точно така и краката не са й криви също, както много твърдят.

 Peace

# 35
  • Мнения: 773
И аз съм от тези които са против,но са наложи да я сложа в проходилка за удобство-вършех всичко сама и така ми беше по удобно.

 smile3521

# 36
  • Мнения: 465
Аз също съм за Peace
и за двете ми деца използвах проходилка  Wink

# 37
  • Мнения: 7 723
Аз съм ЗА проходилките. И двете ми деца съм ги слагала в проходилка от съвсем малки и по никакъв начин не им е навредило. Не мисля , че има някакво свръх натоварване на кръста- не и по- голямо от това, когато детето СЕДИ. А и не е денонощно в проходилката, все пак. И двете ми дъщери проходиха съвсем самостоятелно на по 11 месеца.

Искам да кажа и нещо за въпросния ортопед Драганов- освен , проходилките  също и всички други марки обувки, освен неговите също са "вредни".  Ако детето не е в обувки-негово производство- едва ли някога ще проходи, а ако случайно това стане- със сигурност ще е с криви крака. newsm78
 Не познавам дете, на което проходилката да се е отразила зле.
Факта, че ги има на пазара наред с количките, бънджи- гащите и т.н.- значи това все пак е аксесоар, който може би влиза в употреба в развитието на детето. А как ще го приеме самото дете, дали ще му хареса, или- не- това е отделен въпрос- при всеки е индивидуално.
А като съм си родила дете ( деца) оправданието за "спокойствие" просто ме наведжда на мисълта, че мисля и искам първо за себе си ...., което не е в мой стил...и не би трябвало да бъде в стила на никоя майка.
Мисля, че "спокойствието" на майката е много важен фактор в емоционалното развитие на детето. Това, че майката е спокойна в никъкъв случай не значи , че мисли само за себе си- тъкмо напротив.

# 38
  • Мнения: 2 757
Използвах с цел да се движи по някакъв начин, защото само лежеше. Исках да се научи, че има крака и могат да се използват за приидвижване. Но малко я използвах, защото той много бързо се научи да ходи навсякъде и съответно да пипа. Не разбирам как някои си улесняват живота като сложат детето в проходилка. При мен ефектът беше обратния newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 5 606
Против!

Когато на 1 год. ходихме при Д-р Драганов (специалист детски ортопед от Военна б-ца), той ни забрани да ползваме всякакви проходилки, бънджита и т.н., условието за правилно прохождане е да има достатъчно пространство, където детето да се опитва да се придвижва от футьол до маса, и т.н. А когато падне, за него това е импулс, че не прави нещо както трябва и съответно няма да го повтори, иначе пак ще падне.
И на нас така

# 40
  • Мнения: 453
За! Стига, разбира се, да не виси постоянно в нея. Ако му се осигурява възможност да пълзи и да се търкаля, проходилката няма да му забави развитието, а просто ще бъде още едно интересно преживяване.

# 41
  • Мнения: 601
Аз съм ЗА проходилките. И двете ми деца съм ги слагала в проходилка от съвсем малки и по никакъв начин не им е навредило. Не мисля , че има някакво свръх натоварване на кръста- не и по- голямо от това, когато детето СЕДИ. А и не е денонощно в проходилката, все пак. И двете ми дъщери проходиха съвсем самостоятелно на по 11 месеца.

Искам да кажа и нещо за въпросния ортопед Драганов- освен , проходилките  също и всички други марки обувки, освен неговите също са "вредни".  Ако детето не е в обувки-негово производство- едва ли някога ще проходи, а ако случайно това стане- със сигурност ще е с криви крака. newsm78
 Не познавам дете, на което проходилката да се е отразила зле.
Факта, че ги има на пазара наред с количките, бънджи- гащите и т.н.- значи това все пак е аксесоар, който може би влиза в употреба в развитието на детето. А как ще го приеме самото дете, дали ще му хареса, или- не- това е отделен въпрос- при всеки е индивидуално.
А като съм си родила дете ( деца) оправданието за "спокойствие" просто ме наведжда на мисълта, че мисля и искам първо за себе си ...., което не е в мой стил...и не би трябвало да бъде в стила на никоя майка.
Мисля, че "спокойствието" на майката е много важен фактор в емоционалното развитие на детето. Това, че майката е спокойна в никъкъв случай не значи , че мисли само за себе си- тъкмо напротив.

         
          Това за "спокойствието"не е уместен пример Naughty

          Твърдо ЗА проходилките.
           Преди 2 дена го сложих за първи път и като му видях личицето как грейна от щастие,не смятам да му спирам това му удоволствие..
           Всеки родител сам си преценя кое какво е правилно за детето му,аз за моето съм взела решение Peace

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Против;
не сме ползвали; не виждам смисъл от нея;
тя е за удобство на майката и вреда на детето

# 43
  • Мнения: 1 455
Много зависи и детето ти колко е спокойно.Сина ми беше толкова ревливо бебе,че аз и на палячо да се правя пак не можех да го успокоя.Затова ползвах и проходилка,сложих го към 7ми месец и към 9тия я махнах.Тогава вече си беше по укрепнал и го пусках спокойно да пълзи.На 11 месеца проходи.Дъщеря ми я сложих още на 6 месеца,вече избягвам,сега е на 9 и спрях да я слагам в проходилка.Всичко трябва да се ползва умерено,не ги отричам,но и не трябва да се прекалява.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 043
Против съм от гледна точка на безопасността.

Общи условия

Активация на акаунт