За или против проходилката

  • 2 394
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 119
Аз съм за проходилката. Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 3 909
Твърдо против Naughty.

# 62
  • Мнения: 5 401
Против, ще купуваме уокър..   bouquet

# 63
  • Мнения: 116
Аз съм ЗА!!!
И двете ми дъщери съм ги слагала - имат страхотни крака и се развиха нормално.Не искаха да пълзят,но и аз не съм настоявала,не ми се струваше супер хигиенично да ги оставям да се търкалят по пода и да си лапат ръцете,въпреки,че поддържах страхотна хигиена.Върха беше,когато на една приятелка детето с новите си дрехи започна да лази  в заведението,в кеото бяхме седнали отвън и се добра до фас,който се помъчи да си мушне в устата   Shocked.Можеше да ходи,но предпочиташе да лази...и дрехите му ставахаааа......,а майка му не можеше да седне.

# 64
  • в стаята
  • Мнения: 469
За проходилките!
Но естествено умерено ползване, не цял ден да виси.

# 65
  • Мнения: 23 274
Аз съм ЗА!!!
И двете ми дъщери съм ги слагала - имат страхотни крака и се развиха нормално.Не искаха да пълзят,но и аз не съм настоявала,не ми се струваше супер хигиенично да ги оставям да се търкалят по пода и да си лапат ръцете,въпреки,че поддържах страхотна хигиена.Върха беше,когато на една приятелка детето с новите си дрехи започна да лази  в заведението,в кеото бяхме седнали отвън и се добра до фас,който се помъчи да си мушне в устата   Shocked.Можеше да ходи,но предпочиташе да лази...и дрехите му ставахаааа......,а майка му не можеше да седне.
Лазенето е много важно за бебетата.Освен като начин на придвижване,то се грижи за правилното развитие и поддръжка на мускулите на бебето.Подготвя го за следващия етап-прохождане.Егоистично ми звучи да не даваш на бебето да лази,защото му се цапали дрехите Shocked.Микроби има навсякъде,нама как да ги ограничиш.Ако не искаш детето да ти лази по заведенията=не ходиш по такива с него и готово.

# 66
  • Мнения: 19
Аз също съм ЗА.  Peace   Каката съм я слагала в проходилка защото много бързо се развиваше и на 8месеца ходеше сама в креватчето като се държеше с една ръка. Аз я сложих в проходилката и на 10месеца си ходеше нормално без помощ от никой. А и не са и се изкривили  краката. Сега беба почна да пълзи на 4месеца, много отдавна седи сама, а от две седмици си се изправя и прави крачки в креватчето. И нея я сложих в проходилка след като се посъветвах с докито защото е на 7месеца. Тя си ходи и е много щастлива, че е самостоятелна и може да отиде където си поиска. Не виждам с какво се забавя развитието и? Единствено съм против слагането на дете в проходилка когато то само не се е изправило на крачета, защото явно не е готово за това.    

# 67
  • Мнения: 116
Аз съм ЗА!!!
И двете ми дъщери съм ги слагала - имат страхотни крака и се развиха нормално.Не искаха да пълзят,но и аз не съм настоявала,не ми се струваше супер хигиенично да ги оставям да се търкалят по пода и да си лапат ръцете,въпреки,че поддържах страхотна хигиена.Върха беше,когато на една приятелка детето с новите си дрехи започна да лази  в заведението,в кеото бяхме седнали отвън и се добра до фас,който се помъчи да си мушне в устата   Shocked.Можеше да ходи,но предпочиташе да лази...и дрехите му ставахаааа......,а майка му не можеше да седне.
Лазенето е много важно за бебетата.Освен като начин на придвижване,то се грижи за правилното развитие и поддръжка на мускулите на бебето.Подготвя го за следващия етап-прохождане.Егоистично ми звучи да не даваш на бебето да лази,защото му се цапали дрехите Shocked.Микроби има навсякъде,нама как да ги ограничиш.Ако не искаш детето да ти лази по заведенията=не ходиш по такива с него и готово.


защо се смята,че като се сложи детето в проходилка за половин час и неговите мускули ще се развият по-малко от това,което се е изправило в леглото и хленчи,че иска да го гушнете,зещото ще умре от скука там.
А за пълзенето - просто си има деца , които не искат да пълзят - това е!!Моите бяха от този тип.
Голямата 14г. ходи 7 години на спортни танци,но сега е в чужбина и няма време,а малката,която е на почти 11 ходи на народни танци.С това искам да кажа,че мускулите са им съвсем развити  ... И за да уточня,моите не лазеха в заведенията,зощото не можеха  Laughing или по-точно не искаха  Laughing

# 68
  • Мнения: 23 274
Ако не си прочела темата по-нагоре,аз също слагах малкия в проходилка,за кратко време и около 8 месец.Слагала съм го в бънджи също.Но ограничавах престоя  и го насърчавах да лази,въпреки че и той не искаше много-много.За микробите-не съм се впечатлявала особено,от тях няма как да избягаме.Моя син проходи на 1г и 15 дни,без проблем,като никога не е държан за ръце.Падаше си на дупето,не по нос.Не съм против проходилките Peace Чудесно е,че децата ти спортуват,особено спортните танци-аз съм била танцьорка на такива танци и го препоръчвам като спорт и изкуство.сори за оф-а. Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 3 735
ЗА Peace
Слагала съм го -много му харесваше,но никога не съм прекалявала
Нямаме проблем след използването й

# 70
  • Мнения: 36 099
и двете ми са гледани без проходилка

# 71
  • Мнения: 574
За  Peace иначе ще бършеш масата с една ръка а с другата ще държиш бебчето!Малко удобство на никой не би навредило,а и на мъниците им харесва! newsm78

# 72
  • Мнения: 3 760
Аз съм против да се използва за прохождане. Смятам, че след като бебето вече е проходило стабилно може да се слага в нея - за забавление и малко отдих за мама  Laughing

# 73
  • Мнения: 2 587
Не съм против,но и не съм я ползвала,тъй като дъщеря ми не искаше да стои в нея.Затова смятам че не е много от полза,но не мисля че може и да навреди.

# 74
  • Мнения: 5 103
За, но умерено Peace

Общи условия

Активация на акаунт