За или против проходилката

  • 2 387
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Ние вече доста време я ползваме,но от това ,което съм чела не зная дали е много правилно!Вие какво мислите? newsm12 newsm53 smile3506

# 1
  • София
  • Мнения: 4 578
И двамата съм ги слагала след 9-я месец. Аз съм за, това беше единственото време, в което можех да свърша нещо. Peace

# 2
  • Мнения: 2 897
Против Naughty

# 3
  • Мнения: 481
Ортопеда, при който ходихме ми каза доста не особено приятни неща за нея и аз мисля да не ползваме

# 4
  • Мнения: 1 448
Против съм  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 23 116
Слагала съм Дани,но за ограничено време и около 2-3 месеца най-много.Може би около 8-11 месец.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 824
И аз бях против,обаче така се случи че я сложихме за разнообразие... и така,но по малко.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Против, разбира се!  Naughty

# 8
  • Мнения: 1 517
И аз бях против, но се оказа, че това е единствения начин да отида спокойно до тоалетната...  Embarassed

# 9
  • Мнения: 84
Против!

Когато на 1 год. ходихме при Д-р Драганов (специалист детски ортопед от Военна б-ца), той ни забрани да ползваме всякакви проходилки, бънджита и т.н., условието за правилно прохождане е да има достатъчно пространство, където детето да се опитва да се придвижва от футьол до маса, и т.н. А когато падне, за него това е импулс, че не прави нещо както трябва и съответно няма да го повтори, иначе пак ще падне.

# 10
# 11
  • Мнения: 3 500
Напълно против проходилките съм.Това е неестествен начин на прохождане на детето.То първо трябва да започне да пълзи и когато крачетата му са готови да се изправи и да ходи само или държейки се за някаква повърхност.Слагайки бебето в проходилка тежестта на тялото основно пада върху таза, а краката не могат да заякнат добре и постепенно, както при дете, което не е слагано в проходилка.В резултат - когато бебето се извади от проходилката мускулчетата и най-вече ставите на крачетата му не са достатъчно заякнали и под тежестта на тялото има опасност да се изкривят.Проходилката е създадена за улеснение на майката, а не на детето. Нямам нищо против едно такова приспособление вкъщи, но то да се ползва в крайни случаи и за малко, а не детето да стои постоянно в него. Аз лично обаче няма да си купя.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
Ползвахме прогходилка,с това не се забави прохождането на мъника,нито му е навредила.Само аз си бях осигурнила малко спокойно време:)

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 580
 newsm11

# 14
  • Мнения: 5 362
ЗА  Peace
По никакъв начин не ни е навредила,забавила развитието,прохождането и всякакви други неща,които съм чувала.
Осигурих си доста свободно време по този начин,а детето ми се чувстваше много добре в проходилката.

# 15
# 16
# 17
  • Мнения: 3 360
Ползвахме прогходилка,с това не се забави прохождането на мъника,нито му е навредила.Само аз си бях осигурнила малко спокойно време:)

 Peace

# 18
  • Мнения: 8 917
И аз бях против,обаче така се случи че я сложихме за разнообразие... и така,но по малко.
Същата ситуация Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 2 019
защо не,за съм

# 21
  • Мнения: 902
Хм.
Лично аz не смятах да купувам проходилка.Станатака чЕ комшийката от тогавашното жилище ми даде таzи от нейното дете, понеже вече на нея не й трябваше, то беше малко по голямо от моята Киара.Аz отначАло не исках да слагам малката вътре, но веднъж яя сложихме.Да видим как ще реагира.Тя харесваше това , чЕ вече е "подвижна" и беz мама.НО не я дzржах дълго  в нея.Киара не пълzеше, а просто се "иzдърпваш? напред, и то доста бърzо.Когато се преместихме тук обаче отсякох "никаква проходилка." НА другия ден малката почна да лаzи,  а след седмица просто се иzправи и тръгна да се раzхожда иz жилището, сякаш го е можела винаги.
Може да е слчайност.Но мен това ме наведе на някои мисли.
Против съм и ако имаме второ дете няма да го слагам в проходилка. Бих му купила кошарка zа игра и бих го оставяла в нея, ако трябва да свърша нещо.В старото жилищ? нямахме място zа такова нещо,но сега бих го направила.

