За или против проходилката

  • 2 396
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 259
За умереното ползване съм Peace

# 46
  • Мнения: 1 955
          Това за "спокойствието"не е уместен пример Naughty

          Твърдо ЗА проходилките.
           Преди 2 дена го сложих за първи път и като му видях личицето как грейна от щастие,не смятам да му спирам това му удоволствие..
           Всеки родител сам си преценя кое какво е правилно за детето му,аз за моето съм взела решение Peace


 Peace

# 47
# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
         
          Твърдо ЗА проходилките.
           Преди 2 дена го сложих за първи път и като му видях личицето как грейна от щастие,не смятам да му спирам това му удоволствие..
           Всеки родител сам си преценя кое какво е правилно за детето му,аз за моето съм взела решение Peace


Сипи му една ракийка, че и от това удоволствие да не го лишиш!
Да - всеки сам преценя, някои следват съветите на ортопед, някои на баби, някои на съфорумки, някои на комшийката, някои изобщо никакви съвети не следват.

По темата - против съм.

# 49
  • Мнения: 995
Не съм твърдо против, но не използвахме проходилка. От време на време я слагахме до поскача бънжди и толкоз.

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
За  Peace Стига ползването да е умерено, а не детето да виси по цял ден в паяка  Stop

# 51
  • Мнения: 4 621
Аз лично съм за Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 2 164
Против  Naughty
Не съм слагала дъщеря ми. Не смятам, че носи някаква полза на детето, точно обратното.

# 53
  • Мнения: 6 461

Сипи му една ракийка, че и от това удоволствие да не го лишиш!

Мисля че това не по темата.....  Sunglasses
Всяка май ка си преценя сама....... Wink

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Всяка майка преценява сама

# 55
  • Мнения: 3 092
И аз съм против.
Да , на пазара има много неща като бънджи гащи и проходилки и какво ти душа иска , но че всичко това е много полезно дълбоко се съмнявам Naughtyвсе пак пари трябва да се печелят.А щом има търсене има и предлагане ,това е.
А относно спокойствието - аз ще съм по-спокойна ако мисля че правя нещо в името на доброто и правилното развитие на детето си , а не обратното.
Всеки си решава сам!  Wink

# 56
# 57
  • Мнения: 1 294
Момичета ние сме  далече от проходилка сега, но моя съседка държеше постоянно детето си в такава.Проходи на 10 месеца малката и нямаше никакви проблеми.Сега е на 1.1месеца и вече тича.
Друго...... видях едно дете което пълзеше, овърша едно заведение Mr. Green.Изненадах се много когато разбрах, 4е е на 1,5 месеца.Не му се изправяше на дребосъка.Така му беше по-лесно.
Незнам кое е по-добре за детето.И на мене ми е трудно да взема решение.Съгласна съм, че проходилката е неестествен начин на прохождане, нооо ......

# 58
  • София
  • Мнения: 298
Против. Първото си дете съм слагала по малко, но тогава все още нямаше информация за вредите. Не, че нещо му има, де. Освен, че никога не е пълзял, проходи на 1г.1м., но не можеше да пада - не знаеше как.  В резултат винаги, когато падаше, забиваше лице и носле в земята. Нямаше никакъв рефлекс за подпиране на ръце, падане на дупе и пр.

Дъщеричката си не съм слагала никога в проходилка. Пълзи от 7-месечна, полека започна да се изправя, а сега вече прави първи самостоятелни крачки. Когато искам да я оставя на сигурно място, слагам я в кошарката. Далеч съм от мисълта, че проходилката е сигурна.

# 59
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
За проходилката съм!
Дъщеря ми никога не съм я слагала и проходи малко след годинката, иначе си пълзеше , изправяше се , но не искаше да върви!
С Калоян ползвах проходилка!Когато стоеше седнал сам(значи кръстчето е достатъчно стабилно), когато започна да се изправя сам в кошарата (значи и крачетата могат да издържат тежестта на тялото) го сложих в паяка !Ползвах ме го близо два месеца и той отказа да стои вътре!След седмица на 9месеца и 20 дни проходи!Мога да кажа, че крачетата му изглеждат много по прави от на кака му когато проходи(помня го защото бях изпаднала в паника ,че ще е с криви крака , а е момиче)!
В проходилката , като се умори и се отпусне застава в позата в , която стои в кенгуруто(отпуска се на дупето и подмишниците) - и то ли е вредно!
Доста изчетох преди да се реша да го сложа .Това , което  беше като минуси при нас не се сбъдна!Явно зависи от детето!В крайна сметка всичко е въпрос на личен избор!
И защо като се отричат проходилките и споменават ортопеди , звучи едно и също име-Драганов!

Общи условия

Активация на акаунт