# 22
  • Мнения: 516
Аз съм за Peace

# 23
  • Мнения: 81
Според мен проходилките осигуряват малко спокойствие на майките, на за детето не са полезни.Ние лично не сме ползвали и не мисля да ползвам и сега.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз съм против!
Каката не съм я слагала и за един ден, няма да използвам и сега.
Чувала съм, че е много вредно за кръста: той е неукрепнал при малките и това е голямо натоварване за него, а детето дори е лишено от възможността да смени позата.

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
ЗА  Peace
По никакъв начин не ни е навредила,забавила развитието,прохождането и всякакви други неща,които съм чувала.
Осигурих си доста свободно време по този начин,а детето ми се чувстваше много добре в проходилката.

 Peace

Точно така и краката не са й криви също, както много твърдят.

# 26
  • Мнения: 595
И аз съм от тези които са против,но са наложи да я сложа в проходилка за удобство-вършех всичко сама и така ми беше по удобно.

# 27
  • Мнения: 382
Вече от опит съм по-скоро против,отколкото За.Слагах го,но определено не това му помогна да проходи,точно обратното.Той се беше научил да седи и да се вози, Когато го хващах за ръка да ходи той си отпускаше дупето,като да сяда,а не да стой и ходи Sick

# 28
  • Мнения: 816
Против съм всякакви намеси в естественото развитие на децата, в това число и прохдилките.
А като съм си родила дете ( деца) оправданието за "спокойствие" просто ме наведжда на мисълта, че мисля и искам първо за себе си ...., което не е в мой стил...и не би трябвало да бъде в стила на никоя майка.

# 29
  • Мнения: 4 629
Против сме. Синът ни не сме го слагали в проходилка  Peace

# 30
  • Мнения: 5 391
Не мисля да го слагам на този етап.

# 31
  • Мнения: 528
Аз съм за.Така имам хем малко свободно време,хем се научава че има и крака не само на мама ръцете.

# 32
Преди няколко дни бяхме на задължителния преглед при ортопед. Той е абсолютно против проходилката, както и на държането за ръце при прохождане. Неговото мнение е, че детето първо трябва да се научи да пази равновесие и след това, когато е готово само ще проходи. Като нормалната възраст е до година и три месеца. Проходилката и държането за ръце водят до по-чести падания по нататък. Детето трябва да се остави право до някоя мебел и то само след няколко дни ще почне да пази равновесие. Според него много важно е да не се изпуска лазенето.
Здрав човек непроходил няма, както се изказа той.
Това е неговото мнение, аз нямам предишен опит, но мисля да го спазвам

# 33
  • Мнения: 6 461
Аз съм ЗА проходилката  Peace.
И двете ми деца са били в проходилка.Не съм имала проблеми никакви........... Wink

# 34
  • Мнения: 5 362
ЗА  Peace
По никакъв начин не ни е навредила,забавила развитието,прохождането и всякакви други неща,които съм чувала.
Осигурих си доста свободно време по този начин,а детето ми се чувстваше много добре в проходилката.

 Peace

Точно така и краката не са й криви също, както много твърдят.

 Peace

# 35
  • Мнения: 773
И аз съм от тези които са против,но са наложи да я сложа в проходилка за удобство-вършех всичко сама и така ми беше по удобно.

 smile3521

# 36
  • Мнения: 465
Аз също съм за Peace
и за двете ми деца използвах проходилка  Wink

# 37
  • Мнения: 7 723
Аз съм ЗА проходилките. И двете ми деца съм ги слагала в проходилка от съвсем малки и по никакъв начин не им е навредило. Не мисля , че има някакво свръх натоварване на кръста- не и по- голямо от това, когато детето СЕДИ. А и не е денонощно в проходилката, все пак. И двете ми дъщери проходиха съвсем самостоятелно на по 11 месеца.

Искам да кажа и нещо за въпросния ортопед Драганов- освен , проходилките  също и всички други марки обувки, освен неговите също са "вредни".  Ако детето не е в обувки-негово производство- едва ли някога ще проходи, а ако случайно това стане- със сигурност ще е с криви крака. newsm78
 Не познавам дете, на което проходилката да се е отразила зле.
Факта, че ги има на пазара наред с количките, бънджи- гащите и т.н.- значи това все пак е аксесоар, който може би влиза в употреба в развитието на детето. А как ще го приеме самото дете, дали ще му хареса, или- не- това е отделен въпрос- при всеки е индивидуално.
А като съм си родила дете ( деца) оправданието за "спокойствие" просто ме наведжда на мисълта, че мисля и искам първо за себе си ...., което не е в мой стил...и не би трябвало да бъде в стила на никоя майка.
Мисля, че "спокойствието" на майката е много важен фактор в емоционалното развитие на детето. Това, че майката е спокойна в никъкъв случай не значи , че мисли само за себе си- тъкмо напротив.

# 38
  • Мнения: 2 757
Използвах с цел да се движи по някакъв начин, защото само лежеше. Исках да се научи, че има крака и могат да се използват за приидвижване. Но малко я използвах, защото той много бързо се научи да ходи навсякъде и съответно да пипа. Не разбирам как някои си улесняват живота като сложат детето в проходилка. При мен ефектът беше обратния newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 5 606
Против!

Когато на 1 год. ходихме при Д-р Драганов (специалист детски ортопед от Военна б-ца), той ни забрани да ползваме всякакви проходилки, бънджита и т.н., условието за правилно прохождане е да има достатъчно пространство, където детето да се опитва да се придвижва от футьол до маса, и т.н. А когато падне, за него това е импулс, че не прави нещо както трябва и съответно няма да го повтори, иначе пак ще падне.
И на нас така

# 40
  • Мнения: 444
За! Стига, разбира се, да не виси постоянно в нея. Ако му се осигурява възможност да пълзи и да се търкаля, проходилката няма да му забави развитието, а просто ще бъде още едно интересно преживяване.

# 41
  • Мнения: 601
Аз съм ЗА проходилките. И двете ми деца съм ги слагала в проходилка от съвсем малки и по никакъв начин не им е навредило. Не мисля , че има някакво свръх натоварване на кръста- не и по- голямо от това, когато детето СЕДИ. А и не е денонощно в проходилката, все пак. И двете ми дъщери проходиха съвсем самостоятелно на по 11 месеца.

Искам да кажа и нещо за въпросния ортопед Драганов- освен , проходилките  също и всички други марки обувки, освен неговите също са "вредни".  Ако детето не е в обувки-негово производство- едва ли някога ще проходи, а ако случайно това стане- със сигурност ще е с криви крака. newsm78
 Не познавам дете, на което проходилката да се е отразила зле.
Факта, че ги има на пазара наред с количките, бънджи- гащите и т.н.- значи това все пак е аксесоар, който може би влиза в употреба в развитието на детето. А как ще го приеме самото дете, дали ще му хареса, или- не- това е отделен въпрос- при всеки е индивидуално.
А като съм си родила дете ( деца) оправданието за "спокойствие" просто ме наведжда на мисълта, че мисля и искам първо за себе си ...., което не е в мой стил...и не би трябвало да бъде в стила на никоя майка.
Мисля, че "спокойствието" на майката е много важен фактор в емоционалното развитие на детето. Това, че майката е спокойна в никъкъв случай не значи , че мисли само за себе си- тъкмо напротив.

         
          Това за "спокойствието"не е уместен пример Naughty

          Твърдо ЗА проходилките.
           Преди 2 дена го сложих за първи път и като му видях личицето как грейна от щастие,не смятам да му спирам това му удоволствие..
           Всеки родител сам си преценя кое какво е правилно за детето му,аз за моето съм взела решение Peace

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Против;
не сме ползвали; не виждам смисъл от нея;
тя е за удобство на майката и вреда на детето

# 43
  • Мнения: 1 455
Много зависи и детето ти колко е спокойно.Сина ми беше толкова ревливо бебе,че аз и на палячо да се правя пак не можех да го успокоя.Затова ползвах и проходилка,сложих го към 7ми месец и към 9тия я махнах.Тогава вече си беше по укрепнал и го пусках спокойно да пълзи.На 11 месеца проходи.Дъщеря ми я сложих още на 6 месеца,вече избягвам,сега е на 9 и спрях да я слагам в проходилка.Всичко трябва да се ползва умерено,не ги отричам,но и не трябва да се прекалява.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 043
Против съм от гледна точка на безопасността.

# 45
  • Мнения: 1 259
За умереното ползване съм Peace

# 46
  • Мнения: 1 953
          Това за "спокойствието"не е уместен пример Naughty

          Твърдо ЗА проходилките.
           Преди 2 дена го сложих за първи път и като му видях личицето как грейна от щастие,не смятам да му спирам това му удоволствие..
           Всеки родител сам си преценя кое какво е правилно за детето му,аз за моето съм взела решение Peace


 Peace

# 47
# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
         
          Твърдо ЗА проходилките.
           Преди 2 дена го сложих за първи път и като му видях личицето как грейна от щастие,не смятам да му спирам това му удоволствие..
           Всеки родител сам си преценя кое какво е правилно за детето му,аз за моето съм взела решение Peace


Сипи му една ракийка, че и от това удоволствие да не го лишиш!
Да - всеки сам преценя, някои следват съветите на ортопед, някои на баби, някои на съфорумки, някои на комшийката, някои изобщо никакви съвети не следват.

По темата - против съм.

# 49
  • Мнения: 995
Не съм твърдо против, но не използвахме проходилка. От време на време я слагахме до поскача бънжди и толкоз.

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 476
За  Peace Стига ползването да е умерено, а не детето да виси по цял ден в паяка  Stop

# 51
  • Мнения: 4 621
Аз лично съм за Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 2 164
Против  Naughty
Не съм слагала дъщеря ми. Не смятам, че носи някаква полза на детето, точно обратното.

# 53
  • Мнения: 6 461

Сипи му една ракийка, че и от това удоволствие да не го лишиш!

Мисля че това не по темата.....  Sunglasses
Всяка май ка си преценя сама....... Wink

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 476
Всяка майка преценява сама

# 55
  • Мнения: 3 092
И аз съм против.
Да , на пазара има много неща като бънджи гащи и проходилки и какво ти душа иска , но че всичко това е много полезно дълбоко се съмнявам Naughtyвсе пак пари трябва да се печелят.А щом има търсене има и предлагане ,това е.
А относно спокойствието - аз ще съм по-спокойна ако мисля че правя нещо в името на доброто и правилното развитие на детето си , а не обратното.
Всеки си решава сам!  Wink

# 56
# 57
  • Мнения: 1 294
Момичета ние сме  далече от проходилка сега, но моя съседка държеше постоянно детето си в такава.Проходи на 10 месеца малката и нямаше никакви проблеми.Сега е на 1.1месеца и вече тича.
Друго...... видях едно дете което пълзеше, овърша едно заведение Mr. Green.Изненадах се много когато разбрах, 4е е на 1,5 месеца.Не му се изправяше на дребосъка.Така му беше по-лесно.
Незнам кое е по-добре за детето.И на мене ми е трудно да взема решение.Съгласна съм, че проходилката е неестествен начин на прохождане, нооо ......

# 58
  • София
  • Мнения: 298
Против. Първото си дете съм слагала по малко, но тогава все още нямаше информация за вредите. Не, че нещо му има, де. Освен, че никога не е пълзял, проходи на 1г.1м., но не можеше да пада - не знаеше как.  В резултат винаги, когато падаше, забиваше лице и носле в земята. Нямаше никакъв рефлекс за подпиране на ръце, падане на дупе и пр.

Дъщеричката си не съм слагала никога в проходилка. Пълзи от 7-месечна, полека започна да се изправя, а сега вече прави първи самостоятелни крачки. Когато искам да я оставя на сигурно място, слагам я в кошарката. Далеч съм от мисълта, че проходилката е сигурна.

# 59
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
За проходилката съм!
Дъщеря ми никога не съм я слагала и проходи малко след годинката, иначе си пълзеше , изправяше се , но не искаше да върви!
С Калоян ползвах проходилка!Когато стоеше седнал сам(значи кръстчето е достатъчно стабилно), когато започна да се изправя сам в кошарата (значи и крачетата могат да издържат тежестта на тялото) го сложих в паяка !Ползвах ме го близо два месеца и той отказа да стои вътре!След седмица на 9месеца и 20 дни проходи!Мога да кажа, че крачетата му изглеждат много по прави от на кака му когато проходи(помня го защото бях изпаднала в паника ,че ще е с криви крака , а е момиче)!
В проходилката , като се умори и се отпусне застава в позата в , която стои в кенгуруто(отпуска се на дупето и подмишниците) - и то ли е вредно!
Доста изчетох преди да се реша да го сложа .Това , което  беше като минуси при нас не се сбъдна!Явно зависи от детето!В крайна сметка всичко е въпрос на личен избор!
И защо като се отричат проходилките и споменават ортопеди , звучи едно и също име-Драганов!

# 60
  • Мнения: 119
Аз съм за проходилката. Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 3 871
Твърдо против Naughty.

# 62
  • Мнения: 5 401
Против, ще купуваме уокър..   bouquet

# 63
  • Мнения: 116
Аз съм ЗА!!!
И двете ми дъщери съм ги слагала - имат страхотни крака и се развиха нормално.Не искаха да пълзят,но и аз не съм настоявала,не ми се струваше супер хигиенично да ги оставям да се търкалят по пода и да си лапат ръцете,въпреки,че поддържах страхотна хигиена.Върха беше,когато на една приятелка детето с новите си дрехи започна да лази  в заведението,в кеото бяхме седнали отвън и се добра до фас,който се помъчи да си мушне в устата   Shocked.Можеше да ходи,но предпочиташе да лази...и дрехите му ставахаааа......,а майка му не можеше да седне.

# 64
  • в стаята
  • Мнения: 469
За проходилките!
Но естествено умерено ползване, не цял ден да виси.

# 65
  • Мнения: 23 116
Аз съм ЗА!!!
И двете ми дъщери съм ги слагала - имат страхотни крака и се развиха нормално.Не искаха да пълзят,но и аз не съм настоявала,не ми се струваше супер хигиенично да ги оставям да се търкалят по пода и да си лапат ръцете,въпреки,че поддържах страхотна хигиена.Върха беше,когато на една приятелка детето с новите си дрехи започна да лази  в заведението,в кеото бяхме седнали отвън и се добра до фас,който се помъчи да си мушне в устата   Shocked.Можеше да ходи,но предпочиташе да лази...и дрехите му ставахаааа......,а майка му не можеше да седне.
Лазенето е много важно за бебетата.Освен като начин на придвижване,то се грижи за правилното развитие и поддръжка на мускулите на бебето.Подготвя го за следващия етап-прохождане.Егоистично ми звучи да не даваш на бебето да лази,защото му се цапали дрехите Shocked.Микроби има навсякъде,нама как да ги ограничиш.Ако не искаш детето да ти лази по заведенията=не ходиш по такива с него и готово.

# 66
  • Мнения: 19
Аз също съм ЗА.  Peace   Каката съм я слагала в проходилка защото много бързо се развиваше и на 8месеца ходеше сама в креватчето като се държеше с една ръка. Аз я сложих в проходилката и на 10месеца си ходеше нормално без помощ от никой. А и не са и се изкривили  краката. Сега беба почна да пълзи на 4месеца, много отдавна седи сама, а от две седмици си се изправя и прави крачки в креватчето. И нея я сложих в проходилка след като се посъветвах с докито защото е на 7месеца. Тя си ходи и е много щастлива, че е самостоятелна и може да отиде където си поиска. Не виждам с какво се забавя развитието и? Единствено съм против слагането на дете в проходилка когато то само не се е изправило на крачета, защото явно не е готово за това.    

# 67
  • Мнения: 116
Аз съм ЗА!!!
И двете ми дъщери съм ги слагала - имат страхотни крака и се развиха нормално.Не искаха да пълзят,но и аз не съм настоявала,не ми се струваше супер хигиенично да ги оставям да се търкалят по пода и да си лапат ръцете,въпреки,че поддържах страхотна хигиена.Върха беше,когато на една приятелка детето с новите си дрехи започна да лази  в заведението,в кеото бяхме седнали отвън и се добра до фас,който се помъчи да си мушне в устата   Shocked.Можеше да ходи,но предпочиташе да лази...и дрехите му ставахаааа......,а майка му не можеше да седне.
Лазенето е много важно за бебетата.Освен като начин на придвижване,то се грижи за правилното развитие и поддръжка на мускулите на бебето.Подготвя го за следващия етап-прохождане.Егоистично ми звучи да не даваш на бебето да лази,защото му се цапали дрехите Shocked.Микроби има навсякъде,нама как да ги ограничиш.Ако не искаш детето да ти лази по заведенията=не ходиш по такива с него и готово.


защо се смята,че като се сложи детето в проходилка за половин час и неговите мускули ще се развият по-малко от това,което се е изправило в леглото и хленчи,че иска да го гушнете,зещото ще умре от скука там.
А за пълзенето - просто си има деца , които не искат да пълзят - това е!!Моите бяха от този тип.
Голямата 14г. ходи 7 години на спортни танци,но сега е в чужбина и няма време,а малката,която е на почти 11 ходи на народни танци.С това искам да кажа,че мускулите са им съвсем развити  ... И за да уточня,моите не лазеха в заведенията,зощото не можеха  Laughing или по-точно не искаха  Laughing

# 68
  • Мнения: 23 116
Ако не си прочела темата по-нагоре,аз също слагах малкия в проходилка,за кратко време и около 8 месец.Слагала съм го в бънджи също.Но ограничавах престоя  и го насърчавах да лази,въпреки че и той не искаше много-много.За микробите-не съм се впечатлявала особено,от тях няма как да избягаме.Моя син проходи на 1г и 15 дни,без проблем,като никога не е държан за ръце.Падаше си на дупето,не по нос.Не съм против проходилките Peace Чудесно е,че децата ти спортуват,особено спортните танци-аз съм била танцьорка на такива танци и го препоръчвам като спорт и изкуство.сори за оф-а. Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 3 707
ЗА Peace
Слагала съм го -много му харесваше,но никога не съм прекалявала
Нямаме проблем след използването й

# 70
  • Мнения: 36 043
и двете ми са гледани без проходилка

# 71
  • Мнения: 574
За  Peace иначе ще бършеш масата с една ръка а с другата ще държиш бебчето!Малко удобство на никой не би навредило,а и на мъниците им харесва! newsm78

# 72
  • Мнения: 3 760
Аз съм против да се използва за прохождане. Смятам, че след като бебето вече е проходило стабилно може да се слага в нея - за забавление и малко отдих за мама  Laughing

# 73
  • Мнения: 2 587
Не съм против,но и не съм я ползвала,тъй като дъщеря ми не искаше да стои в нея.Затова смятам че не е много от полза,но не мисля че може и да навреди.

# 74
  • Мнения: 5 103
За, но умерено Peace

# 75
  • Мнения: 5 026
За  Peace ,така мога да си посвърша малко работа.Но когато му писне вътре го взимам и почваме едни игри..

# 76
  • Мнения: 8 505
За.Но за кратък период и за по малко време.

# 77
  • Мнения: 6 315
Против! В проходилка не е слаган, пропълзя на 10 месеца, проходи стабилно на година и 3.

# 78
  • Мнения: 1 615
Проходилката е дар Божи, ако си гледаш сама детето. Против могат да си позволят да бъдат тези, които са имали кой друг да им върши домакинската работа.

# 79
  • Мнения: 3 550
Твърдо против. Такива трагедии съм слушала, че смятам, че ми настръхва косата.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 787
ЗА умереното ползване.За мен беше незменим помощник,когато Калоян започна да иска да стои прав постоянно.
Физически се развиваше и се развива много добре.Проходи пръв от приятелчетата си,пропълзя,изправи се,а сега да го видите как танцува Joy Joy Joy

# 81
  • Мнения: 2 631
ПРОТИВ!

# 82
  • Мнения: 163
Не знам какво толкова имат против проходилките.Синът ми започна да бръмчи с нея от 8 месец и проходи на 10 месеца и половина-при това мога да кажа абсолютно стабилно.Нито има изкривявания, нито проблеми с походката.

# 83
  • София
  • Мнения: 700
Против! Макар,че сигурно е доста удобно !

# 84
  • Русе
  • Мнения: 170
ЗА! Елица проходи на 9 м. Няма никакви последствия от ползването на проходилката. Незаменим помощник ми бе, тъй като гледам децата си сама.Тя бе доволна, аз също Peace

# 85
  • Мнения: 3 334
И аз бях против,обаче така се случи че я сложихме за разнообразие... и така,но по малко.
Същата ситуация Peace
и аз така,като Хриси проходи на 9м.,не мисля,че ползването на проходилка умерено може да навреди на развитието на детето.

Общи условия

Активация на акаунт